گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3418
تاریخ :1399/03/26 ساعت 09:30:08
تعداد بازدید: 55
استاندار هرمزگان: راه مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: راه علاج و مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست، چون اقشاری که بیشترین ابتلا را دارند، افرادی هستند که می‌توانند در خانه بمانند و راهکار مقابله با این ویروس، رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است.

عکس اصلی خبر

فریدون همتی افزود: با توجه به افزایش بسیار زیاد میزان مبتلایان به بیماری کرونا در روستاهای استان هرمزگان که ناشی از سفرهای غیرضروری افراد از شهرها به روستاهاست، با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، روستاهای استان هرمزگان از امروز به مدت دو هفته قرنطینه و ممنوعیت تردد و مسافرت از شهرها به روستاها اعمال می‌شود.

وی اظهار کرد: در این مدت دهیاران وظیفه دارند با همکاری سایر دستگاه‌های مسئول، از ورود افراد عادی و غیرضروری به روستاها جلوگیری کرده و تنها نیروهای شاغل در طرح ها و پروژه های مختلف می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، وارد روستاها شوند.

همتی ادامه داد:  با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مهمترین عامل شیوع و انتقال ویروس کرونا در استان هرمزگان، برگزاری مجالس و مراسمات عروسی، ختم، مهمانی و دورهمی های خانوادگی با تجمع بسیار زیاد افراد در این‌گونه مراسمات در کنار یکدیگر و عدم رعایت فاصله گذاری است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد:  در این زمینه نمونه هایی وجود داشته که یک نفر با حضور در یک مجلس ختم خانگی که به صورت پنهانی برگزار شده، موجب ابتلای ۷۰ نفر به ویروس کرونا شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: تردد غیرضروری در بیرون از خانه، عدم رعایت فاصله گذاری و مهمانی ها و مجالس عامل ابتلای زنان خانه‌دار و بازنشستگان به کرونا است.

عالی ترین مقام دولت در هرمزگان با بیان اینکه فعالان فضای مجازی بر روی آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم کار کنند، اضافه کرد:  براساس آمار موجود، بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند و همچنین بازنشستگان نیز در میان گروه‌های دارای بیشترین میزان ابتلا در هرمزگان قرار دارند.

وی ادامه داد: این آمار نشان می دهد که راه علاج و مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست، چون اقشاری که بیشترین ابتلا را دارند، افرادی هستند که می‌توانند در خانه بمانند و راهکار مقابله با این ویروس، رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است.

همتی با اشاره به اینکه مردم هرمزگان خرید مایحتاج خود را بیشتر به صورت غیر حضوری و سفارش اینترنتی و تلفنی انجام دهند، تصریح کرد:  مردم با خودداری از مراجعه حضوری به ادارات از ظرفیت میز خدمت الکترونیکی برای انجام امور اداری استفاده کنند.

وی ادامه داد: اصناف مختلف ظرفیت تامین مایحتاج مردم را به صورت ارائه سفارش اینترنتی و تلفنی و ارسال مایحتاج مردم به خانه ها را فراهم کنند و این فرهنگ خرید نقش مهمی در کاهش ارتباطات رودرو و در نتیجه کاهش مبتلایان خواهد داشت.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین ارائه خدمات ادارات از طریق دولت الکترونیک گسترش یابد و مردم استان در این هفته ها با توجه به شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، امور اداری خود را بدون مراجعه حضوری به ادارات و از طریق میز خدمت الکترونیکی، انجام دهند.وی با بیان اینکه بیش از هزار بازرس برای نظارت های بهداشتی در بندرعباس ساماندهی شده و در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: استفاده از ماسک در همه فعالیت‌های بیرون از خانه ضروری است.

همتی خاطرنشان کرد: انجام بازرسی ها و نظارت گسترده بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری در فعالیت‌های اصناف، ادارات، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، حمل و نقل عمومی و مشاغل مختلف، از سیاست‌های مهم در استان هرمزگان است.

وی با بیان اینکه با انجام این بازرسی ها و نظارت ها، برخورد با متخلفین با جدیت در حال انجام است، عنوان کرد:  تنها در شهر بندرعباس بیش از هزار بازرس برای نظارت های بهداشتی ساماندهی شده و در حال فعالیت هستند.

همتی ادامه داد: در همه فعالیت‌ها استفاده از ماسک ضروری است و مردم در صورت ضرورت برای خروج از خانه جهت انجام فعالیت ها، حتما از ماسک استفاده کنند.

وی بیان کرد: زنان باردار، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و سن بالای ۵۰ سال در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان می توانند با تایید مدیر دستگاه به مدت دو هفته به مرخصی بروند و در این مدت این افراد نباید در محل کار حاضر شوند. همتی با اشاره به اینکه تخت های بیمارستانی و دستگاه‌های اکسیژن برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان افزایش یافته است، تصریح کرد: در صورت نیاز از ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: دولت در استان هرمزگان تمام اقدامات لازم برای افزایش تخت های بیمارستانی، تامین تجهیزات و کالاهای پزشکی، راه اندازی واحدهای تولید الکل و اقلام بهداشتی، امکانات حفاظتی، حمایت از تولید ماسک و پیش بینی مراکز نگهداری و تکمیل درمان بیماران را انجام داده است، اما در کنار همه این اقدامات مردم نیز باید برای سلامت خود و خانواده باید همکاری لازم را در رعایت فاصله گذاری و بهداشت فردی داشته باشند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت تست آزمایشگاهی کرونا در هرمزگان به بیش از ۹۰۰ تست در روز افزایش یافته است، افزود: تعداد تخت‌های مراقبت های ویژه و دستگاه‌های اکسیژن در بیمارستان‌های استان نیز افزایش یافته است.

همتی در پایان گفت: مجموعه نیروهای مسلح از جمله سپاه، ارتش و نیروی انتظامی همکاری بسیار خوبی در راستای مقابله با کرونا در هرمزگان داشته‌اند و با دستور رئیس جمهور در صورت نیاز از ظرفیت بیمارستان های نیروهای مسلح نیز برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان استفاده می‌شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3418
تاریخ :1399/03/26 ساعت 09:30:08
تعداد بازدید: 55
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی