گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2900
تاریخ :1396/09/26 ساعت 08:35:54
تعداد بازدید: 53
همزمان با سراسر کشور؛ آزمون سراسری قرآن و عترت در هرمزگان برگزار می‌شود
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری «آزمون سراسری قرآن و عترت» در ۲۴ رشته در بخش های خواهران و برادران ویژه همه رده‌های سنی در استان خبر داد.

عکس اصلی خبر

زینب نورالدینی -ندای هرمزگان :

  علیرضا درویش نژاد در جمع خبرنگاران گفت : آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری و مشارکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش همزمان با سراسرکشور در  هرمزگان برگزار می شود.

وی، پرهیز از موازی کاری، تقویت، وحدت و انسجام برنامه ها و فعالیت های سازمان و نهادهای قرآنی و سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی را از جمله اهداف این آزمون برشمرد و افزود: ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت از دیگر اهدافی است که در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دنبال می شود.

دکتر درویش نژاد ادامه داد: این آزمون در موضوعات حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(علیه السلام) و انس با قرآن کریم و در 24 رشته حفظ از یک جزء تا کل قرآن کریم، مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(علیه السلام)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه و مفاهیم خطبه فدکیه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مهلت نام نویسی فعالان قرآنی، عنوان کرد: مدت زمان برای ثبت نام و شرکت در این آزمون از 18 آذر تا 20 دی امسال پیش بینی شده است و آزمون کتبی تمامی رشته ها نیز 10 اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: آزمون الکترونیکی درک معنا و تدبر در قرآن کریم

12 اسفند و آزمون شفاهی حفظ دانش آموزان و بزرگسالان 12 تا 17 اسفند برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.quranedu.ir برای شرکت در آزمون نام نویسی کنند، خاطرنشان کرد: به شرکت کنندگانی که امتیاز لازم را در این آزمون کسب کنند گواهی معتبر و جوایز ارزنده ای اهداء می شود

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه این نشست همچنین به جدیت پیگیری جلوگیری از تخریب تالار مرکزی بندرعباس توسط استاندار هرمزگان اشاره کرد و افزود: دکتر همتی دغدغه فرهنگی دارند و پیگیر بحثهای فرهنگی بوده و به دنبال شکستن رآی دولت مبنی بر تخریب تالار فرهنگ هستند

درویش نژاد فرایند ساخت این تالار را 100 قانونی بیان کرد و افزود: با توجه به عام المنفعه بودن این مجتمع فرهنگی احداث آن جهت تبلور و معرفی جاذبه های استان ضرورت دارد همانطور که در تمام دنیا مراکز فرهنگی و تفریحی در دل دریاقرار دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  از ابلاغ رای قطعی دولت مبنی بر تخریب سازه نیمه تمام تالار مرکزی بندرعباس خبر داد.

علیرضا درویش نژاد با اشاره به اینکه هزینه تخریب این تالار بالغ بر 5 میلیارد تومان است خاطرنشان کرد :  تلاش هایی از سوی استاندار برای تغییر این رای در حال انجام است و با نمایندگان استان در مجلس  شورای اسلامی بیان شده است تا از هدر رفت بیت المال و سرمایه های  استان جلوگیری شود

وی ادامه داد: تاکنون ۱۲ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و تخریب آن نیز از نظر فنی به سادگی امکان پذیر نیست و تخریب تالار تخریب مجدد محیط زیست نیز می باشد

درویش نژاد ادامه داد: البته دولت هزینه ساخت یک تالار جدید را تقبل کرده است اما ما در استان همچنان مخالف تخریب این سازه هستیم.

مدیرکل فرهنگـ و ارشاد اسلامی استان گفت: تالار مرکزی برخلاف پروژه بازار ماهی فروشان قانونی بوده و تمام مجوزهای لازم را از ابتدا دریافت کرده است.

آغاز ساخت این پروژه که یکی ازبزرگترین  پروژه های فرهنگی جنوب کشور است، به زمان وزارت احمد مسجد جامعی برمی گردد که تفاهم نامه آن با استاندار وقت عبدالحسین مقتدایی امضا شده و در سال 1386 در فهرست پروژه های سفر هیات دولت به استان هرمزگان قرار می گیرد و به دلیل قرار داشتن بخشی از پروژه در حریم دریا ، زمین آن چندین بار عوض می شود.

در نهایت زمین کنونی مورد موافقت قرار می گیرد و ساخت پروژه آغاز می شود که هم اکنون نیز اعلام شده در مکان فعلی نیز بخشی از آن در حریم دریا است و پروژه به دلیل نداشتن پروانه ساختمانی و قرار گرفتن در حریم دریا، با صدور حکم تخریب روبرو شده است. درویش نژاد اذعان کرد :رویکرد دکتر همتی به فرهنگ نگاهی مثبت است و شرایط تعامل خوبی را ایجاد کرده است و در کنار ما در مقابل تخریب این تالار فرهنگی ایستاده است

گفتنی است در پایان این نشست خبری جهت تکریم از شخصیت زنده یاد فاطمیان از پوستر کتاب فاطمیان رونمایی شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2900
تاریخ :1396/09/26 ساعت 08:35:54
تعداد بازدید: 53
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی