گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3165
تاریخ :1398/01/27 ساعت 09:16:51
تعداد بازدید: 43
بررسي فرصت هاي هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
استاندار: هرمزگان مجموعه اي از توانمندي هاي اقتصادي و فرصت هاي سرمايه گذاري است معاون ديپلماسي و اقتصادي وزارت امور خارجه: آماده سرمايه گذاري به روش تهاتر هستيم رئيس کل سازمان سرمايه گذاري: هرمزگان ظرفيت بالايي در جذب سرمايه گذار دارد امام جمعه بندرعباس: حمايت از سرمايه گذاران بايد در عمل باشد نه در حرف

عکس اصلی خبر

زينب نورالديني - نداي هرمزگان :

همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري در هرمزگان و به ميزباني بندرعباس برگزار شد.


اين همايش که از ديروز آغاز شد تا امروز ادامه خواهد داشت.

در اين همايش فرصت هاي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف هرمزگان بررسي و به شرکت کنندگان معرفي شد.

معاون ديپلماسي و اقتصادي وزارت امور خارجه  در سومين همايش بين المللي فرصتهاي سرمايه گذاري هرمزگان گفت: در شرايط تحريم براي صادرات و واردات مشکلاتي وجود دارد که عليرغم مشکلات صادرات و واردات و نقل و انتقالات مالي بحث تجارت به روش  تهاتر انجام مي پذيرد .

 «غلامرضا انصاري» در همايش بين المللي فرصتهاي سرمايهگذاري استان هرمزگان با اشاره به ظرفيت ها و پتانسيل هاي فراوان استان گفت : هرمزگان به لحاظ موقعيت تاريخي و جغرافيايي گل سرسبد استان هاست  تاکيد کرد، شايسته است که اين استان از لحاظ اقتصادي در شرايط بهتري نسبت به حال قرار گيرد. و جاي بسي تامل است که عليرغم وجود ظرفيت هاي بکر چرا تلاش هاي بيشتري در زمينه سرمايه گذاري در اين استان صورت نگرفته است.

معاون ديپلماسي اقتصادي وزارت امور خارجه افزود:  بايد اين موضوع توسط استانداري و محققين  بررسي شود و مشکلات سرمايه گذاري احصاء  و رفع گردد.

 ويبا اشاره به اينکه کشور در شرايط تحريم بسيار سخت قرار دارد، خاطر نشان کرد، سفارتخانه هاي کشورهاي که در آنها علاقه مند  به سرمايه گذاري در ايران هستند بايد تشويق به گام برداشتن در مسير سرمايه گذاري شوند.

انصاري افزود: کشورهاي همسايه از موقعيت بهتري براي سرمايه گذاري برخوردار هستند زيرا هرمزگان را بهتر
مي شناسند. وي تصريح کرد: اين همايش بهترين فرصت براي تبليغ و تشويق سرمايه گذاري در اين استان است و
‌ نمايندگي هاي ما آمادگي کامل براي معرفي ظرفيت هاي اين استان را دارند.

معاون وزير امور خارجه گفت: برقراري سيستم تهاتر را به دولت پيشنهاد داده ايم که با حداقل نقل و انتقال مالي همراه است و در کشورهاي ديگر متقاضي براي اين کار وجود دارد.

وي با بيان اينکه وزارت امورخارجه با توجه به تجربيات خود در اين زمينه قدم هاي خوبي برداشته است، افزود: اين همايش ها فرصتي ناب براي شناسايي توانمندي هاي استان هرمزگان است. معاون وزير اقتصاد و امور دارايي و رئيسکل سازمان سرمايهگذاري و کمکهاي اقتصادي و فني ايران گفت: بايد از ظرفيت نمايندگيهاي وزارت خارجه در ديگر کشورها بهره ببريم تا بتوانيم سرمايهگذاران خارجي را جذب و شاهد توسعه استان هرمزگان باشيم.

به گزارش ايسنا، سيد عليمحمد موسوي نيز افزود: هرمزگان از ظرفيتهاي بالايي براي جذب سرمايهگذاري برخوردار است.

وي با اشاره به اينکه بايد با ايجاد وحدت رويه از سردرگمي سرمايهگذار خارجي جلوگيري کنيم، تصريح کرد: در عرصه سرمايهگذاري بايد به سمت ائتلاف سرمايهگذاري داخلي و خارجي و سرمايهگذاري مجدد حرکت کرد.

موسوي اضافه کرد: سرمايهگذاران توجه داشته باشند بهمنظور جلوگيري از بعضي ناهماهنگيها و سرگردانيها فقط از طريق سازمان سرمايهگذاري در استان نسبت به انجام فعاليتهاي خود و صدور مجوز اقدام کنند.

معاون وزير اقتصاد و امور دارايي بابيان اينکه هيچ محدوديتي براي حضور سرمايهگذاران خارجي در کشور وجود ندارد، تصريح کرد: بايد بخش خصوصي را وارد سرمايهگذاري کنيم و از وجود و ظرفيت آنها استفاده کنيم. وي ادامه داد: بايد از ظرفيت نمايندگيهاي وزارت خارجه در ديگر کشورها بهره ببريم تا بتوانيم سرمايهگذاران خارجي را جذب و شاهد توسعه استان هرمزگان باشيم. موسوي با اشاره به اينکه اميدواريم اين همايش نقطه عطفي براي استان زرخيز استان هرمزگان باشد، اضافه کرد: هيچگاه سرمايهگذاراني که در اين مقطع زماني در کشور ايران اقدام به سرمايهگذاري ميکنند را فراموش نخواهيم کرد.

معاون وزير اقتصاد و امور دارايي بابيان اينکه تلاشمان در اين است که به سمت جذب سرمايهگذاران خارجي پيش رويم، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه نيز جذب 65 ميليون دلار از طريق سرمايهگذاري خارجي پيشبينيشده است.

حمايت از سرمايه گذاران بايد در عمل باشد نه در حرف

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان گفت: بايد همگي با هم تلاش کنيم تا حضور پر برکت سرمايه گذاران داخلي و خارجي را گرامي بداريم اما نه در حرف بلکه در عمل و اقداماتم!

به گزارش ايسنا، آيت الله غلامعلي نعيم آبادي افزود: همتي، استانداري تلاشگر و داراي انديشه است که چنين همايشي را تشکيل و برگزار کرد. وي با بيان اينکه توقع سرمايه پذيري اين است که سرمايه در کار باشد تا در اين فضا سرمايه گذاري کند، اظهار کرد: سرمايه گذاري استکبار جهاني يعني فقط پول به جيبشان برود ولي سرمايه گذاران حاضر در اين نشست کساني هستند که استکبار جهاني خون آن کشورها را مکيده است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اينکه سرمايه گذار بايد سود ببرد اما سود در چه مقياس نيز اهميت دارد، تصريح کرد: سرمايه گذار توقع دارد که مورد حمايت منطقي قرار گيرد و  سرعت کار را بالا ببيند.

وي ادامه داد: بنده از تمامي قدرتم براي حمايت از سرمايه گذاران استفاده خواهم کرد و اميدوارم وزارت خانه هاي دولت تنها به حرف اکتفا نکرده و حمايت هاي خود را به صورت عملي نشان دهند. آيت الله نعيم آبادي با بيان اينکه سرمايه گذار توقع دارد که مشکلي در کارش به وجود نيايد، اظهار کرد: بايد تمامي شرايط و برنامه ها براي ورود و جذب سرمايه گذار موجود و.تسهيل شود تا از استقبال جهاني در اين همايش به درستي بهره ببريم. وي اضافه کرد: بايد همگي با هم تلاش کنيم تا حضور پر برکت سرمايه گذاران داخلي و خارجي را گرامي بداريم اما نه در حرف بلکه در عمل و اقداماتم!

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان با اشاره به اينکه در سالجاري شاهد پايان خشکسالي هستيم، تصريح کرد: مردم ما در خشکسالي صبر خود را نشان دادند و پوزه استکبار را به زمين ماليدند اما اکنون زمان آن است که ديگر به چنين مردمي خدمات ويژه اي ارائه دهيم.

هرمزگان مجموعه اي از توانمندي هاي اقتصادي و فرصت هاي سرمايه گذاري است

استاندار هرمزگان با اشاره به اينکه تمامي مديران دستگاههاي اجرايي موظفاند در زماني مشخص شرايط را براي سرمايهگذاري بخش خصوصي در چارچوب قانون فراهم کنند، اظهار کرد: مصوبه توسعه و تسهيل شرايط سرمايهگذاري در شرق استان به تصويب رسيده و در حال برنامهريزي براي تحقق آن هستيم .  به گزارش ايسنا، فريدون همتي صبح امروز در سومين همايش بينالمللي فرصتهاي سرمايه گزاري استان هرمزگان، افزود: اميدوارم در اين همايش بتوانيم نقشه راهي براي توسعه هرمزگان در سال جاري که سال رونق توليد نام گرفته در مسير رونق بخشي به فضاي کسبوکار با تکيهبر مزيتها و پتانسيلهاي داخلي صورت بگيرد .

وي با بيان اينکه بر اساس هرمزگان الگوي مناسبي براي همزيستي مسالمتآميز و ميزباني گشادهرو است، تصريح کرد: در هرمزگان با ايجاد مرکز خدمات سرمايهگذاري نيز اراده دولت و استان را براي فراهم کردن شرايط جذب سرمايهگذار و ايجاد فضايي متفاوت و مناسب براي رونق کسبوکار نشان داديم .

همتي ادامه داد: هرمزگان از يکسو به دليل مجاورت با خليجفارس و درياي عمان از جايگاه مهمي برخوردار است که سبب شده هرمزگان را به عنوان دروازه طلايي اقتصاد کشور بناميم .

وي با اشاره به اينکه هرمزگان تصويري از مجموعه اقتصادي است که ظرفيتهاي بينظيري را براي به حرکت درآوردن موتور محرک اقتصادي است، اظهار کرد: صنايع، پالايشگاهها، گمرکات، بنادر، مناطق ويژه اقتصادي و آزاد و مناطق گردشگري از مزيتهاي مهم هرمزگان است .  استاندار هرمزگان با بيان اينکه هم اکنون فرصتهاي سرمايهگذاري زيادي در بخش صنايع به ويژه فولاد در هرمزگان موجود است، خاطرنشان کرد: خدمات رساني بانکرينگ سوخت از ديگر ظرفيتهايي است که به دنبال توسعه آن هستيم .  وي اضافه کرد: کشاورزي از ديگر ظرفيتهاي سرمايهگذاري استان هرمزگان است که محصولاتي همچون خرما، سير، ليموترش، انبه و صيفيجات اين استان زبانزد عرصههاي بينالمللي است و فضاي مطلوبي براي سرمايهگذاران است .

همتي با بيان اينکه در بخش شيلات نيز زمينهاي مستعد پرورش ميگو نيز قابليت مطلوبي براي هرمزگان رقم زده است، خاطرنشان کرد: در دريا حدود 140 هزار تن ظرفيت شناسي جهت پرورش ماهي و دو ميليون تني پودر ماهي نيز صورت گرفته و ميتواند سبب رونق توليد و اقتصاد کشور شود .

عاليترين مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اينکه حضور وسيع گردشگران و عدم پاسخگويي به تمامي نيازها، فرصتي بکر براي سرمايهگذاران و پاسخگويي به نيازهاي گردشگران است، اضافه کرد: ما به دنبال آن هستيم ساير جزاير استان را همچون کيش و قشم فعال کرده و با ايجاد دهکدههاي گردشگري شاهد رونق جزاير استان هرمزگان باشيم .

وي ادامه داد: حدود 15 ميليون سفر دريايي در استان هرمزگان صورت ميگيرد که خود نشان دهنده خاص بودن اين استان از تمامي مزيتها نسبت به ساير استانهاي کشور است .  همتي با اشاره به اينکه جاذبه ترانزيت کالا و بازرگاني با توجه به موقعيت استراتژيک آن در منطقه خود ظرفيت بيبديلي در سطح کشور است، اظهار کرد: نزديک به 60 درصد صادرات و واردات کشور از بندر شهيد رجايي صورت ميگيرد که شاخص بودن هرمزگان را نشان ميدهد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3165
تاریخ :1398/01/27 ساعت 09:16:51
تعداد بازدید: 43
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی