گروه: خانواده
شماره روزنامه:2926
تاریخ :1396/11/02 ساعت 09:57:54
تعداد بازدید: 10119
پلهای عبور از زندگی
email pdf word plus minus reset color
می گفت که همه پل های پشت سرش را خراب کرده وراهی برای برگشت ندارد،دیگر راهی برای برگشت و ترمیم خرابی ها به نظرش نمی رسد. پل های زندگی واقعیتی است که وجود دارد،پل های زندگی بر خلاف پل های دیگر قابل ترمیم نیست و عبور و یا تخریب آن به احتمال قوی مسیر زندگی را متحول و تداوم زندگی را با بحران مواجه می کند.پل های زندگی برای عبور از زندگی تعبیه شده است وعبور از آن به معنای تخریب زندگی است،این پل ها آنقدر ظریف و شکننده هستند که تحمل عبور ما را از خود ندارند/

عکس اصلی خبر

نمونه ای از مهمترین پل های زندگی:

1-پل آبرو و حیثیت:حفظ حریم خانواده،شخصیت و آبرو از مهمترین وظائف متقابلی است که بر عهده زوجین است.اگر اسرار محرمانه همسرت را فاش کردی و برای هر کسی از نقاط ضعف او گفتی و او را برای همه یک لکه سیاه نشان دادی،این در حقیقت تخریب یکی از پل های زندگی است،تو چگونه می توانی با آدم بی آبرو و بی شخصیت زندگی کنی؟

2-پل دادگاه:دادگاه محل دادخواهی است ،اما خانه آخر دادخواهی ماست،متاسفانه برخی از زوجین با کو چکترین مساله و مشکلی که برایشان پیش می آید علیه یکدیگر شکایت می کنند و بر روی یکدیگر شمشیر دشمنی را از رو می بندند،شوهر!با کدام سلاحی می توانی همسرت را به تمکین مجبور کنی ؟با شکایت و یا با محبت؟و خانم!تو با کدام سلاح شوهرت را می خواهی؟با درخواست مهریه!یا با دادخواست نفقه؟

3-پل گروکشی و دخالت دهی خانواده اصلی:سعی کنید تا می توانید مشکلات را به اتفاق یکدیگر حل نمایید و اگر در این مورد موفق نشدید مشکل تان را با مراکز مشاوره در میان گذارید،چرا که کمتر والدی می تواند در قضاوت میان فرزند و دامادش و یا عروسش عادلانه برخورد نماید،حمایت های والدین در برخی از مواقع دخالت و حمایت های بی جایی است ،زیرا منجر به مخدوش شدن روابط همسر با خانواده شما می شود ،تا می توانید پل خانواده اصلی را خراب نکنید.

4-پل اعتیاد: اینکه مادر همه مشکلات ما اعتیاد است چیز اغراق آمیزی نیست،عبور از پل اعتیاد،نه تنها خانواده بلکه همه زندگی را به مخاطره می اندازد. 5-پل خیانت و یا بی اعتمادی:بی اعتمادی به اندازه خیانت مسموم و کشنده است.عبور از این پل به اندازه ناامیدی از ادامه زندگی است ،عبور از این پل احتمالا شما را به سرعت به سمت جدایی و طلاق سوق می دهد. 6-پل متارکه:گاهی زوجین تمایلی به جدایی ندارند ،اما از روی لجاجت و بی مهارتی برای مدتی از یکدیگر جدا و به خانه مادری خود پناه می برند،این متارکه کاذب پلی خطرناک است که عبور از آن برای مدت طولانی برگشت را با مشکل جدی مواجه می کند.

امیدوارم پل های خوشبختی را پیدا کنید تا مجبور نباشید کور کورانه بر پل های جدایی زندگی گام بردارید

تهیه وتنظیم : مرکز مشاوره آرامش فا. استان هرمزگان آماده ارائه خدمات رایگان در زمینه مشاوره خانواده، اعتیاد، تحصیلی، ازدواج ، به عموم شهروندان شماره تماس 33340624-21821642


up email pdf word plus minus reset color
گروه: خانواده
شماره روزنامه: 2926
تاریخ :1396/11/02 ساعت 09:57:54
تعداد بازدید: 10119
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی