گروه: حوادث
شماره روزنامه:3063
تاریخ :1397/07/21 ساعت 08:59:53
تعداد بازدید: 121
انهدام باند جعل اسناد و مدارک هويتي و دستگيري 14 نفر از اعضاء باند قاچاق انسان
email pdf word plus minus reset color
فرمانده انتظامي استان از انهدام باند جعل اسناد و مدارک هويتي و دستگيري 14 نفر از اعضاء باند قاچاق انسان در استان خبر داد.

عکس اصلی خبر

 سردار عزيزاله ملکي در جمع خبرنگاران، گفت:در پي دريافت اخباري مبني بر اينکه افرادي با همکاري تعدادي از کارکنان ادارات دولتي يکي از شهرستانهاي استان در امر جعل اسناد و مدارک هويتي فعاليت دارند، مراتب بهصورت ويژه در دستور کار اداره مهاجرت و گذرنامه پليس امنيت عمومي استان قرار گرفت.

وي افزود: مأموران با انجام اقدامات فني و اطلاعاتي دريافتند اين افراد در ابعاد گسترده و بهصورت شبکهاي و سازمانيافته پس از رصد افراد متوفي فاقد ثبتاسناد فوتي ، با تباني خانوادههاي متوفي و همدستي ادارات دخيل ،نسبت به تهيه اسناد سجلي هويتي با سير مراحل اداري واقعي با الصاق عکس اتباع خارجي و ايراني  در خصوص جعل اسناد اقدام ميکردند.

 سردار ملکي تصريح کرد: اين کلاهبرداران ضمن شناسايي اتباع خارجي و يا افراد ايراني بيهويت که قصد خروج از کشور و يا اقامت در داخل کشور داشتند نسبت به سندسازي بر اساس سن-جنس و چهره افراد با اخذ مبالغ زيادي بعضاً تا
600 ميليون ريال نسبت به تهيه و ارائه اسناد هويتي اقدام مي
کردند.

اين مقام انتظامي اظهار کرد: با کار اطلاعاتي و تعقيب و مراقبت شبانهروزي محلهاي حضور ، تردد و سکونت اعضاء باند، نحوه فعاليت آنها و چگونگي ارتباط اعضاء باند با همديگر و با مشتريان، شناسايي و پس از جمعآوري ادله و مستندات اوليه جرم ، سه نفر از اعضاء باند در مسير "شيراز به بندرعباس " طي يک عمليات هماهنگ  شناسايي و دستگير شدند.

وي ادامه داد: مأموران امنيت عمومي استان همچنين طي 4 عمليات هماهنگ و بازرسي از 10 واحد مسکوني و يکي از ادارات در شرق استان تعداد 10 نفر ديگر از اعضاء را دستگير کردند.

فرمانده انتظامي هرمزگان خاطرنشان کرد: در اين پرونده درمجموع 14 نفر شناسايي و دستگير شدهاند و از مخفيگاه متهمان بيش از 350 فقره  اوراق هويتي اعم از  (شناسنامه، کارت هوشمند ملي، کارت تردد اتباع خارجي، اوراق تأييديه اشتغال به تحصيل محصلين جعلي)، تعداد21 دستگاه تلفن همراه حاوي تصاوير و پيامکهاي  واتساپي و اوراق هويتي جعل اسناد و مدارک اتباع ايراني و خارجي، دو دستگاه کيس و يک دستگاه لپتاپ حاوي برنامهها و اسناد مربوط به جعل مدارک مکشوفه کشف و ضبط شد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3063
تاریخ :1397/07/21 ساعت 08:59:53
تعداد بازدید: 121
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی