گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3447
تاریخ :1399/05/07 ساعت 14:22:47
تعداد بازدید: 183
امام جمعه تنها امام مؤمنین نیست باید برای اعتلای همه تلاش کند
email pdf word plus minus reset color
امام جمعه فین گفت: امام جمعه زبان حکومت اسلامی در مناطق است و فقط مختص مؤمنین نیست بلکه باید برای اعتلای همه تلاش کند.

عکس اصلی خبر

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن معنوی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: نهاد نماز جمعه در واقع نهادی سیاسی و عبادی است و امام جمعه متصدی امور جامعه است .

وی افزود: کار و وظیفه امام جمعه تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام، توصیه به انجام نیکی‌ها و تقوا و بصیرت‌افزایی در مسائل مختلف جامعه مخصوصأ مسائل مبتلا به جامعه است .

امام جمعه فین بیان کرد: امام جمعه در واقع با توده و آحاد مردم در ارتباط است و تمام مشکلاتی که در منطقه خودش می‌باشد را آن‌هایی که قابل حل است باید حل کند و آنچه را هم که قدرت حلش را ندارد به مسؤولان امر جهت رسیدگی انتقال دهد .

حجت‌الاسلام والمسلمین معنوی عنوان داشت: امام جامعه باید مبین جامعه باشد و اموری که برای مردم نیاز به تبیین دارد را تبیین کند و به هر صورت رهبری یک شهر یا استان بر عهده امام جمعه است .

وی ادامه داد: برخی مسائل هم وجود دارد که فراتر از شهر، استان و کشور است و در این مسائل هم امام جمعه وظیفه آگاهی‌بخشی و هدایت مردم را بر عهده دارد تا مردم دچار اشتباه نشوند .

امام جمعه فین تاکید کرد: اجتماع مردم تحت عنوان نماز جمعه که هر هفته رخ می‌دهد اتفاق بی‌نظیری است و باید از این ظرفیت ایجاد شده برای رفع رجوع مشکلات مردم استفاده کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3447
تاریخ :1399/05/07 ساعت 14:22:47
تعداد بازدید: 183
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی