گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 11:00:16
تعداد بازدید: 242
سریال آتش گرفتن شناورهای صیادی همچنان ادامه دارد
email pdf word plus minus reset color
سریال سوختن شناورهای صیادی و باری در استان هرمزگان همچون تصادف شبانه با شتر معمولا هر چند هفته یکبار تکرار می شود و با وجود میزان عظیم خسارت مالی چندان مورد توجه افکار عمومی و مسئولان قرار نمی گیرد که از فردا آن هم در این ایام سخت کرونایی تکلیف اشتغال و معیشت دهها جاشو و صیاد لنج های سوخته چه می شود.

عکس اصلی خبر

اواسط سال گذشته ابتدا خبر سوختن تعدادی قایق در بندر کلاهی میناب خبر ساز شد کمی بعد پنج لنج بزرگ در اسکله اصلی بندر جاسک سوختند،  چندی بعد ۳ فروند لنج با اشتباه ملوان های هندی در بندر مقام سوختند و چندی بعد تر نیز یک فروند لنج در خور آذینی سیریک طعمه حریق شد و دیشب هم ۷فروند لنج و ۳ فروند قایق در اسکله بندر کنگ سوختند.

البته باید اعتراف کرد حادثه اجتناب ناپذیر است اما تناوب حادثه نه، و باید پرسید چرا در بندر صیادی کنگ که مانور اطفا حریق آن با مدیریت شیلات به تازگی برگزار شد باز هم آتش سوزی رخ داد و باید پرسید

 این آتش سوزی که عنوان شده بر اثر اتصالی برق رخ داده  آیا از تجهیزات اطفا حریق بندرگاه و افراد آموزش دیده مستقر بهره برده اند یا آتش نشانی از راه رسیده و آتش را مهار کرده است. در حادثه آتش سوزی اسکله بندر کنگ ۷ فروند لنج و ۳ فروند قایق بر اثر اتصالی سوختند،و دردناک اینجاست که قیمت هر فروند لنج امروزه بین یک تا دو  میلیارد تومان ارزش دارد و اگر این لنج ها بیمه نباشند عملا صاحبانش از هستی ساقط و باعث بیکاری دهها جاشو و صیاد می شوند.

لذا درس گرفتن از این حوداث دردناک و اینکه چه زمان باعث می شود که دیگر شاهد تکرارش نباشیم نکته بسیار مهمی است که البته بایستی گوش شنوایی  باشد و مقصرینی متنبه شوند و آموزش ها و مانورها واقعی تر شود تا شاید این سریال بسیار پر هزینه تمام شود اما لاجرم باید حقیقت را نوشت که از شعار تا واقعیت بسیار فاصله است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 11:00:16
تعداد بازدید: 242
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی