گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 10:02:48
تعداد بازدید: 64
شيرين سازي آب اصلي ترين راهبرد تامين آب هرمزگان در دوره ميان مدت و بلند مدت است
email pdf word plus minus reset color
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان گفت: شيرين سازي آب يكي از اصلي ترين راهبردهاي تامين آب استان در دوره ميان مدت و بلند مدت است که با احداث آب شيرين کن هاي جديد مشکل بحران آب هرمزگان در بلند مدت حل خواهد شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، رضا مدرس در جلسه بررسي وضعيت منابع آب استان هرمزگان با اولويت استفاده از آب شيرين کن ها، عنوان كرد: طي گزارش هواشناسي، چشم انداز خشکسالي در کشور پا برجاست است و منابع آب هاي پايدار و متعارف مانند سدها، آب هاي زير زميني و ... استان تحليل رفته و در حال اتمام  است.

وي با اشاره به استراتژي استان در تامين آب مورد نياز، خاطر نشان کرد: استراتژي استان هرمزگان به سمت استفاده از منابع آب غير متعارف مانند استفاده از ظرفيت آب شيرين کن ها با توجه به شرايط و پتانسيل هرمزگان است.

مدرس اضافه کرد: با در نظر گرفتن احياي ساير منابع آبي، حمايت از کشاورزي، صنعت و اشتغال با توجه به نياز آب آنها، بهترين راه و مبناي تامين آب استان توسط آب شيرين کن هاست که اين موضوع به اطلاع وزارت نيرو رسيد و در خواست تخصيص آب از محل شيرين کردن و نمک زدايي توسط آب شيرين کن ها ارائه شده است.

وي خطاب به مديران شرکت هاي آب منطقه اي، آب و فاضلاب شهري و روستايي استان در خصوص نياز آبي شهرستان بندرعباس گفت: منابع تامين آب شرب قابل برنامه ريزي (مصوب شرکت آب و فاضلاب کشور) در افق کوتاه مدت، ميان مدت، بلند مدت تهيه و پس از تاييد کارگروه استاني به شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 10:02:48
تعداد بازدید: 64
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی