گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3461
تاریخ :1399/05/27 ساعت 09:04:23
تعداد بازدید: 395
بی پرده های فرماندار خمیر با مدیران کم کار: توان ندارید صندلی مدیریت را رها کنید
email pdf word plus minus reset color
روز گذشته شورای اداری شهرستان خمیر با حضور دو تن از مدیران کل استان در این شهرستان برگزار شد و فرماندار خمیر نیز به ارائه گزارشی از روند فعالیت های انجام شده و در حال انجام شهرستان خمیر پرداخت.

عکس اصلی خبر

گروه سیاسی _ ندای هرمزگان

میرهاشم خواستار در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده به خصوص در بخش مبارزه با کرونا به بررسی عملکرد مدیران در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: کم کاری برخی مدیران و عدم استقرار برخی ادارات در شهرستان خمیر باعث شده تا روند توسعه و پیشرفت شهرستان مورد غفلت قرار گیرد .

فرماندار خمیر افزود: شهرستان خمیر پُراز ظرفیت‌های استفاده نشده است که امیدواریم با همت و تلاش مدیران شهرستانی و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، ضمن تکمیل پروژه های نیمه تمام، روند توسعه شهرستان خمیر را به خوبی دیده و در توسعه آن مشارکت بیش از پیش داشته باشند .

وی با انتقاد از عملکرد برخی مدیران گفت: متاسفانه با وجود اینکه شهرستان خمیر در کنار مرکز استان قرار گرفته اما روند توسعه آن نسبت به دیگر شهرستان ها کمتر است و می طلبد با همت مدیران شهرستانی و همچنین نگاه ویژه مدیران کل، شرایط توسعه در این شهرستان فراهم شود .

خواستار با تاکید بر اینکه مدیران باید به مردم خدمت کنند و آثار خدمت شان برای مردم مشهود باشد، افزود: مدیرانی که نمی‌توانند در خدمات رسانی به مردم موفق عمل کنند بهتر است از سمت خود استعفا و صندلی مدیریتی خمیر را رها کنند .

وی با انتقاد از عدم حضور برخی از مدیران شهرستانی در محل کار خود گفت: وقتی مدیری نتواند دین خود را به مردم ادا کند بهتر است کنار برود و در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم و تداوم این روند به منزله پایان مسئولیت آنها در خمیر تلقی خواهد شد .

 فرماندار خمیر در عین حال گفت: در این جلسه یک فرصت دیگر به مدیران کم کار و مدیرانی که در محل کار کار خود حاضر نیستند می‌دهیم تا نسبت به عملکرد خود تجدیدنظر کنند .

وی در همین زمینه از خبرنگاران خواست به عنوان یک بازرس عملکرد مدیران را رصد و هر آنچه کم کاری از جانب مدیران می بینند منعکس کنند ضمن این که انتظار است خبرنگاران نیمه دیگر لیوان را دیده و با مجموع عملکرد یک مجموعه نسبت به انعکاس آن اقدام کنند .

فرماندار خمیر در ادامه به عدم استقرار برخی از ادارات در این شهرستان باعث ضرر و زیان مردم شده است، گفت: برای استقرار این دستگاهها مکاتبات لازم انجام شده که تاکنون عملیاتی نشده است .

وی افزود: بخش اعظمی از اراضی ملک شهری و روستایی شهرستان خمیر فاقد سند است و مردم برای دریافت آن مجبورند به بندرعباس بروند یا بعضاً از خیر آن بگذرند که متاسفانه باعث زیان مردم شده است .

به گفته فرماندار خمیر عدم وجود اداره ثبت اسناد و همچنین سند دار نبودن اراضی شهرستان باعث شده تا مردم نتوانند از تسهیلات کم بهره ای که برای برخی از فعالیت ها، پیش بینی شده، استفاده کنند .

خواستار افزود: در فصل زراعی گذشته خمیر ۸۰ هزار تن محصول کشاورزی داشته که ۳۴ هزار تن آن صادراتی بوده که برای بهره وری بیشتر تقاضاهایی در بخش ایجاد گلخانه و کشت های داربستی شده که نیازمند دریافت تسهیلات است و از آنجا که برخی از زمین ها فاقد سند مالکیت بوده مشکلاتی در دریافت تسهیلات برای آنها وجود دارد که انتظار است روند دریافت سند به کشاورزان با راه اندازی اداره ثبت اسناد تسهیل شود .

وی همچنین خواستار راه اندازی اداره تعزیرات در شهرستان خمیر شد و گفت: امکانات اولیه راه اندازی این مجموعه از سوی فرمانداری فراهم و قول داده شد که نیروی این مجموعه نیز از سوی استان تامین تا نسبت به خدمات رسانی اقدام کند که تاکنون محقق نشده است .

به گفته فرماندار خمیر با عدم استقرار اداره تعزیرات روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ نفر از این شهرستان برای انجام کار های خود می‌بایست به بندرعباس مراجعه کنند که علاوه بر هزینه‌های تردد، خطراتی نیز به دنبال خواهد داشت .

وی در ادامه به فرارسیدن هفته دولت اشاره کرد و گفت: از مدیران می خواهیم تا در اسرع وقت نسبت به اعلام پروژه های قابل افتتاح در این هفته اقدام کنند .

فرماندار خمیر تاکید کرد، پروژه های قابل افتتاح حتماً باید فاقد نقص بوده و آماده بهره برداری باشد تا در لیست پروژه های قابل افتتاح این هفته قرار و به مردم هدیه شود .

وی همچنین به مبارزه با کرونا در شهرستان خمیر اشاره کرد و گفت:با بسیج عمومی و همت خیرین و همچنین مشارکت مردم خوشبختانه شرایط کرونا در این شهرستان بهتر شده است .

خواستار با قدردانی از کادر بهداشت و درمان شهرستان خمیر افزود: با کمرنگ شدن شیوع کرونا در شهرستان خمیر متاسفانه برخی از مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کند که انتظار است در این زمینه همکاری های لازم را داشته و از ماسک استفاده کنند .

 به گفته فرماندار خمیر بر اساس بررسی های صورت گرفته حدود ۲۰ درصد از مردم این شهرستان از ماسک استفاده نمی کنند .

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، عزاداری ها را فرصتی برای نیایش دانست و ابراز امیدواری کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی در این آئین شاهد گسترش ویروس کرونا نباشیم .

خواستار همچنین با قدردانی از خبرنگاران گفت: خیلی از موضوعاتی که از دید ما پنهان است خبرنگاران آن را منعکس و ما را در رفع آن یاری می کنند. به گفته وی بسیاری از زحمات ما به گردن اصحاب رسانه است و آنها تسهیلگر امور و انعکاس دهنده مشکلات هستند .

در ادامه، امام جمعه شهرستان خمیر نیز ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم گفت: همه ما مسئولان مکلف هستیم برای نظام آبروداری کنیم از این رو هر موقع خدمات ما باعث رضایت مردم شد آن زمان ما توانسته ایم آبروداری کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین شعیب صالحی، از شهرستان خمیر به عنوان فرزند صالح هرمزگان و محروم از زیرساخت‌ها یاد کرد و گفت: خمیر غنائم بسیاری در حوزه معدنی، دریایی و گردشگری دارد ولی همه اینها در سایه بی توجهی ها مغفول مانده است.وی نگاه فعلی به شهرستان خمیر را شایسته ندانست و گفت: این بی توجهی ها باعث شده تا شهرستان خمیر در بسیاری از حوزه‌ها فاقد زیرساخت باشد که انتظار داریم مسئولان استانی نگاه ویژه تری به این منطقه داشته باشند .

به گفته امام جمعه خمیر، عدم استقرار اداره ثبت اسناد در شهرستان خمیر بسترساز بسیاری از گرفتاری هاست از سوی دیگر نبود اداره تعزیرات حکومتی باعث شده تا روند برخورد با گران فروشی ها کند شود .

به گفته وی، نبود ادارات ثبت اسناد و املاک و همچنین تعزیرات حکومتی باعث ایجاد زحمت برای سایر ادارات شده است که امیدواریم با نگاه مسئولان این ادارات در استان، شرایط استقرار ادارات ثبت اسناد و املاک و تعزیرات حکومتی در شهرستان خمیر فراهم شود .

در این جلسه همچنین سید عبدالجلیل قتالی امام جمعه موقت اهل سنت ضمن قدردانی از تلاش‌های دانشگاه‌علوم‌پزشکی و استاندار هرمزگان در برنامه ریزی اصولی برای متوقف کردن سیر صعودی مبتلایان به کرونا افزود: این روند در شهرستان خمیر نیز قابل قبول است که لازم است از تلاشهای مرکز بهداشت شهرستان نیز قدردانی کرد .

 وی همچنین با قدردانی از تلاش خیرین در فراهم کردن امکانات برای راه اندازی بخش کرونای بیمارستان نیاپور خمیر گفت: در این زمینه احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان نیز همکاری های لازم داشت که جا دارد از همه کسانی که در این زمینه همکاری کردند تشکر و قدردانی کنم .

قتالی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت گفت: سرعت بسیاری از پروژه ها با شیوع ویروس کرونا کند شد که امیدوارم با تلاش هایی که صورت می گیرد روند تکمیل پروژه ها به حالت عادی برگردد .

وی تلاشهای فرماندار خمیر را در مدیریت این شهرستان ستود و گفت: خوشبختانه با مدیریت میر هاشم خواستار عملکرد خوبی در زمینه های مختلف شاهد هستیم .

در ادامه این جلسه رضا کمالی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به پیشینه فرهنگی شهر خمیر افزود: خمیر شهر وحدت، شهر مسجد های زیبا و شهر ملوانان است.وی از ملوانان خمیر با عنوان قاصدان فرهنگی نام برد و گفت: ردپای این قاصدان در کشورهای حاشیه خلیج فارس به وضوح دیده می شود .

به گفته کمالی، من خمیر را به عنوان یک بارانداز فرهنگی می دانم که بسیاری از خرده فرهنگ ها از این طریق به جاهای مختلف منتقل شده است.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاثیر بارانداز فرهنگی را بیشتر از بارانداز کالا دانست و افزود: رد پای این تاثیرگذاری به خوبی در کشورهای عربی نمایان است .

وی در ادامه با اشاره به پروژه های حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان خمیر افزود: متاسفانه آنچه که در ذهن ما برای شهرستان خمیر بوده انجام نشده که امیدوارم با همت فرماندار و کمک مدیران تعدادی از پروژه های حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان امسال مورد بهره‌برداری  قرار دهیم.کمالی ابراز امیدواری کرد، با بهره برداری از مجتمع فرهنگی خمیر این شهرستان صاحب یک مجموعه زیبا و آبرومند شود .

وی افزود: امسال برای شهرستان خمیر برنامه‌های فرهنگی متعددی پیش‌بینی کرده بودیم که با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری آن امکان پذیر نبود اما قول می‌دهیم

با عادی شدن شرایط، جشنواره تئاتر که زیرمجموعه جشنواره بین المللی خلیج فارس بوده در این شهرستان برگزار شود .

 کمالی همچنین با اشاره به روز خبرنگار گفت: خبرنگاران عصای دست مسئولان و زبان گویای مردم در قصور ما مسئولان هستند.به گفته وی، خبرنگاران کار دشواری پذیرفته‌اند و بنا به تعبیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شغل خبرنگاران از مرحله سخت گذشته و یک شغل پرخطر است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تصریح کرد، اهالی فرهنگ و هنر در اولویت مسکن ملی هستند و می توانند در مرحله دوم واگذاری مسکن ملی از این فرصت استفاده کنند .

در ادامه این نشست احمدی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و حقوقی استانداری هرمزگان گفت: ما به عنوان مسئول باید از فرصتی که نظام اسلامی برای مان فراهم کرده پاسداری کنیم .

 وی افزود: ما در مجموعه استانداری با رویکرد حمایتی تلاش می‌کنیم شاخص‌های مدیران در حوزه های مختلف بهبود یابد و از سوی دیگر نظارت می کنیم تا نقاط قوت آنها تقویت شود .

وی با اشاره به بررسی عملکرد مدیران شهرستانی و استانی گفت: در این راستا میزان رضایت و نارضایتی مدیران به ما منعکس می شود و در این زمینه نقطه‌نظر فرماندار در صدر بررسی، ملاک عمل قرار می‌دهیم .

 در این روز همچنین از خبرنگاران شهرستان خمیر تجلیل به عمل آمد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3461
تاریخ :1399/05/27 ساعت 09:04:23
تعداد بازدید: 395
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی