گروه: حوادث
شماره روزنامه:2939
تاریخ :1396/11/24 ساعت 08:01:07
تعداد بازدید: 121
بیش از 560میلیارد تومان کالای قاچاق توسط پلیس کشف شده است
email pdf word plus minus reset color
«میانگین سنی 41 درصد متهمان به قتل 21 تا 30 سال بوده و 22 درصد نیز بین 15 تا 20 سال سن داشته اند و در این میان، 41 درصد آلات قتاله مربوط به اسلحه سرد و 15 درصد نیز به اسلحه گرم و مابقی به سایر اختصاص داشته است».

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

سرهنگ عبدالمجید کرمی رییس  پلیس آگاهی استان  با اعلام این مطلب ، به سطح سواد قاتلان استان پرداخت و گفت: حدود 2 درصد از قاتلین تحصیلات بالای دیپلم داشته و مابقی زیر دیپلم بوده اند که نشان می دهد سطح سواد با جرم رابطع عکس دارد و هرچه سطح سواد بالاتر باشد وقوع جرم نیز به همان نسبت کمتر خواهد شد .

وی دربخش دیگری از اظهارات خود به بحث قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و گفت: در بحث کشف کالای قاچاق در سال جاری بیش از 560 میلیارد تومان کشفیات داشته ایم که 16 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد بوده ایم؛ پلیس روی جرائم سازمان یافته و کلان متمرکز شده است .

وی از رشد 150 درصدی تشکیل پرونده های کلان خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص 40 فقره باند قاچاق کلان کشفیات داشته ایم  و حدود 98 پرونده مهم در این حوزه نیز بررسی شده است که 37 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشفیات ما رشد داشته است .

کرمی افزود: در بحث جرائم مربوط به سرقت 52 باند با تعداد بیش از 350 پرونده متلاشی و در این خصوص 160 نفر نیز دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده اند .

وی در تشریح عملیات های پلیس  آگاهی استان عنوان داشت: در کل استان 26 طرح مبارزه با جرائم مربوط به سرقت صورت پذیرفت که  حدود 600 فقره انواع سرقت ها کشف شد. کرمی در خصوص جرائم اقتصادی نیز اظهار داشت: حدود 9 هکتار زمین خواری نیز کشف شد که بیشترین تمرکز آن در نواحی مرکزی استان بوده است .

رییس پلیس آگاهی استان از بررسی 3 فقره پرونده اختلاس خبر داد و افزود: مجموع ارقام این اختلاس ها حدود 4 میلیارد تومان بوده است .

وی افزود:54 درصد قتل ها در مرکز استان و مابقی در شهرستان های سیزده گانه صورت گرفته است و از بین مناطق استان، پارسیان، سیریک،خمیر و بستک قتلی گزارش نشده است. سرهنگ کرمی رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان در ادامه در خصوص کشفیات جرائم جنایی نظیر قتل، تجاوز، گروگان گیری عنوان کرد:90 درصد جرائم جنایی  با مجموع 113 درصد کشفیات صورت پذیرفته است نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 13 درصد از این میزان مربوط به سنوات گذشته است .

وی ادامه داد:در خصوص آدم ربایی نیز 46 درصد کاهش وقوع جرم داشته ایم که اکثر این جرم های صورت گرفته مربوط به اختلاف حساب در خرید و فروش مواد مخدر بوده است بدین صورت که فروشنده به دلیل عدم پرداخت مطالبه خود از خریدار اقدام به گروگانگیری اعضای خانواده یا نزدیکان فرد کرده است .

سرهنگ کرمی در خصوص اقدامات پیشگیرانه در باره امنیت منازل در زمان تعطیلات پایان سال گفت: اقدامات پلیس همچون سنوات گذشته انجام خواهد شد و لذا مردم نیز باید نکات امیتی نظیر گزارش رفت و آمدهای مشکوک توسط افراد ناشناس به پلیس، استفاده از تجهیزات امنیتی، سپردن اشیا و اقلام قیمتی به اشخاص معتمد را رعایت کنند تا متخلفین در این امر ناکام بمانند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2939
تاریخ :1396/11/24 ساعت 08:01:07
تعداد بازدید: 121
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی