گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3160
تاریخ :1397/12/25 ساعت 12:29:29
تعداد بازدید: 84
وزير کشور: اختيار استان ها سال آينده افزايش مي يابد
email pdf word plus minus reset color
وزير کشور با تاکيد بر تلاش همه مديران و مسوولان در جهت حل مشکلات مردم و رشد و توسعه جامعه، گفت: هر استان به يک هسته مقاومت در حوزه اقتصاد تبديل شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايرنا، عبدالرضا رحماني فضلي در گردهمايي دهياران استان هرمزگان اظهار داشت: در سال 98 تلاش مي شود با واگذاري اختيار بيشتر به استان ها و توجه به ظرفيتهاي مناطق مختلف، برنامه هاي اقتصاد مقاومتي را با قدرت بيشتري به پيش ببريم.

وي ادامه داد: حدود 36 هزار دهيار در کشور مشغول فعاليت هستند که مسووليت مهم پيوند ميان مديريت محلي با مديريت منطقه اي و ملي را برعهده دارند.

وي با بيان اينکه دهياران حلقه اول مديريتي در کشور محسوب مي شوند، گفت: دهياران بايد هر روستا را به کانون توسعه تبديل و امکانات و ظرفيت هاي روستايي را فعال کنند.

وزير کشور در بخش ديگري از صحبت هاي خود بيان داشت: امسال آمريکا با خروج از برجام برنامه هاي مختلفي براي اعمال تحريم ها و ضربه زدن به نظام جمهوري اسلامي ايران داشت اما به لطف خداوند و همراهي مردم، تاکنون توانسته ايم مديريت مطلوبي در کشور نسبت به اين موضوع ها داشته باشيم.

رحماني فضلي تاکيد کرد: با ادامه اين روند سال 98 نيز سالي سراسر موفقيت و استقامت براي ملت ايران خواهد بود و اين سال را به شکست ديگري براي آمريکا تبديل خواهيم کرد.

وزير کشور يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سال 98 را نقطه عطفي براي انسجام، وحدت، نشاط و حضور مردم در صحنه دانست.

رحماني فضلي با اشاره به در پيش بودن تعطيلات نوروزي، خاطرنشان کرد: تعطيلات نوروز بايد ايام نشاط فرهنگي، اجتماعي و سياسي در جامعه باشد و با اعتماد به آينده، با وحدت و انسجام وارد سال جديد شويم.

وي در بخش ديگري از صحبتهاي خود در اين نشست با اشاره به جايگاه مهم و راهبردي هرمزگان، گفت: اين استان مي تواند با توجه به ظرفيت هاي موجود مسووليت هاي بالاتري را در حوزه تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي ايفا نمايد.

به گزارش ايرنا، وزير کشور عصر چهارشنبه با استقبال فريدون همتي استاندار هرمزگان وارد بندرعباس شد.

حضور در گردهمايي دهياران ، کارمندان استانداري و جمعي از روحانيون استان هرمزگان و جلسه شوراي تامين استان، از جمله برنامههاي سفر رحماني فضلي به هرمزگان است.

وي فردا در ادامه اين سفر ضمن بازديد از طرحهاي توسعه جزيره هرمز، مرحله نخست طرح ساماندهي خط ساحلي اين جزيره را افتتاح مي کند.

طرحهاي اشتغالزايي خوبي با مشارکت مردم در روستاها در حال اجرا است

استاندار هرمزگان نيز گفت: طرحهاي اشتغالزايي بسيار خوبي با مشارکت مردم در روستاهاي هرمزگان در حال اجرا است.

فريدون همتي در گردهمايي دهياران استان هرمزگان که با حضور دکتر رحماني فضلي وزير کشور برگزار شد، عنوان کرد: 45 درصد جمعيت استان هرمزگان در روستاهاي اين استان زندگي ميکنند. هرمزگان استاني پر از استعدادهاي نهفته و مزيتهاي فراوان است.

استاندار هرمزگان با اشاره به سياستهاي وزارت کشور مبني بر توسعه اقتصادي روستاها، بيان داشت: اين سياست به طور جدي در هرمزگان مورد پيگيري قرار گرفته است و شاهد اجراي طرحهاي اشتغالزايي بسيار خوبي با مشارکت مردم در روستاهاي اين استان بوده ايم.

همتي تصريح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه هر ساله 169 روستا در پهنههاي شرق، غرب، شمال و مرکز هرمزگان، جهت شناسايي ظرفيتها مورد مطالعه قرار ميگيرند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: تلاش ميکنيم تا براساس برنامه علمي، توسعه مناطق روستايي هرمزگان با اتکا به ظرفيتهاي هر منطقه به پيش رود. وي دهياران را محور مديريت روستاها دانست و عنوان کرد: دهياران استان هرمزگان گامهاي خوبي در راستاي توسعه روستاها به خصوص در حوزه توليد و اشتغال برداشته اند. همتي با اشاره به پيگيري طرحهاي مصوب سفر سال گذشته وزير کشور به هرمزگان، اضافه کرد: اين طرحها در طول يک سال اخير به خوبي به پيش رفته اند که از جمله آن ساماندهي ساحل و ايجاد امکانات اقامتي براي گردشگران در جزيره هرمز بوده است. وي خاطرنشان کرد: در ساير جزاير و مناطق استان نيز اين اقدامات و طرحها با جديت در حال پيگيري است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3160
تاریخ :1397/12/25 ساعت 12:29:29
تعداد بازدید: 84
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی