گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:36:40
تعداد بازدید: 34
روحانیون در جهت کاهش آسیب های اجتماعی نقش آفرینی کنند
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: باید از ظرفیت و نقش مهم روحانیون در جهت توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی در هرمزگان استفاده شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان روحانیت را پشتوانه عظیمی برای مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت دانست و عنوان کرد: روحانیون همواره در میان مردم هستند و منتقل کننده مسائل و مشکلات مردم بوده اند.

وی بر لزوم ارتباط بیشتر میان مسئولان با روحانیون تاکید کرد و افزود: تاکید مقام معظم رهبری نیز همواره بر تقویت دولت ها بوده است و روحانیون می توانند این امر را نهادینه کنند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: روحانیت سرمایه بزرگی برای نظام اسلامی و جامعه است و باید از این جایگاه مراقبت شود.

همتی با بیان اینکه روحانیون به نوعی صدای واقعی مردم هستد، تصریح کرد: قشر روحانیت نقش مهمی در پردازش و طرح مسائل مختلف برای جامعه و ایجاد اغناء عمومی دارند و قشر امین برای جامعه محسوب می شود.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با روحانیت عجین شده و مردم در انقلاب به روحانیت و حوزه های علمیه اعتماد کردند و این اعتماد باید روز به روز تقویت شود.

استاندار هرمزگان فرهنگ را زیرساخت همه امور دانست و اظهار داشت: آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی یکی از معضلات بسیار مهم در جامعه است و حضور موثر و نقش روحانیون در ترمیم وضعیت فرهنگی برای کشور بسیار مهم است و در هرمزگان نیز باید تلاش شود از ظرفیت روحانیت در جهت توسعه فرهنگی استفاده شود.

همتی خواستار برگزاری آئین های بزرگداشت و تجلیل برای علما و روحانیون بزرگ و مطرح هرمزگان شد و اضافه کرد: با این کار روحانیون و فضلای این استان به خوبی معرفی می شوند و بزرگان این استان به نسل جوان معرفی خواهند شد تا نسل جوان از آنها الگو بگیرد.

دبیر جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان نیز در این دیدار، بیان داشت: جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان یک تشکل صنفی برای پیگیری مطالبات روحانیون و فضلای استان است.

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی افزود: در نشستی که با حضور بیش از 700 نفر از طلاب هرمزگانی برگزار شد، 15 نفر به عنوان اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان انتخاب شدند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:36:40
تعداد بازدید: 34
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی