گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:39:08
تعداد بازدید: 56
رو دربــايستــي در ايستـگـاه مديـريــت!
email pdf word plus minus reset color
طي روزهاي گذشته شاهد يکي از تغييرات بزرگ در حوزه ورزش استان هرمزگان بوديم که در پي آن امياري با حکم وزير ورزش و جوانان به عنوان متولي ورزش استان اين مسئوليت بزرگ را به دست گرفت.

عکس اصلی خبر

محمود رضا امياري با پذيرش اين مسئوليت، بايد مسير پر فراز و نشيب ورزش هرمزگان را بپيمايد.

مسيري که مديرکل سابق ورزش و جوانان استان در حد توان و تجاربي که در اين چند سال به دست آورده بود جهت توسعه ورزش اين خطه از ميهن مان به کار گرفت.

حالا در اين مقطع زماني امياري بر اين مسند تکيه زده تا بتواند با برنامه ريزي صحيح و تعامل با مسوولان استان، سال هاي پر افتخاري را براي هرمزگان و مردم خوب و ورزش دوستش رقم بزند، اما چگونه و به چه نحو که پيشنهاد ذيل از نظر خوانندگان عزيز مي گذرد.

همانگونه که خوانندگان عزيز مطلع هستند، علم مديريت بسيار گسترده است و با سرعت بسيار مسير خود را طي مي کند ،لذا يک مدير بايد به نحو احسن با علم روز مديريتي آشنا باشد و آن را به صورت گسترده به کار گيرد تا بتواند برنامه هاي تدويني خود را به مرحله اجرا درآورد.

 اما نگارنده بارها ديده ام که برخي از مديران به جاي اين که رفتار قانوني داشته باشند،کاملاً دوستانه، يک بام و دو هوا و با رو دربايستي بسيار مديريت مي کنند که نتيجه اش سستي در امور محوله، عدم کارايي و عقب ماندگي از برنامه هاي تدويني است، از طرفي عده اي نيز با اخلاقي تند و ... بر مسند دستگاه خود تکيه زده اند که نتيجه مديريتي آن نيز دست کمي ازمورد ذکر شده ندارد.پس چه کار بايد کرد تا برنامه هاي تدويني اجرا شود.

 ولي قبل از ارايه پيشنهاد به مثال ذيل تلنگري مي زنم.

دوستي تعريف مي کرد: سال ها پيش مدير موفقي داشتم که تمامي ارکان مديريتي را در دستور کارش قرار داده بود و آن ها را اجرا مي کرد، در صورتي که در خارج از محل کار با تمامي کارکنان دوستي و روابط محکمي داشت.

اين مدير روزي در مقابل همه همکاران ، از آن فرد ايراد مي گيرد و حتي او را تنبيه مي کند، بعد از چند روز دوستم به او مي گويد: مگر من و شما دوست نيستيم و رفت و آمد خانوادگي نداريم؟! پس چرا شما در مقابل همکاران اين گونه مرا مورد سرزنش قرار دادي؟! مدير در جواب مي گويد: من از علم مديريتي اين را آموختم که با هيچکس رو دربايستي نداشته باشم، حتي اگر او فرزندم باشد، از اين رو اين مهم را همواره رعايت کرده و تا اين لحظه نيز موفق بوده ام در صورتي که اگر اين مورد را در کارهايم لحاظ نمي کردم، برنامه هاي مديريتي ام با چالش روبرو مي شد و موفقيتي در پي نداشت، ولي با رعايت اين اصل سال هاست بر مسند مديريتي تکيه زده و علاوه بر موفقيت از ديگر همکارانم نيز پيشي گرفته و سال هاست که در اداره مطبوعم مقام نخست را کسب کرده ام.

به هر حال يک مدير بايد به گونه اي مديريتش را مهندسي کند که در معذورات و رو در بايستي قرار نگيرد چون اگر اين چنين باشد، نمي تواند چالش هاي بسيار ورزش استان را برطرف کند بايد به گونه اي باشد تا بتواند نام استان هرمزگان را در جاي جاي کشورمان پرآوازه کند، چون اگر در امر مديريتي قاطع نباشد، علاوه بر اين که مديريتش ثمري ندارد، بلکه چالش هاي بسياري به چالش هاي گذشته ورزش استان افزوده مي شود .

از طرفي بايد بدانيم ضابطه به هيج عنوان نبايد جاي رابطه را بگيرد به خصوص در ورزش که بسيار گسترده است و جوانان بسياري در اقصي نقاط استان در اين امر فعال مي باشند.

يک مدير بايد قانونمند باشد، احساسي کار نکند، مسايل شخصي با امر مديريتي اش دخالتي نداشته باشد چون اگر يکي از موارد گفته شده انجام نشود به طور حتم مدير با مشگل عديده اي مواجهمي شود.

در پايان نگارنده پيشنهاد هاي فوق را جهت پيشرفت ورزش استان که جوانانش از استعداد هاي درخشاني برخوردار هستند و مي توانند افتخارات بي شماري را براي هرمزگان به ارمغان آورند ارائه نمودم تا شايد مقبول واقع شود.

به اميد روزهاي طلايي ورزش استان هرمزگان


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:39:08
تعداد بازدید: 56
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی