گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3451
تاریخ :1399/05/12 ساعت 11:10:07
تعداد بازدید: 103
برگزاري مسابقه مجازي نگارش دلنوشته و متن ادبي کوتاه درسيريک
email pdf word plus minus reset color
مسابقه مجازي نگارش دلنوشته و متن ادبي به مناسبت برگزاري نخستين نمازجمعه با همکاري انجمن داستان و ستاد نماز جمعه در شهرستان سيريک برگزار شد .

عکس اصلی خبر

مصطفي کريمي زاده ضمن تبريک فرا رسيدن سالروز برگزاري نخستين نمازجمعه در کشور گفت: نماز از ارکان دين و پرچم اسلام بوده و از اصول و اساس اسلام به شمار ميرود و ترويج فرهنگ نماز و حاکم کردن آن در جامعه يک وظيفه همگاني است .

 کريمي زاده افزود :  نماز بايد بهگونهاي اقامه شود که اثرگذار و اثربخش در زندگي فردي و اجتماعي هر فرد عامل به آن باشد.

کريمي زاده عنوان کرد : در راستاي توجه به تدابير مقام معظم رهبري پيرامون ترويج فرهنگ نماز برگزار گرديد.رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سيريک هدف از برگزاري اين مسابقه را ترويج فرهنگ نماز در بين جوانان و نوجوانان  شهرستان دانست و افزود :  از بين شرکت کنندگان 4 نفر به عنوان برگزيده انتخاب و با اهداء لوح تقدير وهديه از آنها تجليل شد .

يادآور مي گردد که اين مسابقه بصورت  مجازي و با موضوعات مرتبط با نماز و بويژه نماز جمعه

 ازجمله : توصيف نماز ، حس و حال حضور در نمازجمعه ، توصيف اولين حضور در نماز جمعه ، ساير موضوعات خلاقانه مرتبط با نماز و نماز جمعه برگزارشد .

چاپ نخستين کتاب اثرمولفان بومي توسط انتشارات گياوان شهرستان سيريک

 رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سيريک از چاپ نخستين کتاب اثرمولفين بومي توسط انتشارات گياوان اين شهرستان خبر داد.

مصطفي کريمي گفت: موسسه انتشارات گياوان به صاحب امتياز محمد پيشان  که درسال97 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز دريافت نموده و نخستين کتاب از اثرمولف بومي خالد کمالي (مهر مادر، عشق پدر نگاهي به پيوند عاطفي بين والدين و فرزندان ( درسال 99به چاپ رسيد .

 وي اين اتفاق فرهنگي در شهرستان را براي توسعه فعاليت هاي فرهنگي در حوزه چاپ و نشر اميدوار کننده دانست و افزود: اين موفقيت گام مؤثري براي توسعه فعاليت هاي فرهنگي و پژوهشي، چاپ و نشر کتاب در شهرستان است.کريمي زاده با بيان اينکه اين مجوز به منظور تسهيل در امر نشر توليدات و آثار علمي نويسندگان و پژوهشگران  به ويژه حمايت از مولفين بومي صادر شده است، افزود: شهرستان سيريک با توجه به دارا بودن اصحاب فرهنگ و هنرمستعد که از جمله درحوزه نويسندگي و پژوهش فعاليت دارند نياز مبرم به وجود يک واحد نشر احساس مي شد که بتواند به شيوه اي منظم و هدفمند در حوزه نشر کتاب اقدام کند و اين از ضرورت هاي اخذ اين مجوز بوده است.

گفتني است، با دريافت اين مجوز مي توان گام هاي اساسي و مهمي براي حمايت از نويسندگان در حوزه چاپ و نشر کتاب شهرستان سيريک برداشت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3451
تاریخ :1399/05/12 ساعت 11:10:07
تعداد بازدید: 103
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی