گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:35:31
تعداد بازدید: 64
مدیر عامل سازمان پسماند بندرعباس خبر داد کاهش ده میلیاردی هزینه جمع‌آوری زباله
email pdf word plus minus reset color
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس گفت: در قراردادهای جدید ده میلیارد تومان در قرارداد سال آینده کاهش هزینه برای جمع‌آوری زباله‌ها داریم.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس پطروس ترابی در جمع خبرنگاران بابیان این مطلب، اظهار کرد: در قراردادهایی که برای سال جدید منعقد شد، هزینه‌ها کاهش داده شده است.

وی افزود: در منطقه یک شهرداری هزینه ماهیانه جمع‌آوری زباله از یک ونیم میلیارد تومان به یک میلیارد و۲۶۰ میلیون تومان، منطقه دو از یک میلیارد و۶۸۰ میلیون به یک میلیارد و سیصد میلیون و در منطقه۳ هم از یک میلیارد و۲۸۰ به یک میلیارد و ۶۰میلیون تومان کاهش یافته است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس اضافه کرد:

رُفت‌ و‌ روب معابر را در برنامه داریم که یک روز در میان اجرا کنیم تا هزینه‌ها کاهش یابد.

ترابی بیان داشت: سال ۹۷ به‌عنوان سال بهینه‌سازی پسماند نامگذاری شده است و از اعتبارات صندوق توسعه ملی اعتباراتی در این خصوص تخصیص می‌یابد.

وی اذعان داشت: دربخش جمع‌آوری زباله‌های عفونی هم هزینه‌های جمع‌آوری را کاهش داده‌ایم. این مقام مسؤول افزود: در سال۹۷ اعتبارات آموزش  از بودجه شهرداری‌ها از نیم درصد به دو درصد افزایش یافته است.  ترابی گفت: در۱۳۰مدرسه بندرعباس آموزش‌هایی درحوزه تفکیک پسماند و استفاده از پسماند خشک داده شده است. وی عنوان داشت: سیصد سگ در یک سایت در بندرعباس نگهداری می‌شود و عقیم‌سازی به‌زودی شروع می‌شود. مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس اضافه کرد: نگهداری هر قلاده سگ برای شهرداری ماهیانه ۲۳۰ هزارتومان می‌باشد. ترابی خاطرنشان کرد: ادارات هم ساعت گذاشتن زباله در بیرون از محوطه اداری و مسکونی را رعایت نمی‌کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:35:31
تعداد بازدید: 64
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی