گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3072
تاریخ :1397/08/05 ساعت 09:08:08
تعداد بازدید: 33
تحقق اقتصاد مقاومتي در پروش ماهي در دريا
email pdf word plus minus reset color
قائم مقام سازمان شيلات ايران،استاندار هرمزگان،مدير کل شيلات هرمزگان،رياست سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان ،سرپرست بانک کشاورزي هرمزگان و جمعي از مسئولين ملي و استاني از پروژه پرورش ماهي در درياي نيکسا و پرورش ميگو جنوب تدارکات کيش بازديد کردند.

عکس اصلی خبر

قائم مقام سازمان شيلات ايران در حاشيه  بازديد از طرح پررش  ماهي در دريا گرزه شهرستان بندرلنگه گفت: هم اکنون سايت هاي پرورش ماهي در شمال، جنوب و آبهاي داخلي در حال توسعه هستند که تا پايان برنامه ششم شاهد افزايش اين توانمندي هاي هستيم که بيشترين آنها در منطقه جنوب است.

سيف الله حقيقي تصريح کرد: پيش بيني مي شود تا پايان برنامه ششم توسعه ، 200 هزار تن ماهي در اين طرح در کشور توليد شود. حقيقي گفت: اکنون گونه سوف و شانک جنوب کشور و ماهي آزاد و خاويار در شمال کشور پرورش داده مي شود  که خوشبختانه گامهاي خوبي در اين زمينه برداشته شده است.

وي افزود: سايت پرورش ماهي در دريا روستاي گرزه از توابع بندرلنگه خوشبختانه از سايت هاي نمونه کشور و خاورميانه است وتاکنون اقدامات خوبي در اين سايت مشاهده کرده ايم به طوري که در آن شاهد زنجيره ايي کامل  شامل تکثير، نرسري، پرورش، عمل آوري و کارخانه توليد غذاي ماهي دريايي خواهد بود.

در ادامه استاندار هرمزگان پرورش ماهي در دريا را يکي از ظرفيت هاي خوب اقتصادي استان هرمزگان خواند و تصريح کرد: از رويکردهاي مهم ما در هرمزگان توسعه صنعت پرورش ماهي در  دريا  در اين استان است و فعالان اين عرصه را مورد حمايت قرار خواهيم داد.

فريدون همتي  نيزدر بازديد از مزرعه پرورش ماهي در دريا در گزره بندرلنگه، اظهار داشت: در اين مزرعه تلاش بسيار خوب و موفقي صورت گرفته و چرخه و زنجيره کامل پرورش ماهي در قفس از جمله توليد بچهماهي، پرورش، عمل آوري و فرآوري ماهي انجام شده است.

وي ادامه داد: استعداد و ظرفيت و بيکراني در خليج فارس و درياي عمان براي فعاليتهاي دريامحور وجود دارد که اين مزرعه پرورش ماهي در قفس نمونه خوبي است که تمامي ابزار و امکانات آن تکميل شده و دانش و تکنولوژي در اين بخش را بايد توسعه دهيم. مدير کل شيلات هرمزگان نيز با اشاره به افزايش فشار به ذخاير آبزيان خليج فارس در سالهاي اخير گفت: راهبرد جدي سازمان شيلات ايران براي مرتفع سازي اين مشکل توسعه سريع طرحهاي پرورش ماهي در دريا، دستيابي به توليد انبوه ماهيان باارزش دريايي  و جلوگيري از صيد غير مجاز خواند که دهرمزگان گام هاي خوبي در اين راستا برداشته است.

 محسن يکتاپور تصريح کرد: در صورت همکاري بانک ها و ساير ارگانها با توليد چهل هزار تن ماهي در دريا تا پايان برنامه ششم در استان هرمزگان ضمن ايجاد اشتغال و افزايش سرانه مصرف ماهي در کشور،کاهش فشار صيد بر ذخاير آبزيان را هم به دنبال خواهد داشت.

وي با اشاره به اينکه شهرستان بندرلنگه از سايت هاي پرورش ميگو ،بنادر صيادي و همچنين برخورادي از سايت هاي پرورش ماهي در دريا، مراکز تحقيقاتي ،صنايع و واحدهاي فرآوري و ديگر فعاليت هاي شيلاتي  برخوردار است گفت: شکوفايي و پيشرفت و همچنين  در تمامي زمينه هاي شيلاتي به خوبي در غرب استان هرمزگان به ويژه شهرستان لنگه قابل مشاهده است که شيلات هرمزگان در راستاي نيل به اهداف برنامه ششم توسعه حمايت کامل را انجام خواهد داد.

مدير کل شيلات هرمزگان سلامت غذايي،طبيعي بودن محصول و توليد ماهي در شرايط طبيعي، مقرون به صرفه بودن، هزينههاي پايين،کاهش هزينه هاي اجرايي و غير عملياتي و زود بازده بودن را از مزيتهاي اجراي اين طرح خواند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3072
تاریخ :1397/08/05 ساعت 09:08:08
تعداد بازدید: 33
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی