گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3150
تاریخ :1397/12/12 ساعت 08:43:12
تعداد بازدید: 560
6800 هکتار از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرايي در استان هرمزگان پاکسازي شد
email pdf word plus minus reset color
مناطق آلوده به آفت ملخ صحرايي در شرق و غرب استان هرمزگان شناسايي و توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزي پاکسازي 6800 هکتار از اراضي انجام شد.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور- نداي هرمزگان

دکتر سرافرازي معاون آفات سازمان حفظ و نباتات کشور در حاشيه بازديد از مناطق آلوده و همچنين نظارت بر روند مبارزه با آفت ملخ صحرايي گفت: مناطق آلوده به آفت ملخ صحرايي  در شرق و غرب استان هرمزگان شناسايي و توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزي پاکسازي 6800 هکتار از اراضي انجام شد. وي اظهار داشت: در 6 استان جنوبي کشور آفت ملخ صحرايي مشاهده شده است  که بيشترين ريزش ها در استان هرمزگان صورت گرفته؛ به واسطه موقعيت مکاني که دارد و شرق و غرب استان آلودگي بروز کرده است. معاون آفات سازمان حفظ و نباتات کشور افزود: در مجموع بيش از 11 هزار هکتار از اراضي آلوده به ملخ صحرايي در استان هاي آلوده مبارزه و پاکسازي انجام شده است که از اين ميزان حدود 6800 هکتار از آن مربوط به استان هرمزگان است. مهندس سعيد معين مديرآفات عمومي و همگاني سازمان حفظ نباتات کشور نيز اظهار داشت: بيشترين سطح آلودگي در استان هرمزگان مشاهده شده است و همچنين مبارزه و پايش و رديابي نيز در اين منطقه در سطح گسترده اي انجام شده است و تا  زمان ريشه کني کامل آفت ادامه خواهد داشت. وي تصريح کرد:به دليل شرايط جوي و وزش باد احتمال ريزش مجدد ملخ صحرايي در مناطقي از هرمزگان وجود دارد لذا تمام تيم هاي رديابي و مبارزه در آماده باش کامل قرار دارند. معين بيان کرد:در مناطق شرقي استان در منطقه مازاوي 90 درصد  تلفات ملخ را شاهده بوده ايم به واسطه عملکرد تيم مبارزه و اميدواريم در ساير مناطق آلوده نيز شاهد اين پيشرفت باشيم.

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان هرمزگان نيز ضمن تاييد اين مطلب افزود: ما در استان 156هزار هکتار اراضي قابل کشت در استان داريم  به همين دليل مبارزه با آفات و حفظ منابع در اولويت ما قرار دارد. باقرزاده همايي تصريح کرد:در حال حاضر نيازمند 4ميليارد ريال اعتبار جهت تامين تجهيزات و نيروي انساني در جهت مبارزه صد درصدي در استان مي باشيم. وي اظهار داشت:تمام مديريت هاي شهرستان ها در سطح استان بايد بصورت هفتگي گزارش آلودگي و سطح پاکسازي اراضي تحت مديريت خود را به مديريت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي اعلام کنند و در صورت لزوم تيم هاي رديابي و مبارزه را به مناطق آلوده اعزام کنند. حميد دولتي مدير حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزي نيز ضمن ارائه گزارش عملکرد آن مديريت در سطح استان اظهار کرد: در مناطق غرب استان در منطقه «نخيلو» مبارزه به طور کامل انجام شده است و در شرق نيز حدود 90 درصد منطقه «مازاوي» پاکسازي انجام شده است و در منطقه سنگ بهمن بخش شميل در شهرستان بندرعباس نيز 400 هکتار از مناطق آلوده پاکسازي و مبارزه در 200 هکتار باقي مانده نيز که به دليل شرايط جوي نا مناسب متوقف شده بود از سر گرفته شد. دولتي بيان داشت: تا زمان پاکسازي کامل مناطق آلوده در استان رديابي و مبارزه متوقف نخواهد شد. مدير حفظ نباتات در پايان گفت: 38هزار هکتار از اراضي نيز در استان پايش و رديابي صورت گرفته است ودر مناطق مشکوک به آلودگي و ريزش مجدد نيز به طور دائم رصد مي شود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3150
تاریخ :1397/12/12 ساعت 08:43:12
تعداد بازدید: 560
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی