گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 10:24:21
تعداد بازدید: 108
ساخت نخستین قایق ورزشی ویژه معلولان در بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
نخستین قایق ورزشی ویژه معلولان رشته قایقرانی ماده کانو در بندرعباس به آب انداخته شد.

عکس اصلی خبر

خبرگزاری صداوسیما ، ملی پوش قایقران استان هرمزگان گفت : این قایق با حمایت هیات قایقرانی و هیات جانبازان و معلولان برای نخستین بار در یک کارگاه داخلی در بندرعباس  طراحی و ساخته شده است.

اسلام جاهدی با اشاره به این که تفاوت این قایق با دیگر قایق های این رشته ورزشی در نحوه طراحی بازو ها و نصب کپسول های آن است افزود : این قایق تک نفره  که ۷ متر طول دارد با هزینه یک میلیون و پانصد هزار تومان ساخته شده و از استانداردهای جهانی برخوردار می باشد.

وی گفت این قایق به صورت آزمایشی در بندرعباس به آب انداخته شده و در صورت موفقیت پس از انجام تست های لازم به صورت انبوه تولید می شود.

همچنین این قایق در  سال های آتی در مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی پارو المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد.

گفتنی است ، پیش از این ملی پوش هرمزگانی در سال ۹۳ موفق به ساخت یک قایق رشته کایاک شده بود.

شایان گفتن است ، اسلام جاهدی سال گذشته در ماده کانو به همراه تیم ملی در مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا در کشور تایلند صاحب مدال برنز شد ضمن این که جاهدی در کارنامه ورزشی خود سابقه حضور ۷ ساله در تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولان کشور را دارا می باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 10:24:21
تعداد بازدید: 108
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی