گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2972
تاریخ :1397/02/15 ساعت 09:31:08
تعداد بازدید: 134
دلاورمردان ایرانی تا پای جان از خلیج فارس حمایت می کنند
email pdf word plus minus reset color
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به آیین پایانی هشتمین جشنواره فرهنگی - هنری روز ملی خلیج فارس در بندرعباس تاکید کرد: اگر در سال های اخیر چشم طمع دشمنان به منطقه خلیج فارس دوخته شده است دلاورمردان ایرانی تا پای جان از خلیج فارس حمایت می کنند.

عکس اصلی خبر

 علی لاریجانی در پیام خود که توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان قرائت شد، عنوان کرد: مرزهای بیکران جمهوری اسلامی ایران مظهر قدرت و اقتدار کشور است که پاسداری و حراست از آن ها مهمترین وظیفه آحاد ملت برشمرده می شود، تلاش در جهت دستیابی به آرامش و امنیت در مرزهای کشور که در دریا و زمین گسترده است بدون شک جلوه هایی از اقتدار مردمان این سرزمین محسوب می شود.

وی در ادامه افزوده است: خلیج فارس نگین درخشنده و سرزمین آب های نیلگون کشور جمهوری اسلامی ایران است که در طول سال های متمادی از نقاط راهبردی و حساس منطقه بوده و از این نظر منطقه ای پر اهمیت در جغرافیای منطقه محسوب می شود که همواره مورد توجه همگان است.

پیام حاکیست: اگر چه در طول سال های گذشته چشم دشمنان به این منطقه دوخته شد اما دلاورمردان و پاسداران مرزهای کشور اجازه تحرک و تعدی به هیچ نیروی نظامی و غیر نظامی را نداده است و تا پای جان در حراست و پاسداری از آن ایستاده اند.

لاریجانی در ادامه پیام خود افزوده است: روز 10 اردیبهشت در ایران روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده که سالروز اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز و خلیج فارس است و در واقع نقطه عطفی در جهت مقابله با متجاوزان و دشمنان است،

با توجه به حقانیت و کاربرد مستمر تاریخی این نام در همه زبان ها و زمان ها و در جهت مقابله با تحریف گران و یادآوری اهمیت پاسداری از این نام کهن، پرستاران این میراث گرانبها اقدام های خود را از سال 1380 در دفاع از آن یکپارچه تر و منسجم تر کردند و راهکارهای حفاظت از نام خلیج فارس را در سمینارهای متعدد به اطلاع مقامات رساندند.

در ادامه این پیام آمده است: پس از تحریف نام خلیج فارس در اطلس مشهور جهانی، خشم و اعتراض عمومی در میان فعالان اجتماعی و فرهنگی داخل و خارج نسبت به این تحریف غیر علمی صورت گرفت و پس از آن مدیر موسسه مشهور آمریکایی ضمن عذرخواهی از ملت ایران قول داد اشتباه خود را جبران کند و این پیروزی نشان داد که با اتحاد می توان کارهای بزرگ کرد و از تخریب و جعل هویت یک ملت بزرگ جلوگیری به عمل آورد.

پیام حاکیست: در واقع امروز نماد و نشانه غیرت و اقتدار یک ملت در دفاع از داشته ها و میراث جاودان تاریخ خود است که ثابت کرد تا پای جان بر سر این آرمان ها و داشته های خویش خواهد ایستاد. در پایان پیام لاریجانی آمده است: اینجانب ضمن تقدیر از تمامی تلاش هایی که در جهت تثبیت و بیان حقایق و اقتدار جمهوری اسلامی در این منطقه حساس و راهبردی انجام می شود و ضمن تجلیل از برگزار کنندگان جشن روز ملی خلیج فارس امیدوارم همواره شاهد صلح و آرامش پیدار در منطقه
خلیج فارس باشیم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2972
تاریخ :1397/02/15 ساعت 09:31:08
تعداد بازدید: 134
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی