گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2956
تاریخ :1397/01/18 ساعت 09:11:15
تعداد بازدید: 28
از شایعه اتصال فارس به دریا تا هم سفره شدن وزیر اطلاعات با کارگران خدمات شهری شهرداری
email pdf word plus minus reset color
«در آستانه آغاز سال نو؛ درست زمانی که مردم شهر دغدغه خرید عیدی، آجیل شب عید و پذیرایی از مهمانان خود را در سر می پروراندند، برخی افراد که طرز فکرشان با سایرین متفاوت بود، و گویی درست کردن شایعه و زهر کردن کام مردم و ایجاد استرس برای آن ها شیرین تر از شیرینی های شب عید بود.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

اولین شایعه در این ایام که به نقل از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خروجی خبرگزاری مشاهده شد، این بود که؛ وی از اتصال استان فارسی به دریا حمایت می کند و در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان لامرد گفته است؛ اتصال استان فارس به دریا در توسعه استان بسیار تاثیرگزار است و در این راستا دولت نیز باید از این طرح حمایت کند.

وی اظهار داشته است انتقال آب

خلیج فارس به استان فارس نیز کار بزرگی است و باید مورد حمایتدولت قرار گیرد.

پس از انتشار این خبر که موجب رنجش خاطر برخی مردم و همچنین واکنش تند مسئولان شد، رییس مجمع نمایندگان استان نیز با انتقاد از این موضوع گفته بود: وزیر کار دنبال حل معضل اشتغال در جامعه باشد؛ نه اتصال فارس به دریا.

وی بیان کرد: باید دنبال یکپارچه کردن و اتحاد مردم باشیم، به آنکه با چنین اظهاراتی سعی در برافروخته کردن مردم داشته باشیم.

الحاق بخشی از هرمزگان به فارس موضوعی بود که در دولت گذشته مطرح شد و انتظار مردم هرمزگان در دولت تدبیر و امید آن بود که این موضوع باطل اعلام شود که حتی رییس جمهوری قول لغو آن را داد؛ پس دیگر این صحبت ها جایی ندارد.

این بخشی از اظهارات احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پیش از تکذیب شایعه توسط وزارت کار و شخص وزیر بود که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده بود.

مرادی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار روزنامه ندای هرمزگان عنوان داشت:خبر انتزاع بخشی از استان و الحاق به فارس توسط وزیر کار تکذیب شد؛ ما نیز به مردم استان اطمینان می دهیم که هرمزگان تجزیه ناپذیر است و به شدت به رفتارهای ایچنینی واکنش نشان خواهیم داد و تمام تلاش ما بر این است که اتحاد در هرمزگان حفظ شود.

اما شایعه دوم؛ انتصاب محسن یکتاپور به عنوان مدیر کل شیلات هرمزگان است، البته  جزئیات این خبر همچنان پنهان است و باید دید در آینده چه کسی بر این مسند خواهد نشست. از بازار شایعات که عبور کنیم میرسیم به اتفاقات بد و ناگوار که مهمترین آن درگذشت فریدون دبیری یکی از پیشکسوتان عرصه مطبوعات هرمزگان بود. او 17 اسفند در بی خبری فوت کرد و خبر آن در ایام نوروز منتشر شد.

آقای دبیری که متولد سال 1315 بود و هنگام درگذشت، 81 سال سن داشت؛ پیش از انقلاب در روزنامه هایی همچون کیهان فعالیت می کرد. او پیش از انقلاب با نشریه آیندگان که بصورت روزانه چاپ می شد به عنوان سردبیر هرمزگان همکاری می کرد. پس از  آن نشریه خاور را در استان منتشر کرد و درادامه همکاری اش را با نشریات استان از جمله ندای هرمزگان آغاز کرد.

اما حادثه دلخراش دوم: مرگ فجیع یک راننده در جاده بندرعباس- سیرجان بود؛ به گفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس، راننده کامیون در جاده سیرجان قبل از جایگاه سوخت ایسین، برای بررسی و عیب یابی خودرو، توقف می کند؛ وی که در حین روشن بودن موتور، به زیر خودرو رفته بود، به صورت ناگهانی قسمتی از لباس یا بدن وی با میل گاردان در حال چرخش گیر

می کند و به سرعت به دور آن می پیچد و مدت زیادی بدنش به دور میل گاردان می چرخد.اما اگر از بازار شایعات و اتفاقات دلخراش گذر کنیم در انتهای این مسیر به نقاط مثبت نیز خواهیم رسید؛ اتفاقات  مثبتی همچون حضور پرشور مسافران نوروزی در بندرعباس و سواحل استان هرمزگان.

اما خبر مثبت دوم؛ عملکرد مناسب ستاد سفرهای نوروزی نسبت به سال های گذشته بود؛ به گزازش خبرنگار ما، مسافران نوروزی که برخی برای اولین بار و برخی دیگر برای چندمین بار  به این استان هرمزگان و شهر بندرعباس  سفر کرده بودند اظهار داشتند که در ابتدای ورود به استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس با راهنمایی و برخورد مناسب راهنمایان سفر و نیروهای امدادی و امنیتی مواجه شدیم و برایمان خاطره هایی بیاد ماندنی ساخت.

برخی از آن ها عنوان داشتند؛ عیب و ایرادهایی نیز وجود داشت که از جمله آن ها عدم نصب تابلو و بنرهای مناسب در خیابان های بندرعباس باعث سردرگمی می شد اما این خلا با راهنمایی مناسب مردم منطقه پوشیده شد.

 حال به خبر مثبت سوم می رسیم که هم سفره شدن وزیر اطلاعات با کارگران خدمات شهری در بندرعباس بود.

 در ایام نوروز تصویری از هم سفره شدن حجت الاسلام علوی در فضای مجازی دست به دست و گفته می شد وی در آغازین روزهای سال جدید به دیدار کارگران شهرداری رفته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2956
تاریخ :1397/01/18 ساعت 09:11:15
تعداد بازدید: 28
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی