گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2995
تاریخ :1397/03/23 ساعت 08:49:09
تعداد بازدید: 175
فرماندارپارسيان: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مبارزه با مواد مخدر باید نقشه راه باشد
email pdf word plus minus reset color
فرماندارپارسيان گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مبارزه با مواد مخدر باید نقشه راه دستگاه‌های اجرائی باشد.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست محمد رادمهر فرماندار شهرستان و با حضور کلیه اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.

محمد رادمهر ابتدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌ها و بحران‌های اجتماعی است که تهدیدی اصلی در جامعه بشری محسوب می‌گردد.

وی افزود: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مبارزه با مواد مخدر باید نقشه راه همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها دولتی و خصوصی در مبارزه با این پدیده شوم باشد.

فرماندار پارسیان با اشاره به این که مهم‌ترین سرمایه یک کشور که منابع انسانی آن هستند، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری بر روی مقوله پیشگیری باعث می‌شود، مهم‌ترین سرمایه یک کشور که منابع انسانی آن هستند حفظ شود و پیشگیری از این بلای خانمانسوز امری نیست که تنها یک نهاد بتواند تکفل اداره آن را داشته باشد بلکه یک مساله چند وجهی است که مشارکت همه نهادها و آحاد جامعه را می‌طلبد.

رامهر تصریح نمود :برای مقابله با آسیب‌های مواد مخدر باید با رویکرد اجتماعی به این مساله نگاه کرد و با ارتقای سطح فرهنگ عمومی و آگاهی بخشی سطح تقاضا را در جامعه کاهش دهیم. 

فرماندار پارسیان تاکید نمود: برگزاری کارگاه‌های و کلاس‌های آموزشی، تقویت مراکز مشاوره‌ای در مدارس و دانشگاه‌ها، تقویت بنیان خانواده و بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها و مشارکت‌های مردمی، بسیج و ائمه جمعه و‌ جماعات و اهتمام رسانه‌ها به امر اطلاع‌رسانی می‌تواند در کاهش ابتلا جوانان به این بلای خانمانسوز نقش موثری ایفاء نماید.

وی در ادامه سخنان خود گفت: حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی از آسیب دیدگان موضوع مهم دیگری است که باید در دستور کار قرار داد و برای اشتغال معتاد بهبود یافته و عدم برگشت مجدد به دامان اعتیاد باید تدابیر لازم اتخاذ کرد.

رادمهر با اشاره به سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در ۵تیرماه گفت: کلیه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی در هفته مبارزه با مواد مخدر از یکم تا ششم تیرماه برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی را برنامه‌ریزی نمایند تا با افزایش سطح آگاهی و دانش گروه‌های هدف و ایجاد حساسیت در سطح جامعه زمینه ایجاد نهضت فراگیر اجتماعی پیشگیری از اعتیاد عملی گردد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2995
تاریخ :1397/03/23 ساعت 08:49:09
تعداد بازدید: 175
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی