گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3151
تاریخ :1397/12/13 ساعت 08:46:10
تعداد بازدید: 513
بودجه پيشنهادي شهرداري بندرعباس با 42 درصد افزايش تقديم شورا شد
email pdf word plus minus reset color
کيانوش جهانبخش: شهرداري پيش نويس بودجه را در دسترس مردم قرار دهد

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

پيش نويس بودجه شهرداري بندرعباس بندرعباس با 42 درصد افزايش نسبت به سال گذشته تقديم شوراي اسلامي  شهر شد.

معاون برنامه ريزي شهرداري بندرعباس در اين رابطه گفت: بودجه سال 98 بر اساس برنامه 5 ساله راهبردي نوشته شده است.

وي تصريح کرد: تفاوت بودجه سال 98 با گذشته اين است که بودجه در سال مالي جديد به صورت متمرکز خواهد بود و درآمد و هزينه شهرداري مرکزي، مناطق و سازمان هاي وابسته از يک محل بررسي خواهد شد.

جهانبخش افزود:تمرکز بودجه بر اساس خواست شورا و همچنين در جهت مديريت بهتر درآمد ها و هزينه ها توسط شهرداري تقديم شوراي اسلامي شهر بندرعباس شده است. معاون برنامه ريزي شهرداري بندرعباس بيان کرد: بنا به اولويت بندي هايي که در بدنه شهرداري توسط کارشناسان انجام شده است بودجه با 42 درصد افزايش به ميزان 840 ميليارد تومان است که 570 ميليارد تومان مربوط به بودجه بخش عمراني و 265 ميليارد تومان نيز در بخش هزينه هاي جاري شهرداري مرکز، مناطق و سازمان هاي وابسته در نظر گرفته شده است. اميني زاده شهردار بندرعباس نيز تصريح کرد: هزينه تمام شده براي پروژه هاي نيمه تمام و در دست اجرا با توجه به شرايط اقتصادي فعلي افزايش چشم گيري داشته است و از طرفي در سال 98 نيز نرخ تورم مشخص نمي باشد به همين دليل ما بر اساس سند راهبردي 5 ساله بودجه شهرداري را با 42 درصد افزايش پيشنهاد مي کنيم. وي افزود: بودجه فعلي برشي يکساله از سند راهبردي پنج ساله است. اميني زاده بيان کرد: ما بايد بتوانيم پروژه هاي خود را بر اساس شرايط روز تکميل و به شهروندان تحويل نماييم؛ و اين ميسر نمي شود مگر با توجه به تغييرات حوزه اقتصادي و عمل به قوانين. کيانوش جهانبخش عضو شوراي اسلامي شهر بندرعباس نيز با تاکيد بر مردم محور بودن بودجه گفت: درخواست داريم پيش نويس بودجه شهرداري در سال 98 در اختيار مردم قرار گيرد تا شفافيت به طور کامل انجام شود. وي در ادامه از مردم و شهروندان بندرعباس درخواست کرد با توجه به شرايط اقتصادي و نياز به محقق شدن بودجه عوارض را به موقع پرداخت کنند. دانش رييس شوراي شهر نيز افزود: بودجه سال 98 بر خلاف سنوات گذشته بر اساس برنامه راهبردي است و اين يک نکته مثبت در رويکرد شهرداري است.

وي اظهار کرد: وظيفه شوراي شهر تطبيق بودجه با برنامه راهبردي است که تدوين شده است و اگر بودجه بر مبناي سند راهبردي تصويب شود بدون شک شاهد تغييرات مثبتي در شهر بندرعباس خواهيم بود.  مجيد عسکري زاده عضو ديگر شورا بيان کرد: بندرعباس در حال حاضر با رشد سريع جمعيتي روبه رو است و در حال پيشرفت مي باشد؛ لذا بايد برنامه هاي کاربردي بر مبناي توسعه متوازن در شهر تنظيم شود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3151
تاریخ :1397/12/13 ساعت 08:46:10
تعداد بازدید: 513
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی