گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2968
تاریخ :1397/02/08 ساعت 11:11:02
تعداد بازدید: 132
تنوع دستگاه های اجرائی در قشم یک فرصت است
email pdf word plus minus reset color
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تنوع دستگاه های اجرائی در شهرستان فرصتی است که با تشخیص دولت جمهوری اسلامی برای خدمت بیشتر ایجاد شده و انتظار میرود از این ظرفیت در جهت خدمت بیشتر و تسهیل امور مردم استفاده شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، بهروز اکرمی در نشست شورای اداری این شهرستان با بیان این که، تنوع قومی، مذهبی و اجرائی، قشم را متمایز از سایر نقاط کرده و مدیران با آگاهی از این موضوع، مسؤولیت خدمتگزاری مردم این منطقه را بر عهده میگیرند، افزود: از هیچ مسئولی پذیرفته نیست که منافع مردم را معطل اختلاف نظر و تفاسیر اجرائی خود کند.

او تصریح کرد، انتظار منطقی مردم این است که حضور سازمان منطقه آزاد در کنار فرمانداری و ادارات زیر مجموعه، موجب شتاب رشد و توسعه در جهت رفاه و رونق عمومی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی، رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب، خون شهدا و پشتیبانی مردم، جزیره ثبات در منطقه پر آشوب خاورمیانه است.

اکرمی در ادامه اظهار داشت: وظیفه حاکمیت، تامین امنیت و بسترسازی برای فعالیت مشروع اقتصادی آحاد جامعه است.

معاون استاندار هرمزگان، کوتاهی در انجام وظیفه و عدم خدمت رسانی مناسب توسط مسؤولان که به تولید نارضایتی منجر شود را یکی از شمول تضعیف امنیت اجتماعی ذکر کرد.

اکرمی تاکید کرد: براساس برنامههای اعلام شده توسط استاندار هرمزگان، توسعه و تقویت امنیت و حمایت از تولیدات داخلی و فرهنگسازی در جهت استفاده از کالای ایرانی، مهمترین اولویتهای کاری فرمانداران در سال پیش رو میباشد.

تخصیص بودجه ۹۷ براساس برنامههای اعلام شده است

فرماندار شهرستان قشم نیز در این نشست گفت: تخصیص بودجه دستگاههای اجرایی این شهرستان در سالجاری براساس برنامه کاری مدون اعلام شده توسط مدیران دستگاههای مذکور انجام خواهد شد.

علیرضا نصری در دومین نشست شورای اداری این شهرستان بیان کرد: یکی از مصوبات نخستین شورای اداری سال ۹۷، ارائه اولویتهای کاری دستگاههای اجرایی در سال پیش رو بود که این مهم توسط مدیران انجام شد.

وی تاکید کرد: برنامههای دستگاههای اجرایی شهرستان در اختیار معاونان و کارشناسان مسؤول فرمانداری قرار داده شده و هر چهار ماه پیشرفت آن نظارت و ارزیابی می شود .

فرماندار قشم از ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی براساس درصد تحقق برنامههای ارائه شده در پایان سال خبر داد.

نصری با اشاره به این که قشم دارای ظرفیتهای بیبدیلی در حوزههای مختلف است گفت: وجود بیش از ۱۷ حلقه چاه نفت و گاز یکی از ظرفیتهای قابل توجه شهرستان است.

او گفت: در نوروز امسال، نزدیک یک میلیون گردشگر به شهرستان قشم سفر کردند که این تعداد نیمی از جمعیت مسافران نوروزی استان هرمزگان را تشکیل میداد.

فرماندار همچنین به منابع حوزه گردشگری اشاره و اضافه کرد:: برنامهریزی در جهت روزآمد کردن صنعت گردشگری شهرستان آغاز شده است،

وجود ۵ هزار هکتار زمین قابل استحصال در حوزه پرورش میگو یکی دیگر از نکات مورد اشاره فرماندار شهرستان قشم بود.

علیرضا نصری خاطرنشان کرد: براساس برنامه ششم توسعه، باید تا پایان این برنامه حدود ۸۴ هزار تن ماهی در قفس تولید داشته باشیم که مجوز صید ۸ هزار تن صادر شده است.

نصری سهم قشم را در تولید میگو در قفس ۵ هزار تن ذکر و اضافه کرد: تولید سال گذشته ۵۰۰ تن بوده که در سالجاری به یک هزار تن خواهد رسید. فرماندار قشم تصریح کرد: قدمهای مناسبی در حوزه اشتغال برداشته شده و براساس رهنمود و تاکید استاندار هرمزگان، کمیته فنی اشتغال از اواخر سال گذشته، تشکیل و پیش از آن نشستهای مستمر با شورا، دهیاریها و معتمدین در جهت تبیین برنامهها و دعوت از صاحبان طرح و ایده اشتغالزایی برای استفاده از تسهیلات کم بهره برگزار گردید.

نصری با بیان این که، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ۱۰ سال است، نامگذاری و شعار سال را بر مبنای مسائل اقتصادی و معیشتی قرار میدهند، ادامه داد: از سوی دیگر دشمنی قرار دارد که در عرصههای مختلف با ایستادگی و پایمردی ملت به عقب رانده شده و توان خود را برای ضربه از ناحیه اقتصادی متمرکز کرده که تنها راه شکست آن و توسعه، پیشرفت و رونق اقتصادی، عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.فرماندار شهرستان قشم در ادامه از زحمات مصطفی غلامپور معاون پیشین سیاسی و اجتماعی خود قدردانی کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2968
تاریخ :1397/02/08 ساعت 11:11:02
تعداد بازدید: 132
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی