گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:56:18
تعداد بازدید: 37
بازگشت سالم بانوان زنداني به اجتماع نيازمند کمک دستگاه هاي اجرايي است
email pdf word plus minus reset color
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان گفت: بازگشت سالم و اصلاح شده بانوان زنداني به اجتماع نيازمند همت و تلاش بيش از پيش مسئولين و دستگاه هاي اجرايي مرتبط در اين حوزه است.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، نازنين شيباني در بازديد از بند نسوان زندان بندرعباس، آگاهي دادن به دختران جوان به ويژه زوجين را براي کاهش و جلوگيري از جرم را لازم دانست و عنوان کرد: توجه بيشتر خانواده ها به آموزه هاي ديني براي خود مراقبتي معنوي ضروري است.

وي با بيان اينکه توجه به زندگي بعد از آزادي براي عدم بازگشت به زندان امري مهم است، خاطرنشان كرد: با آموزش، کارآفريني و حمايت با اعطاي تسهيلات لازم مي توان جلوي بازگشت دوباره بانوان به زندان را گرفت.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان ادامه داد: وجود اميدواري در چهره زندانيان حتي آنها که مرتکب قتل شده بودند نشان از برخورد منصفانه و كار فرهنگي با زندانيان در استان است. شيباني اظهار داشت: بيشتر زندانيان عموماً به دليل حمل مواد مخدر و آسيبهاي خانوادگي حاصل از روابط خارج از عرف ديني و اجتماعي دربند گرفتار شده اند و بسياري باور چنين روزي را براي خود نداشتند.

وي با تأکيد بر اينکه جامعه بايد زندانيان آزاد شده را پذيرش کند، بيان داشت: آنان نبايد محکوم به قضاوتهاي فردي ما باشند و بايد شرايط را براي زندگي دوباره آنان در جامعه فراهم کنيم.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان با بيان اينکه در اين زندان براي مددجويان زن رأي کار گرفته مي شود، تصريح کرد: زنان در روز بيرون از زندان کار مي کنند و شبها به زندان بازمي گردند و بسياري از اين طريق آزاد شدهاند و با مشغول شدن به کار ديگر به زندان بازنگشته اند و برنامه و اهداف ما هم در دفتر امور بانوان بازگشت اين افراد به خانواده و جامعه براي زندگي سالم است.

شيباني اضافه کرد: بازگشت سالم و اصلاح شده بانوان زنداني به اجتماع نيازمند همت و تلاش بيش از پيش مسئولين و دستگاه هاي اجرايي مرتبط در اين حوزه است.

وي گفت: فرآيند اصلاح و تربيت در سطح زندان به صورت مدون صورت مي گيرد و بازسازي شخصيتي مددجويان ناشي از تاثيرات مثبت اينگونه فعاليت ها مي باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:56:18
تعداد بازدید: 37
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی