گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:18:24
تعداد بازدید: 47
حضور گروه 21 نفره ووشوکاران هرمزگاني به کربلا از طريق مسير پياده روي اربعين
email pdf word plus minus reset color
رئيس هيأت ووشو هرمزگان از تشرف گروهي 21 نفره از ووشوکاران استان هرمزگان از طريق مسيرهاي پياده روي اربعين به کربلاي معلي عزيمت کردند.

عکس اصلی خبر

شهنازخوش - نداي هرمزگان

عليرضا بهرمن در مسير بازگشت اين گروه 21 نفره از ووشوکاران با بيان اين که نمود حماسه حسيني به ويژه در ايام پياده روي اربعين بيش از هر زماني ديگري در کربلا و مسيرهاي منتهي به اين شهر مقدس مشهود بود اظهار داشت : در اين روز به بركت وجود مبارک امام حسين (ع) قدرت مسلمانان و فرهنگ نهضت عاشورا که همان آزادگي و سربلندي است به رخ جهانيان کشيده مي شود. وي در توصيف وضعيت عمومي مراسم پياده روي اربعين با بيان اين که امسال سومين بار است که از طريق مسيرهاي پياده روي به اين مراسم مشرف مي شود، اضافه کرد: هر ساله بر تعداد زوار افزوده مي شود به نحوي که امسال به حدي ازدحام جمعيت بالا بود كه نفس كشيدن در برخي از معابر و مکان ها سخت شده بود، که اين پديده به نوعي داراي انرژي مثبت و بيانگر اتحادي است که ريشه در نهضتي عظيم و زاينده دارد. رئيس هيأت ووشو هرمزگان  گفت : تمام ورودي هاى کربلا مملو از حضور زوار و دوست داران نهضت عاشورا بود نکته قابل تامل پياده روي اين است که مي توان به راحتي از سراسر نقاط دنيا مردمي را ديد که خود را به اين مراسم رسانده بودند. بهرمن ضمن ارائه گزارشي از اعزام و تشرف ووشوکاران هرمزگاني به اين مراسم ادامه داد: به اتفاق گروه 21 نفره مذکور ظهر سه شنبه يكم آبان از گلزار شهداي بندرعباس اعزام و صبح چهارشنبه چهارم آبان به مرز شلمچه رسيديم. وي يادآور شد: پس از وارد شدن به مرز شلمچه، عصر روز چهارشنبه از طريق بصره عازم نجف شديم و بامداد پنجشنبه به اين شهر مقدس رسيديم که بلافاصله در موكب سيدالشهداي بندرعباس واقع در صحن حضرت زهرا (س) و حرم مطهر اميرالمؤمنين كه توسط سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اداره مي شد، مستقر شديم. وى پس از ارائه اين گزارش ضمن تشکر و قدرداني از تمامي کساني که در بخش هماهنگي و پشتيباني از سفر زيارتي معنوي ووشوکاران هرمزگاني فعال بوده اند، بيان داشت: خدمات رساني موكب هاي مستقر در محدوده هرمزگان، کيفيت مطلوبي داشت به نحوي که عاشقان حسيني در مسير بندرلنگه و پارسيان بسيار در تلاش بودند كه به زوار بهترين خدمات را ارائه بدهند كه نتيجه کار مورد رضايت زوار عزيز قرار گرفته بود. بهرمن افزود: جاي سؤوال است ، زماني که از ساير استان هاي کشور بسياري از ادارات، نهادها و سازمان دولتي اقدام به ايجاد موکب کرده اند چرا از هرمزگان موکبي از طرف بخش دولتي راه اندازي نشده بود که جا داشت استاندار در نشست شوراي اداري استان، مديران دستگاه ها را براي راه اندازي موکب ها موظف، مجاب و يا ترغيب مي کرد.

وي بيان داشت : از نهادهاي دولتي هرمزگان تنها فرمانداري قشم در امر خدمات رساني به زوار حضور داشت، گفت: اگر خدمات سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، كنگره سرداران شهيد، هيئت رزمندگان اسلام و تشكل هاي مردم نهاد را نداشتيم نامي از هرمزگان در بخش خدمات رساني به زوار در مسير ديده نمي شد.

بهرمن همچنين به اجراي مراسم نوحه خواني سنتي با مداحي کربلايي اسماعيل محرابي در صحن حضرت زهرا (س) و سخنراني حجت الاسلام وحيد نقدي اشاره و يادآور شد: اين مراسم سنتي با استقبال و مشارکت کم نظير جنوبي ها روبرو شد که حال و هواي خاصي به اين سفر معنوي زيارتي بخشيده بود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:18:24
تعداد بازدید: 47
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی