گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:09:11
تعداد بازدید: 201
حکم قطعي پرونده 1128 کانتينر قاچاق صادر شد
email pdf word plus minus reset color
رأي پرونده موسوم به 1128 کانتينرکالاي قاچاق در دادگاه تجديدنظر استان هرمزگان صادر شد.

عکس اصلی خبر

حجت الاسلام و المسلمين اکبري رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در اين ارتباط گفت: با صدور رأي دادگاه تجديدنظر براي پرونده موسوم به 1128 کانتينر کالاي قاچاق، متهمين در مجموع به تحمل حبس تعزيري، پرداخت بيش از چهارصد و هفتاد و پنج ميليارد تومان جزاي نقدي، محروميت از هرگونه فعاليت بازرگاني، ممنوعيت خروج از کشور و توقيف اموال محکوم شدند.

وي عنوان کرد: در راستاي عزم راسخ دستگاه قضايي استان هرمزگان به منظور مقابله با مفاسد اقتصادي و پس از تکميل روند تحقيقات و ختم مراحل دادرسي، رأي بزرگترين پرونده قاچاق کشور، موسوم به پرونده 1128 کانتينري که توسط دادگاه انقلاب بندرعباس صادر شده بود، از سوي دادگاه تجديدنظر استان هرمزگان مورد تأييد قرار گرفت و هم اکنون لازم الاجرا است.

حجت الاسلام والمسلمين اکبري اظهار داشت: پرونده قاچاق 1128 کانتينر ظروف شيشهاي طي سالهاي 1394 و 1395 در دستگاه قضايي استان هرمزگان مطرح شد و هم اکنون راي قطعي آن صادر شده است و به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در تشريح جزئيات رأي اين پرونده تصريح کرد: با استناد به ماده 113 قانون امور گمرکي و بند ت. ماده 126 قانون مجازات اسلامي؛ متهم رديف اول پرونده به نام سجاد حسرتي با توجه به سردستگي وي در قاچاق کالاي سازمان يافته به صورت کلان به تحمل حبس و پرداخت مبلغ سيصد و پنجاه و يک ميليارد و ششصد و پنجاه ميليون و سيصد و شصت و هفت هزار و هفتصد و پنجاه تومان معادل سه برابر ارزش ريالي کالاي قاچاق و مبلغ يکصد و هفده ميليارد و دويست و شانزده ميليون و هفتصد و هشتاد و نه هزار و دويست و پنجاه تومان معادل کالاي از دست رفته محکوم شده است،
  متهم سينا درويش زاده آبکنار به اتهام مشارکت در قاچاق کالا به صورت سازمان يافته به تحمل حبس و پرداخت مبلغ چهار ميليارد و نهصد و هفتاد و دو ميليون و چهارصد و چهل نه هزار و ششصد تومان معادل يک دوم جزاي نقدي و پرداخت مبلغ يک ميليارد و ششصد و پنجاه و هفت ميليون و چهارصد و هشتاد و سه هزار و دويست تومان بابت ارزش کالاي از دست رفته که در مجموع به مبلغ بيش از چهارصد و هفتاد و پنج ميليارد تومان محکوم شده اند.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان يادآور شد: متهمين رضا حسرتي و علي حسرتي که برادران متهم رديف اول اين پرونده ميباشند نيز به اتهام معاونت در قاچاق کالا، هر يک به حبس تعزيري و متهم وحيد مشهور به تحمل حبس محکوم
شده
اند. حجت الاسلام والمسلمين اکبري در ادامه افزود: دادگاه با توجه به حجم گسترده قاچاق سازمان يافته، متهمين را به محروميت از هر گونه فعاليت بازرگاني و محروميت از تأسيس شرکت تجاري به مدت معلوم و ابطال کارت بازرگاني به صورت دائم محکوم نموده
 است. وي اظهار داشت: در همين رابطه حکم به وصول جزاي نقدي از کليه اموال توقيف شده متهمين سجاد حسرتي، وحيد مشهور و سينا درويش زاده صادر شده و همچنين متهمين سجاد حسرتي و سينا درويش زاده نيز به ممنوعيت خروج از کشور به مدت معلوم محکوم شده اند.

جريمه 750 ميليارد ريالي براي 9 متهم فساد اقتصادي در هرمزگان

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين از صدور رأي پرونده قاچاق 68 کانتينر باتري به عنوان يکي از پروندههاي مهم فساد اقتصادي در استان هرمزگان خبر داد. حجت الاسلام و المسلمين اکبري رئيس کل دادگستري استان هرمزگان ضمن تأکيد بر برخورد قاطع و بدون اغماض با مفاسد اقتصادي به عنوان  سياست راهبردي دستگاه قضايي استان هرمزگان اعلام  کرد: رأي پرونده 68 کانتينر باتري قاچاق به عنوان يکي از پروندههاي مهم فساد اقتصادي در استان هرمزگان از سوي شعبه دادگاه انقلاب شهرستان بندرعباس صادر شد.

حجت الاسلام والمسلمين اکبري در تشريح جزئيات اين پرونده اظهار داشت: به موضوع قاچاق 68 کانتينر باتري توسط 9 نفر از متهمين به اسامي اختصاري  ( الف – ي)  (م -  پ)،( گ-ن) (ر-ش) ،( ح_ن)  (ع_الف)،(ع-ک)،(ع-ع) و (ص –خ) در شعبه دادگاه انقلاب اسلامي شهرستان بندرعباس رسيدگي شد و پس از تکميل روند تحقيقات و طي مراحل دادرسي به صدور رأي محکوميت منجر گرديد.

وي تصريح کرد: بر اساس دادنامه صادره از دادگاه انقلاب بندرعباس متهمين اين پرونده فساد اقتصادي در مجموع به  تحمل 2 سال و شش ماه حبس  تعزيري و پرداخت  بيش از 75 ميليارد تومان جزاي نقدي محکوم شدند. رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين يادآور شد: متهمين رديف هاي اول تا چهارم نيز با توجه به ميزان و دفعات قاچاق به عنوان مجازات تکميلي به محروميت از تأسيس شرکت ،عضويت در هيأت  مديره، مدير عاملي ،دريافت کارت بازرگاني و همچنين فعاليت در امر کارگزاري و ترخيص کاري امور گمرکي محکوم گرديدند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:09:11
تعداد بازدید: 201
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی