گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2959
تاریخ :1397/01/26 ساعت 07:44:48
تعداد بازدید: 57
مدیر کل شیلات هرمزگان خبر داد: تولید حدود نیمی از میگوی پرورشی کشور در استان هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
مدیر کل شیلات هرمزگان از تولید حدود نیمی از میگوی پرورش کشور در استان هرمزگان با تولید بالغ بر 15هزار تن میگوی پرورشی در سطح مزارع استان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، سید پرویز محبی با بیان اینکه استان هرمزگان خوشبختانه در طی سال های اخیر تونسته اقدامات خوبی را در راستای استفاده از ظرفیت های آبزی پروری خود داشته باشد گفت: رکوردار کشور در تولید میگوی پرورشی برای دومین سال متوالی و کسب مقام اول تولید میگوی پرورشی توسط استان هرمزگان، جذب سرمایه گذاران جدید،رکورد دار کشوری تولید در هکتار با تولید 20 تن میگو در هکتار و .. تنها بخشی از موفقیت های استان هرمزگان در حوزه آبزی پروری است .

وی با اشاره به سه هزار و 360 هکتار مزرعه زیر کشت در استان هرمزگان طی سال 96 رشد 230 درصدی در تعداد مزارع فعال، افزایش سایت های فعال از 5 سایت به 9 سایت، رشد 100درصدی در تولید در هکتار، رشد22درصدی در تعداد مراکز تکثیرو لایروبی سایت های پرورش میگو تیاب و سایه خوش بخشی از اقدامات و دست آوردها ی استان هرمزگان در صنعت پرورش میگو طی سال های اخیر خواند .

محبی با بیان اینکه جذب اعتبارات در راستای ارتقای زیر ساخت های آبزی پروری همواره یکی از سیاست های شیلات بوده است گفت:خوشبختانه حمایت مسولین ملی و استانی طی سال های گذشته توانسته ایم جذب اعتبارات این حوزه را افزایش بدهمیم و خوشبختانه  هم اکنون شاهد به ثمر نشستن  دستاورد های مهم در زمینه تولید میگو پرورشی در استان هستیم .

مدیر کل شیلات هرمزگان خاطر نشان شد : در سال گذشته 330 مزرعه در قالب سه هزار و 520 استخر در دو دوره پرورش به زیر کشت رفت .

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و 224میلیون قطعه بچه میگو ذخیره سازی شده است افزود میانگین ذخیره سالزی میگو در مزارع در سال گذشته 328هزار قطعه در هر هکتار بوده است .

سید پرویز محبی تصریح کرد خوشبختانه و به همت کارشناسان بومی و همچنین تلاش  ابزی پروران زحمتکش و با برخورداری از ظرفیت های استان هرمزگان در سال گذشته  با میانگین تولید بالغ بر چهار تن و 188 کیلو گرم توانسته ایم از سطح مزارع استان بالغ بر 15هزار و 333تن میگو پرورشی با میانگین وزن 18 گرم برداشت کنیم

مدیر کل شیلات هرمزگان میزان میگوی برداشت شده پرورشی در کل کشور را حدود 32هزار تن خواند .

گفتنی است وزیر جهاد کشاورزی طی لوحی از مدیرکل شیلات هرمزگان در راستای این میزان تولید استان هرمزگان که حدود نیمی از تولید میگوی پرورشی کشور است تقدیر کرده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2959
تاریخ :1397/01/26 ساعت 07:44:48
تعداد بازدید: 57
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی