گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:41:53
تعداد بازدید: 25
25 هزار نفر در ليست انتظار پيوند اعضا
email pdf word plus minus reset color
بندرعباس - نائب رئيس هيئت مديره انجمن اهداي عضو ايرانيان گفت: 25 هزار نفر در ليست انتظار پيوند اعضا هستند و هر سه ساعت يک نفر بدليل عدم وجود ارگان پيوندي، جان خود را از دست مي دهد.

عکس اصلی خبر

به گزارش مهر، اميد قبادي در اولين همايش استاني که به منظور آموزش تخصصي و مديريت فراهم آوري اعضاي پيوندي در هرمزگان برگزار شد، گفت: که افراد مرگ مغزي گنجينه حيات بيماران بدحالي هستند که تنها راه نجات آنها اهداي عضو است.

قبادي، با عنوان اينکه هر فرد مرگ مغزي مي تواند يک تا هشت نفر را از مرگ حتمي نجات دهد و يک تا 53 نفر را از معلوليت رهايي بخشد گفت:ساليانه 5 تا 8 هزار نفر با تشخيص مرگ مغزي مي ميرند که از اين تعداد تنها سه هزار نفر قابليت اهداي عضو را خواهند داشت که متاسفانه بيش از دوهزار نفر آنها به اهداي عضو نمي رسند.

وي از دست رفتن ارگانهاي دو هزار فرد مرگ مغزي را به معناي از دست رفتن و فوت همزمان چندين هزار بيمار نيازمند به پيوند دانست که
مي شد با پيوند اين ارگان ها حيات مجددي به آنها بخشيد.

قبادي مهمترين علل کمبود ارگان هاي پيوندي در کشور را عدم شناسايي موارد مرگ مغزي و بعد از آن عدم رضايت خانواده ها دانست و خاطر نشان کرد که  بايد تحول و نگرشي نو ايجاد شود،  چرخه  شناسايي و نگهداري از افراد مرگ مغزي اصلاح و فرهنگ اهداي عضو اهداي زندگيست نهادينه شود.

وي به منظور نجات جان هزاران بيمار در ليست انتظار پيوند خواهان همکاري عموم مردم،  مسئولين نهادهاي فرهنگي و اجتماعي،نماينده ولي فقيه ، صدا و سيما و اصحاب رسانه شد

up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:41:53
تعداد بازدید: 25
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی