گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2969
تاریخ :1397/02/09 ساعت 09:23:50
تعداد بازدید: 140
تاکید هاشمی تختی بر بررسی پرونده حادثه سانچی: «سانچی» را آینه عبرت می کنیم
email pdf word plus minus reset color
رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه این کمیسیون پرونده کشتی سانچی را بسته شده نمیداند، گفت که پس از دریافت گزارشهای تکمیلی از دستگاههای مربوطه، گزارش قطعی کمیسیون منتشر می شود و با متخلفان برخورد خواهد شد.

عکس اصلی خبر

حسین هاشمی تختی با اشاره به تهیه گزارش کشتی سانچی در کمیسیون عمران، اظهار کرد: در بعد حقوقی مسئولیت این اتفاق بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است که زیرمجموعه وزارت راه است و باید ازنظر حقوقی پیگیر این موضوع باشد چراکه نماینده حاکمیت در مسائل حقوقی دریایی و دریانوردی است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ایران، چین و پاناما هم درگیر حادثه کشتی سانچی هستند و باید موضوع را ازنظر حقوقی پیگیری کنند، اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که هر چه سریعتر گزارش دستگاههای مربوطه را در این رابطه دریافت کنیم. این موضوع همچنین با وزارت رفاه هم ارتباط دارد ازاینجهت که مجموعه نفتکش به وزارت تعاون برمیگردد و این مجموعه باید توضیح دهد که علت این اتفاق چه بوده است؟

این نماینده مجلس ادامه داد: بخشی از این حادثه مربوط به کارکنان بوده و باید این توضیحات داده شود که چرا روی کارکنان نظارت لازم وجود نداشته؟ چقدر به آنها آموزش دادهاند؟ نحوه جذب پرسنلی که مسئولیت هدایت کشتی را بر عهده داشتند چگونه بوده و آیا کنترل وضعیت روحی و آمادگی آنها برای این کشتی با این عظمت و اهمیت بهدرستی انجامشده است یا خیر؟ و آیا روی توانمندی این افراد نظارتی بوده یا نه؟. اینها سوالاتی است که باید در این رابطه به ما پاسخ بدهند.

هاشمی تختی با بیان اینکه پرونده کشتی سانچی ازنظر کمیسیون عمران همچنان باز است، گفت: خانوادههای قربانیان این حادثه تصور نکنند که چون زمانی از این اتفاق گذشته ما آن را فراموش کردهایم. این موضوع به فراموشی سپرده نمیشود و وزارت راه و رفاه باید در این رابطه پاسخگو باشند، ما هم بررسیهای لازم را خواهیم داشت تا میزان اثرگذاری عوامل مختلف در این حادثه را بسنجیم و البته پیش از آن پیشداوری نخواهیم کرد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه نظارت کاملی روی پرسنل سانچی وجود نداشته، اظهار کرد: ما نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی بخصوص درباره کسانی هستیم که هدایت کشتی را بر عهده داشتند و ازنظر حقوقی هم سازمان بنادر باید پاسخگو باشد. اینها نکاتی است که ما به آن ایراد داریم و به نظر میرسد تخلفاتی صورت گرفته و دستگاههای مربوطه باید نسبت به آن پاسخگو باشند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان با بیان اینکه کمیسیون عمران پس از دریافت گزارشهای کامل و بررسی جزئی جعبه سیاه کشتی سانچی، گزارش خود را در این رابطه نهایی میکند، گفت: این موضوع رهاشده و فراموششده نیست و ما پیگیریهای لازم را خواهیم داشت تا نهایتاً با متخلفان برخورد لازم انجام شود و حداقل مانع از تکرار چنین وقایعی شویم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2969
تاریخ :1397/02/09 ساعت 09:23:50
تعداد بازدید: 140
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی