گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3399
تاریخ :1399/02/27 ساعت 13:21:12
تعداد بازدید: 419
کشف يک ژئوسايت جديد در قشم
email pdf word plus minus reset color
مدير ژئوپارک جهاني قشم از شناسايي يک ژئوسايت جديد در محدوده ساحل جنوبي اين جزيره خبر داد و گفت: اين ژئوسايت پس از تکميل تمهيدات حفاظتي براي عموم مردم قابل بازديد خواهد بود.

عکس اصلی خبر

عليرضا امري کاظمي در گفتوگو با فارس از شناسايي و ارزشيابي يک ژئوسايت جديد توسط زمين شناسان همکار ژئوپارک در محدوده ساحل جنوبي اين جزيره خبر داد.

وي با بيان اينکه هم اينک  مراحل مقدماتي کار در حال انجام است، افزود: سياست معرفي عمومي ژئوسايتها در دنيا به نحوي است که بر اساس حساسيت و آسيب پذيري هر سايت، ابتدا بايد تمهيدات حفاظتي در نظر  گرفته شود.

مدير ژئوپارک جهاني قشم تصريح کرد: از اين رو پس از  اطمينان از عدم بروز مشکل يا دستاندازي، اين ژئوسايت جديد بهطور دقيق معرفي و براي بازديد عمومي افتتاح خواهد شد.

امريکاظمي ادامه داد: پيشبيني ميشود اين ژئوسايت تا ابتداي پائيز به بهرهبرداري زمين گردشگري برسد.وي اضافه کرد: اين ژئوسايت يکي از نقاطي است که شواهدي پيرامون وضعيت ديرينه ساحل جنوبي و جريانهاي جزر و مدي و رسوبگذاري را در خود دارد که با توجه به وضوح پديده و آشکار بودن جزييات در نوع خود کم نظير است.

مدير ژئوپارک جهاني قشم گفت: همکاري مسوولان و همراهي جامعه محلي در حفظ و حراست از اين اثر اهميت بسيار دارد.

امريکاظمي خاطرنشان کرد: ابتدا موفق شديم 25 ژئوسايت جزيره قشم را در يونسکو به ثبت برسانيم که با شناسايي 9 ژئوسايت ديگر در طول سه سال گذشته اين رقم 34 رسيد و اين شناسايي، ژئوسايتهاي جزيره را به عدد 35 افزايش ميدهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3399
تاریخ :1399/02/27 ساعت 13:21:12
تعداد بازدید: 419
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی