گروه: حوادث
شماره روزنامه:3436
تاریخ :1399/04/24 ساعت 09:50:42
تعداد بازدید: 48
ابتلای 118نفر از پرسنل درمانی مدیریت درمان هرمزگان به کرونا
email pdf word plus minus reset color
مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 در استان، بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس یکی از مراکزی است که پذیرش این بیماران را بخصوص به عنوان بیمارستان مرجع زنان و زایمان در استان بر عهده داشته‌است.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، دکتر مریم امیری ظهر امروز در یک نشست خبری اظهارداشت: از اسفند ماه سال 98 تا 21تیر ماه سال جاری هزار و 311نفر به صورت سرپایی به بیمارستان خلیج‌فارس مشکوک و یا قطعی مبتلا به بیماری کووید19 مراجعه کرده و پذیرش شده‌اند .

وی افزود: بیش از 527 بیمار مشکوک یا قطعی نیز در این بازه زمانی در بیمارستان خلیج‌فارس خدماتدرمانی بستری دریافت کرده‌اند که از این تعداد بیمار، بیش از 389 بیمار بصورت عادی و پس از بهبودی از بیمارستان خلیج‌فارس ترخیص شده وتعداد 31 بیمار نیز با رضایت شخصی ترخیص شده‌اند و 29بیمار نیز به سایز مراکز درمانی منتقل شده‌اند .

مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان به تعداد پرسنل کادر درمانی مبتلا شده به کووید19 استان اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون 118نفر از پرسنل کادرمراکز درمانی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان به بیماری مبتلا شده‌ و از چرخه ارائه درمان خارج و کار آنها به دیگر کارکنان محول شده‌است که این امر فشار کاری بیشتری به آنها وارد می‌کند

وی اظهارداشت: با افزایش فشارکاری بر کادر درمانی استان، امکان ابتلای این افراد نیز بیشتر می‌شود و نیاز است مردم همکاری بیشتری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند .

امیری گفت: عده ی معدودی باور غلطی دارند که برخی گروه‌ها از این بیماری مصون هستند که این موضوع کاملا رد شده و همه افراد جامعه در معرض ابتلا به این بیمای قرار دارند به همین دلیل مردم سعی کنند با خودمراقبتی از ابتلا به بیماری کووید19 جلوگیری نمایند .

 مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان در پایان گفت: گروه‌های که بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون، بیماران قلبی و حتی مادران باردار بیشتر در گروه پرخطر ابتلا به این بیماری قرار دارند و باید پروتکل‌های بهداشتی را به‌منظور حفظ سلامتی و حتی جان خود کاملا رعایت کنند .

up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3436
تاریخ :1399/04/24 ساعت 09:50:42
تعداد بازدید: 48
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی