گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 10:07:04
تعداد بازدید: 45
بانوان میراث فرهنگی هرمزگان با پوشش سنتی به محل کار رفتند
email pdf word plus minus reset color
مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز موزه ها،بانوان این اداره کل با پوشش سنتی در محل کار خود حاضر شدند.

عکس اصلی خبر

محسن ضیایی با بیان این مطلب افزود: پوشاک هرمزگان به عنوان بخشی از میراث ناملموس این استان است که یکی از مصادیق مهم میراث ناملموس، حفظ، احیا و بازنشر سنتها، فرهنگ و حفاظت از آنهاست.

وی ادامه داد: به همین جهت بر آن شدیم که بانوان این اداره کل با پوشش سنتی در محل کار خود حاضر شوند که با استقبال همکاران و ارباب رجوع مواجه شدیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه لباس سنتی هرمزگان از جمله جذابیتهای بومی این استان است، افزود: زنان هرمزگان هنوز به پوشاک سنتی و محلی خود پایبند ماندهاند و از آنها در اغلب اوقات و بهویژه در جشنها و مجالس عروسی استفاده میکنند.

ضیایی افزود: لباس سنتی هرمزگان عامل مهمی در جذب گردشگران و شناساندن این استان به سایر نقاط کشور است.

گفتنی است، پوشاک هرمزگان به شماره 11 در سال 1388در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

رایگان شدن بازدید از موزهها و اماکن تاریخی در روز جهانی موزهها

بر اساس این گزارش،معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری هرمزگان نیز گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزهها،۲۸ اردیبهشت بازدید از موزهها و اماکن تاریخی رایگان است.

وی تصریح کرد: همچنین نمایشگاه عکس جاذبههای تاریخی استان هرمزگان در موزه مردمشناسی خلیجفارس بندرعباس برپا میشود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری هرمزگان اظهار کرد: دوره آموزشی ثبت پرونده ثبتی میراث ناملموس و طبیعی نیز روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت برگزار میشود.

وی با بیان اینکه هرمزگان ۴ موزه و ۲۰ مکان تاریخی قابل بازدید دارد، خاطرنشان کرد: خانه فکری بندرلنگه، قلعه پرتغالیهای هرمز، موزه مردمشناسی خلیجفارس و موزه تاریخی کنگ از مهمترین این مکانها هستند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 10:07:04
تعداد بازدید: 45
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی