گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2937
تاریخ :1396/11/21 ساعت 07:59:18
تعداد بازدید: 151
181 پروژه بهداشتی استان هرمزگان با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد؛ وزیر بهداشت: سپاسگزار داشته ها و پیشرفت ها باشیم
email pdf word plus minus reset color
همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، وزیر بهداشت با حضور در هرمزگان از 181 پروژه طرح تحول بهداشت در سطح استان هرمزگان بهره برداری کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش وبدا، 181 پروژه طرح تحول بهداشت استان هرمزگان با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و در متراژ بیش از 18هزار متر مربع ساخته و تجهیز شده است .

از 181 پروژه طرح تحول بهداشت هرمزگان، 36 پروژه مربوط به شهرستان میناب، 15 پروژه مربوط به بندر جاسک، 7 پروژه مربوط به بندر سیریک، 9 پروژه مربوط به شهرستان حاجی آباد، 9 پروژه مربوط به بندر خمیر، 13 پروژه مربوط به شهرستان رودان، 14 پروژه مربوط به شهرستان بشاگرد، 15 پروژه مربوط به بندر لنگه، 3 پروژه مربوط به شهرستان پارسیان، 13 پروژه مربوط به جزیره قشم، 12 پروژه مربوط به شهرستان بستک و 35 پروژه مربوط به بندرعباس است .

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در جاسک مبنی بر اینکه آیا ساخت بیمارستان می تواند شفا بخش باشد، گفت: ساخت بیمارستان هم می تواند شفابخش باشد چراکه وقتی بیمارستان ساخته شد، تجهیزات و نیروی انسانی هم تامین می شود و در حال حاضر، 9 پزشک متخصص در جاسک حضور دارند و به مردم خدمات تخصصی درمانی را ارائه می دهند .

سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیاء جاسک با بیان این مطلب، اظهار داشت: همیشه به پیشرفت ها و وضعیت موجود اشاره کنیم از جمله اینکه 9 پزشک متخصص به جاسک اعزام شده اند در حالیکه در گذشته، حتی پزشک عمومی هم وجود نداشت .

وزیر بهداشت با اشاره به جمعیت 58 هزار نفری بندرجاسک، تصریح کرد: ایران 80 میلیون نفر جمعیت دارد و همه انتظار دارند که مشکلات و کمبودهای بهداشتی و درمانی برطرف شود که البته انتظار به حقی است ولی باید در چارچوب منابع و امکانات به تدریج مشکلات را به حداقل رساند و در این راستا باید به جاسک به طور ویژه توجه شود بنابراین ابتدا سپاسگزار داشته ها و پیشرفت ها باشیم سپس با تلاش مضاعف، امکانات بیشتری را مستقر کنیم .

وزیر بهداشت اضافه کرد: امروز طرح توسعه این بیمارستان افتتاح شده و در حال حاضر در این شهرستان، رادیولوژیست، متخصص قلب، اطفال، روانپزشکی و داخلی وجود دارد و هر سال و به تدریج به تعداد این متخصصان افزوده می شود بنابراین ساخت بیمارستان، بخشی از امکاناتی است که باید فراهم شود .

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اینکه امروز موقعیت این بندرساحلی ویژه است و نیاز به متخصصان دیگری هم است، گفت: جمعیت کنونی این شهرستان 58 هزار نفر می‌باشد و لذا خواسته‌های شما به جاست و تلاش می‌کنیم هر سال 3 متخصص به این بیمارستان اضافه شود .

گفتنی است، طرح توسعه بیمارستان 64 تختخوابی جاسک با زیر بنای 2 هزار و 950 متر مربع ساخته شده است .

همچنین با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در هرمزگان، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی حسنلنگی بندرعباس به همراه 4 واحد زیست پزشک، ماما و سرایدار افتتاح شد .

مرکز جامع سلامت روستایی حسنلنگی بندرعباس با متراژ 410 مترمربع  و اعتباری بالغ بر 11 میلیارد و 288 میلیون ریال به همراه 2 واحد زیست پزشک 64 متری، یک واحد ماما 50 متری و یک واحد سرایداری به متراژ 76 مترمربع با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 308 میلیون ریال با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید .

این مرکز در فاصله 50 کیلومتری شهر بندرعباس به جمعیتی بالغ بر 7 هزار و 800 نفر خدمات بهداشتی درمانی در قالب طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت از جمله خدمات پزشکی، دندانپزشکی، پاراکلینیکی (نمونه گیری انواع آزمایش) و سایر خدمات سرپایی ارائه می نماید .

 گفتنی است در آیین افتتاح این مرکز، مهندس اکرمی، معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان، دکتر داودی، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، مهندس پویافر، فرماندار بندرعباس، اعضاء هیئت رییسه دانشگاه و اعضاء شورای شهر بندرعباس وزیر بهداشت را همراهی کردند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2937
تاریخ :1396/11/21 ساعت 07:59:18
تعداد بازدید: 151
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی