گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3151
تاریخ :1397/12/13 ساعت 08:47:22
تعداد بازدید: 33
امحاء افزون بر 200 کليوگرم مرغ و گوشت غيربهداشتي در قشم
email pdf word plus minus reset color
در پي بازديد ستاد تنظيم بازار شهرستان قشم دستور امحاء بيش از 200 کليوگرم مرغ و گوشت غيربهداشتي، پلمپ يک واحد رستوران و شش مورد اخطار کتبي و جريمه صادر شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، بازرسان ستاد تنظيم بازار شهرستان قشم از چندين رستوران، کبابي، ميوهفروشي، فروشگاه موادغذايي، گوشت فروشي، سردخانه مواد پروتئيني، سوپر مارکت و سفره خانه به صورت سرزده بازديد کردند.

به دنبال اين بازديدها، دستور امحاء افزون بر 200 کيلوگرم مرغ و گوشت غير بهداشتي، پلمپ يک واحد رستوران و 6 مورد اخطار کتبي و جريمه صادر شد. در يکماه گذشته، بالغ بر يک هزار 200 مورد بازديد توسط شبکه بهداشت و درمان، 900 مورد بازديد از سوي اداره دامپزشکي و حدود 750 مورد گشت مشترک ستاد تنظيم بازار در اين شهرستان انجام شده که مجموعا 55 مورد آن مربوط به گزارشات مردمي است.

دامپزشکي اين شهرستان روزانه 25 الي 30 مورد بازديد از خودروهاي حمل و مراکز عرضه فرآوردههاي خام دامي داشته و در طول سالجاري 99 واحد متخلف شناسايي و پروندههاي تخلفي به ارزش ريالي بالغ بر هشت ميليارد  و 804 ميليون ريال در تعزيرات حکومتي قشم تشکيل شده است. عدم درج قيمت، عدم صدور فاکتور، گرانفروشي، عدم ارائه فاکتور و رعايت نکردن موازين بهداشتي از مهمترين عناوين تخلفات صنفي در قشم بهشمار ميرود.

رئيس ستاد تنظيم بازار شهرستان قشم در حاشيه اين بازديدها از تامين 24 تن شکر صنعتي و مصرفي، 70 تن مرغ و 90 تن پرتقال و سيب درختي براي مصرف پايان سال قشموندان خبر داد.

عليرضا نصري اظهار داشت: طي بازديدهاي انجام شده در بهمنماه و 12 روز گذشته از اسفندماه سالجاري يک تُن و 200کيلوگرم مواد فاسد دامي معدوم، يک رستوران تعطيل و حدود 100 مورد تذکر و اخطار کتبي مبني بر بروز تخلفات بهداشتي، گرانفروشي، عدم درج قيمت و عدم صدور و ارائه فاکتور صادر شده است.

فرماندار و رئيس ستاد تنظيم بازار قشم با اشاره به معرفي 12 عامل توزيع کالاهاي اساسي با قيمت مصوب ستاد تنظيم بازار در اين شهرستان، افزود: با توجه به شناور بودن جمعيت و گردشگر پذير بودن جزيره قشم، سهميه ويژهاي براي آن در نظر گرفته شده و آمادگي لازم براي افزايش کالاهاي اساسي مصرفي با قيمت مصوب وجود دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3151
تاریخ :1397/12/13 ساعت 08:47:22
تعداد بازدید: 33
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی