گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2995
تاریخ :1397/03/23 ساعت 08:45:10
تعداد بازدید: 44
حیدری زاده خبرداد: مراحل پایانی توافق برای استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز
email pdf word plus minus reset color
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز با جدیت تمام دنبال می شودو تحقق این امر در مراحل پایانی قرار دارد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس رضا حیدری زاده در جمع برخی از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان هرمزگان اظهارکرد:  ما به دنبال کاهش استفاده از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز هستیم و به همین منظور استفاده از پساب توسط استانداری و شهرداری بندرعباس با جدیت تمام  دنبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال بخشی از آبیاری های فضای سبز  از محل پساب انجام می شود، افزود: با توجه به اینکه توسعه فضای سبز افقی و چمن کاری نیاز به آب بسیار نیاز دارد. بنابراین با توجه به وضعیت خشکسالی کاشت چمن تا زمان خروج از وضعیت بحرانی تابستان  متوقف شده و کاشت رونده ها که که مصرف بسیار کمتری دارد به عنوان جایگزین چمن در فضای سبز شهری شده است.

حیدری زاده بیان کرد: با توجه به بحران آب به جای رویکرد توسعه فضای سبز رویکرد حفظ فضای سبز موجود و توسعه حجمی فضای سبز در اولویت قرار گرفته است. به گفته وی، بر این اساس استفاده از گونه های گیاهی کم آب و مقاوم  و بومی استان در دستور کارسازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس قرار گفته است.

حیدری زاده با اشاره به لزوم بهسازی و زیبا سازی ورودی های شهر بندرعباس عنوان کرد: یکی دیگر از اولویت های سازمان تقویت فضای سبز ورودی های شهر بندرعباس است.

وی همچنین در سخنانش از تقویت کمربند سبز شهر  بندرعباس به عنوان یکی از اولویت های سازمان یاد کرد و گفت: این اقدام با همت  که با همت و همکاری دادگستری بندرعباس دنبال می شود.

حیدری زاده در پایان از همراهی و همکاری دستگاههای اجرای استان از جمله آب و فاضلاب ، محیط زیست و تامین اجتماعی با سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس قدردانی کرد. و گفت: امیدواریم این همراهی و همکاری بیش از پیش ادامه داشته باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2995
تاریخ :1397/03/23 ساعت 08:45:10
تعداد بازدید: 44
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی