گروه: خانواده
شماره روزنامه:3010
تاریخ :1397/04/27 ساعت 10:05:28
تعداد بازدید: 9985
5 خطر در کمین ازدواج
email pdf word plus minus reset color
- باید با کسی ازدواج کنم که از همه نظر کامل باشد: هنگام ازدواج باید دقت کرد که به نقاط ضعف و قوت همسرمان پی ببریم. اگر با عدم شناخت کافی تصور کنیم با فردد کاملی ازدواج کردیم بعد از ازدواج به تدریج احساس شکست میکنیم.

عکس اصلی خبر

2- بعد از ازدواج میتوانم همسرم را تغییر دهم: آمار بالای طلاق اشاره به این مهم را دارد که همسران در مشکلات زناشویی کمتر واضح به اعمال تغییر در روش و منش خود هستند. تغییر باید با خواست و اراده ی فرد باشد.

3- ازدواج راه حل مشکلات: ازدواج به دلایل مسولیت های جدید غالبا با مشکلات جدید همراه است نه اینکه به عنوان راه حل مسایل پیشین کار برد داشته باشد.

4- ازدواج راه کسب استقلال است: استقلال نیاز به حس مسولیت پذیری و انجام وظایف دارد. معمولا وابستگی به این خاطر است که خود فرد قادر به انجام صحیح وظایفش نیست و نیاز مفرط به حمایت دیگران دارد.

5- راه فرار: گاهی فشارهای زندگی روی جوان انقدر شدید است که فرد برای خلاص شدن از ان دست به ازدواج میزند و بعد از ازدواج متوجه میشود به خاطر تصمیم اشتباه و عجولانه از چاله به چاه افتاده است.

سیده یلدا طیبی کارشناس روانشناسی عمومی مرکز مشاوره ی آرامش فرماندهی انتظامی استان هرمزگان

مرکزمشاوره ی آرامش اماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای در زمینه های خانوادگی،روانشناختی،ازدواج،تربیتی و اعتیاد به عموم شهروندان عزیز به صورت رایگان می باشد. 

نشانی چهارراه مصلی-بلوار ناصر-خیابان وحدت- ضلع شمالی مصلی قدس- مرکز مشاوره آرامش شماره تماس33340642-21821642


up email pdf word plus minus reset color
گروه: خانواده
شماره روزنامه: 3010
تاریخ :1397/04/27 ساعت 10:05:28
تعداد بازدید: 9985
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی