گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3396
تاریخ :1399/02/20 ساعت 09:34:42
تعداد بازدید: 565
۲۰۲ زندانی جرائم غیرعمد در هرمزگان آزاد شدند
email pdf word plus minus reset color
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت:اقدامات ستاد دیه استان هرمزگان و جلب مشارکت خیرین در سال گذشته سبب آزادی ۲۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی ۶۶ میلیارد تومان شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، علی صالحی فضای معنوی ماه مبارک رمضان را بستری مناسب برای عبادت، تزکیه نفس و انجام اعمال خیرخواهانه عنوان کرد و مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند را یکی از مهمترین جلوه‌های نوع دوستی و نیکوکاری با بهره‌گیری از فیوضات ماه مهمانی خدا برشمرد.

وی با بیان اینکه چشم امید بسیاری از زندانیان نیازمند و خانواده‌هایشان در طول سال به جشن گلریزانی است که هر ساله به مناسبت میلاد کریم اهل بیت؛ حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می‌شود تصریح کرد: از همه خیران نیک اندیش می‌خواهیم همچون همیشه با مشارکت فعال و اثربخش خود در معنویت و ثواب این سنت حسنه مشارکت جویند تا بیش از پیش شاهد آثار و برکات اجتماعی این امر خداپسندانه باشیم.

صالحی یادآور شد: در حدفاصل سالهای ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۸ در مجموع ۳ هزار و ۸۸ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با تلاش‌های ستاد دیه استان هرمزگان آزاد شده اند که در این راستا، مبلغی بالغ بر ۲ هزار و هشتصد و سی میلیارد ریال تأمین شده تا این زندانیان به آغوش گرم و پر مهر خانواده‌هایشان بازگردند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان ضمن تشریح بخشی از اقدامات ستاد دیه استان در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد طی سال ۱۳۹۸ عنوان کرد: در سال گذشته ۲۰۲ زندانی با مجموع بدهی ۶۶ میلیارد تومان با کمک خیرین به ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی یادآور شد: جلب مشارکت‌های مردمی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بخش دیگری از اقدامات ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان نیازمند بوده است.

صالحی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۱ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی قریب به ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به علت عدم توانایی در پرداخت دیه، محکومیت مالی، مهریه و نفقه در زندان‌های استان به سر می‌برند که نیازمند یاری خیران و نیکوکاران هستند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: ستاد دیه می‌تواند با نگاهی ویژه و ارتباط مؤثر و تنگاتنگ با خیرین و نیکوکاران و صنایع استان و همچنین استفاده از همه ظرفیت‌های اجتماعی و اقتصادی در راستای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تأثیرگذار بوده و در مسیر موفقیت هرچه بیشتر گام بردارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3396
تاریخ :1399/02/20 ساعت 09:34:42
تعداد بازدید: 565
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی