گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3413
تاریخ :1399/03/18 ساعت 11:08:08
تعداد بازدید: 270
کاشت گونه‌های بومی در فضای سبز بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از شناسایی، تکثیر، تولید و کاشت گونه‌های گیاهی جدید در فضای سبز شهری خبر داد.

عکس اصلی خبر

مصطفی خادم با اشاره به فعال کردن طرح مطالعاتی گونه‌های سازگار با شهر بندرعباس، اظهار کرد: در این زمینه تعدادی گونه مشخص شناسایی و در گلخانه نهالستان نسبت به تولید و تکثیر آنها اقدام شده است.

خادم تصریح کرد: بررسی گونه های جدید و بومی  شامل پرنده بهشتی، کوردیا، خرگ، پلومریا، روسلیا، آکالیفا، لاله آفریقایی، بهیمه، پرغ، خرزهره، پشموک، طفروسیا و غیره در دستور کار گرفته است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس افزود: پیش از این نیز درختان گلدار همچون مشعل جنگل، یاس درختی، گل کاغذی، تیویتیا، ختمی درختی، گل ابریشم و غیره، پس از بررسی کارشناسی در توسعه فضای سبز شهری استفاده شده است.

وی ادامه داد: تلاش‌ها برای افزایش تنوع گونه‌های گیاهی سازگار با آب و هوای بندرعباس همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس بیان کرد: فضای سبز متنوع بر کیفیت زندگی و بهبود فضای زیستی شهری تاثیر مستقیم دارد.

وی افزود: در سال‌های اخیر بهره‌گیری از اصول و فنون علمی و استفاده از تخصص در حوزه فضای سبز افزایش یافته است.

خادم خاطرنشان کرد: عملکردی و زیبایی‌شناسی درختان، شکل تاج، نحوه رشد ریشه، هزینه‌های مربوط به حفظ و نگهداری، سازگاری با آب و هوا، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها و تنش های محیطی، مقاومت به شوری آب و خاک، ph بالا، سطح ایستایی بالا از جمله معیارهای انتخاب درختان برای فضای سبز بندرعباس است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3413
تاریخ :1399/03/18 ساعت 11:08:08
تعداد بازدید: 270
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی