گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2939
تاریخ :1396/11/24 ساعت 08:00:06
تعداد بازدید: 145
رونمایی از کتاب و نقشه سازگار با محیط زیست با حضور وزیر راه و شهرسازی
email pdf word plus minus reset color
در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به مرکز استان هرمزگان و با حضور حدود 50 نفر از خبرنگاران رسانه های سراسری و استانی، از کتاب دو زبانه و نقشه سرمایه‌گذاری سازگار با محیط زیست در بندر شهید رجایی که برای نخستین بار در بنادر کشور با استفاده از کاغذ پودر سنگ تهیه شده، رونمایی بعمل آمد.

عکس اصلی خبر

اله مراد عفیفی پور» مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان این اقدام را حرکتی مهم و چشمگیر در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر سبز، عمل به مسئولیت های اجتماعی و حفظ محیط زیست، اظهارداشت: این کتاب و نقشه کاملا سازگار با محیط زیست است، زیرا هیچ درختی برای تامین کاغذ آن قطع نمی‌شود همچنین آب کمتری برای تهیه آن مورد نیاز است .

به گفته عفیفی پور، کاغذ سنگ نسل جدیدی از کاغذ است که ماده اولیه آن پودر سنگ بوده که جایگزین استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ است .

وی از دیگر خواص این نوع کاغذ را ضد آب بودن ، مقاومت در برابر پارگی، جلوه جادویی رنگها بر روی آن و در نهایت برگشت پذیری آن به خاک طی دوره بازیافت کوتاه مدت برشمرد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: کتاب فوق که به همت روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و با استفاده از سبک اینفوگرافی (گرافیک اطلاع رسان) تهیه شده به معرفی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی می‌پردازد. همچنین مزایا و ویژگی‌های بندر، اولویت و فرصت‌های سرمایه گذاری، چشم‌انداز آینده طرح توسعه شهر لجستیکی خلیج فارس، پروژه‌های در حال ساخت، پروژه‌های آتی ریلی، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها و همچنین کارنامه ۲۴ ساله سرمایه گذاری در این بندر تشریح شده است .

 شایان ذکر است، در این مراسم،» فریدون همتی» استاندار هرمزگان، آیت الله «غلامعلی نعیم آبادی» نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، «محمد راستاد» معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس معاون امور دریایی، محمدرضا اله یار معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی، عفیفی پور مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، نمایندگان مجلس، حدود 50 نفر از خبرنگاران رسانه های سراسری و استانی  و همچنین تعدادی از مقامات محلی حضور داشتند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2939
تاریخ :1396/11/24 ساعت 08:00:06
تعداد بازدید: 145
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی