گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3142
تاریخ :1397/11/30 ساعت 08:57:12
تعداد بازدید: 76
رئيس جمهور در سفر به هرمزگان: زير سوال بردن موفقيتهاي بزرگ نه انصاف است و نه وطن پرستي
email pdf word plus minus reset color
رئيس جمهور با بيان اينکه «در آغاز دهه پنجم انقلاب، ملت با شور و نشاط بهمن 57 در همه صحنه ها حاضر است»، تصريح کرد: براي دشمن دردناک است در شرايطي که به قول خودشان سخت ترين تحريم ها را بر ايران اسلامي تحميل کرده اند، تنها در 24 ساعت گذشته و در يک استان، در کنار دهها طرح عمراني، 3 طرح بزرگ و مهم ملي را افتتاح مي کنيم و اين به معناي حرکت خروشان ملت در مسير خودکفايي و عظمت است.

عکس اصلی خبر

حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در مراسم بهره برداري از مرحله سوم پالايشگاه ستاره خليج فارس، با اشاره به اينکه نديدن کارهاي بزرگ و برجسته کردن نقص هاي کوچک، اقدامي اخلاقي و انقلابي نيست، اظهارداشت: حرکت شتابان توسعه در کشور به رغم تلاش هاي دشمنان، بيانگر تلاش يک ملت بزرگ و شکست دشمنانش است. رئيس جمهور گفت: دشمنان براي ايجاد مانع در راه توسعه کشور ما و موفقيت ملت، تلاش و تبليغ ميکنند، اما ملت ايران به رغم ميل بدخواهانش و تلاش و تبليغ آنها، با قامتي استوار ايستاده و به تلاش خود ادامه ميدهد. دکتر روحاني افزود: ملت ايران همچون بهمن سال 57 که با شور و شوق پيروزي انقلاب را جشن گرفت، امروز هم در سالروز پيروزي انقلاب به خيابانها آمده و به دنيا ميگويند که به راه خود با قدرت ادامه خواهند داد.

وي  با اشاره به پروژهها و طرحهاي استاني که روز گذشته در حوزههاي مختلف از جمله کشاورزي، نيرو و راه و زيرساختها در استان هرمزگان افتتاح شد، گفت: در توليد محصولات آبزي رشد 40 برابري نسبت به اول انقلاب داشتهايم و 290 هکتار از اراضي استان تحت کشت گلخانه اي است که 190 هکتار آن مربوط به 5 سال اخير است.

رئيس جمهور با بيان اينکه دشمن توطئه دي 96 را آغاز کرد به خيال اينکه دي 97 خودش در تهران باشد!، افزود: آمريکاييها و صهيونيستها  فکر ميکردند که ديماه امسال همه چيز تمام است و جمهوري اسلامي نميتواند 40 سالگي خود را جشن بگيرد. آنها به اشتباه فکر مي کردند که ما دستمان را بالا خواهيم برد و در نفت و گاز و کشاورزي و توسعه قادر به فعاليت نخواهيم بود. اينکه در همين پالايشگاه بندرعباس توليد بنزين از 8 ميليون ليتر به 12 ميليون ليتر افزايش يافته و بهبود کيفيت توليد داشتهايم، نشان از تلاش و همت ملت ايران است.

دکتر روحاني خاطر نشان کرد: اينکه از سال 96 تا امروز در کمتر از 3 سال، 3 پروژه مهم فازهاي 1، 2، 3، ستاره خليج فارس افتتاح شده به معناي حرکت خروشان ملت در مسير خودکفايي و عظمت است.

رئيس جمهور با بيان اينکه کسي نميتواند اين عظمت و دستاورد بزرگ را بخاطر شرايطي همچون گراني مقطعي برخي کالاها که مردم را چند روزي در مضيقه قرار ميدهد، زير سوال ببرد، گفت: زير سوال بردن موفقيتهاي بزرگ سالهاي اخير در کشور نه انصاف است نه مروت و نه وطن پرستي، نه عشق به انقلاب و نه اخلاق اسلامي.

دکتر روحاني با تأکيد بر اينکه بايد کارهاي بزرگي را که در کشور انجام شده، ببينيم، گفت: البته مشکلات و نقايصي هم وجود دارد و در زمان تحريم و جنگ اقتصادي با مشکلاتي مواجه ميشويم، زيرا آمريکا و مزدورانش در منطقه تلاش ميکنند فشار به ملت ايران را روزانه افزايش دهند. وقتي دشمن سنگي پرتاب ميکند، ممکن است يک شيشه هم بشکند اما نميشود بخاطر شکستن شيشه زانوي غم بغل بگيريم.

رئيس جمهور با بيان اينکه امروز روز امتحان الهي است و يک آزمايش تاريخي براي همه ماست، گفت: همانطوري که در دوران دفاع مقدس با وحدت و اتحاد و دست در دست هم ايستاديم ، مقاومت کرديم و پيروز شديم، بايد مقاومت کنيم و نمي توانيم مايوس شويم.

دکتر روحاني با بيان خاطرهاي از دوران جنگ، گفت: يک روزي در جنگ فروش نفت ما به طور کامل در سال 64 قطع شد، اما با اراده تصميم، برنامهريزي، تدبير و فداکاري با کمک مهندسين و متخصصين کشور از مشکلات عبور کرديم و دوباره توليد و فروش نفت ادامه پيدا کرد.

رئيس جمهور خاطر نشان کرد: در عمليات بدر سال 63، فقط يک فروند هواپيماي عراقي را توانستيم بزنيم، اما با برنامهريزيهايي که انجام داديم، با کمک شهيد بابايي و دوستان از بهمن 64 تا فروردين 65، موفق شديم 150 فروند هواپيماي عراقي را سرنگون کنيم که در مخيله هيچ نظامي نميآمد.

دکتر روحاني با بيان اينکه اراده، تصميم، برنامهريزي، تدبير و فداکاري ما را در برابر دشمن پيروز کرد، گفت: اگر ميخواستيم دست روي دست بگذاريم و از ميراژها و ميگهاي جديد و موشکهاي ضدرادار عراق بترسيم، نميتوانستيم کاري انجام دهيم.

رئيس جمهور افزود: در آن شرايط سخت مهندسان و کارگران شرکت نفت، پالايشگاه را در مقابل بمباران دشمنان، سر پا نگه داشتند و برغم کمک همه دنيا به صدام، ما روي پاي خود ايستاديم. نفت توليد کرديم، صنعت نفت را اداره کرديم و در طول مدت جنگ، نفت را هم صادر و هم سوخت جبهه و مردم را تأمين کرديم.

دکتر روحاني خاطر نشان کرد: دوران و شرايط بسيار سختي بود. زندگي کوپني بود. مردم با مشکلات زيادي مواجه بودند، اما عقبنشيني نکردند، از امام(ره) جدا نشدند و کشور را غريب و تنها نگذاشتند. اگر زمان جنگ هم عده اي مي جنگيدند و عده اي در تهران آنان را باخواست مي کردند؛ به نتيجه نمي رسيديم اما همه پشت به پشت هم و دست در دست هم توانستيم دشمن را شکست دهيم.

رئيس جمهور با بيان اينکه جنگ هم پيروزي داشت و هم شکست، با هم بوديم و پيروز شديم؛ امروز هم روز جنگ اقتصادي است، گفت: در آن جنگ نظامي پشت هم بوديم، امروز هم در جنگ اقتصادي بايد همه با هم و پشتيبان هم باشيم. اگر همه امروز با هم نباشيم و عدهاي بر سر مسايل جزئي بهانهگيري کنند، نميتوانيم در مقابل توطئه دشمنان مقاومت کنيم.

دکتر روحاني جنگ اقتصادي را سخت تر  از جنگ نظامي دانست و ادامه داد: در جنگ نظامي همه چيز آشکار است اما در جنگ اقتصادي اينگونه نيست. اينکه چگونه نفت بفروشيم و چگونه نقل و انتقالات مالي را انجام دهيم، خود يک عمليات اقتصادي است.

رئيس جمهور با بيان اينکه انتخابات 4 سال يکبار است تا ملت به هر ديدگاهي راي داد، کشور بر آن مبنا اداره شود، افزود:  نميشود که در آغاز انتخابات با هم دعوا کنيم، درطول دوره به اختلاف ادامه دهيم و دوباره براي انتخابات بعدي، اين کار را ادامه دهيم. انتخابات براي اين است که مردم فرد يا گروه مورد نظر خود را انتخاب کند و وقتي مردم به ديدگاهي رأي دادند، همه بايد به دنبال آن ديدگاه رفته و حمايت کنند. در انتخابات دو يا چند گروه با هم رقابت ميکنند، اما وقتي يک گروه انتخاب شد، رقابت انتخاباتي تمام ميشود.

دکتر روحاني با اشاره به نحوه مصوبات مجلس، گفت: در مصوبات مجلس نيزگاهي ميبينيم، فقط با يک رأي اختلاف، موضوعي تصويب و به قانون تبديل ميشود و وقتي قانون شد نماينده مخالف هم بايد قانون را اجرا کند.

رئيس جمهور با بيان اينکه وقتي دولتي با رأي مردم انتخاب و سرکار ميآيد، همه بايد از آن حمايت کنند، گفت: همه بايد با هم باشيم در غير اينصورت نه تنها در دوران جنگي، بلکه در صلح هم موفق نخواهيم بود.

دکتر روحاني در بخش ديگري از سخنان خود، افتتاح فاز سوم پالايشگاه خليج فارس را به معناي خودباوري، شکست تحريمها، اعتماد بنفس و خودکفايي دانست و گفت: در اين دولت خودکفايي در 5 محصول اساسي محقق شد. اگر در دولت يازدهم و دوازدهم هيچ کاري نکرده بوديم و فقط در توليد گندم، بنزين، گازوئيل، گاز و شکر که خودکفا شديم، آيا همين بس نبود؟

رئيس جمهور بايد به اين نکته توجه داشته باشيم که اگر مردم در کشور روزي براي تهيه بنزين، گازوئيل و يا گاز مصرفي منازل خود با مشکل مواجه شوند، چه مشکلاتي ايجاد ميشود، گفت: خيلي از نعمتها را وقتي داريم، حس نميکنيم و قدر آن را نميدانيم، اما وقتي نداشته باشيم، اهميت آن را متوجه ميشويم.

دکتر روحاني همچنين از سلامت و امنيت به عنوان دو نعمت بزرگ در کشور که براي تأمين آن کار و تلاش زيادي صورت گرفته است، نام برد و گفت: امنيت پايدار؛ حاصل تلاش سپاه، ارتش ونيروهاي امنيتي و انتظامي است و يادمان نرود که براي امنيت کشور و ملت نيز کار بزرگي رخ داده است.  وقتي يک روز حادثهاي در جايي رخ ميدهد، متوجه اهميت اين امنيت ميشويم.يا براي تأمين سلامت و بهداشت مردم در کشور پزشکان و پرستاران درماني در حال تلاش و فعاليت هستند تا سلامت جامعه تأمين شود که اين کارهاي بزرگ بايد مد نظر قرار گيرد. ضمن اينکه امروز شرايط کشور عادي نيست و ما تحت فشار دشمنان هستيم، اما اطمينان دارم اگر متحد بايستيم در اين جنگ اقتصادي هم پيروز خواهيم شد و دشمن وادار به عقبنشيني ميشود.

رئيس جمهور در ادامه با تشريح موفقيتهاي دولت ، به موفقيتهاي حوزه سياسي اشاره کرد و گفت: مهرماه گذشته آمريکاييها، 2 ماه تلاش کردند تا براي تصويب قطعنامهاي عليه ايران در شوراي امنيت، 15 عضو شورا را با خود هماهنگ کنند، اما در آن اجلاس که ترامپ خودش هم در آن شرکت کرد، آمريکا تنها ماند و 14 کشور ديگر، عليه آمريکاييها سخن گفتند. آيا افتضاحي از اين بدتر براي آمريکا سراغ داريد؟ هرچند که اين پيروزيها از سوي برخيها و از جمله صدا و سيما کمتر ديده ميشود. سخنان رئيس جمهور آمريکا در مجمع عمومي سازمان ملل در مورد ايران با خنده حاضران مواجه شد. اما چند بار اين پيروزيهاي بزرگ ملت ايران ديده و بيان شد؟

دکتر روحاني با تأکيد بر اينکه پيروزيها و موفقيتهاي ملت و دولت را بايد ببينيم، گفت: پيروزيهاي بزرگ را برجسته نمي کنيم، اما براي مشکلات کوچک يقه مسوولان را مي گيريم . اينکه ديروز زيردريايي فاتح بعد از سالها تلاش وزارت دفاع و ارتش به آب انداخته شد و امروز فاز 3، ستاره خليج فارس افتتاح شد، آيا اين موفقيت و افتخار ملت و دولت نيست.

رئيس جمهور خاطر نشان کرد: اگر همه با هم کار نميکرديم و دست به دست هم نميداديم، موفق نميشديم. اگر با هم نبوديم و تلاش شبانهروزي نبود، حتماً کار با موفقيت انجام نميشد. آنچه اتفاق افتاده و امروز شاهد آن هستيم، تنها موفقيت دولت، سپاه، يا يک گروه خاص نيست، بلکه موفقيت ملت است و بايد به آن افتخار کنيم.

دکتر روحاني با اشاره به تحريمهاي آمريکا عليه ايران، گفت: آمريکاييها مدعي هستند که تحريمها عليه ملت ايران نيست در حالي که آنها عليه سلامت و بهداشت مردم کار ميکنند. براي آلودگي هوا تلاش ميکنند و با سلامت و جان مردم بازي ميکنند. وقتي با ورود قطعات خودرو و صنايع به کشور مخالفت ميکنند اين يعني بازي کردن با جان مردم ايران است.

رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه کاري که امروز در کشور انجام ميشود، هم براي خودکفايي است و هم سلامت مردم مد نظر قرار دارد، گفت: به ملت بزرگ، صنعت نفت، سپاه پاسداران، مهندسين، کارگران و همه تلاشگران، اين موفقيتها را تبريک ميگويم. اين شما بوديد که در زمان جنگ نفت توليد کرديد و سوخت و انرژي مورد نياز کشور و مردم را تأمين کرديد و امروز هم در شرايط جنگ اقتصادي، دلاورانه تلاش و کوشش ميکنيد.

دکتر روحاني در پايان سخنان خود با تأکيد بر اينکه معني موفقيتهاي امروز اين است که ملت ما راه خود را درست انتخاب کرده است، گفت: بايد خود و توانمان را باور کنيم. اگر اين باور ايجاد شود به همه قلههاي پيروزي دست خواهيم يافت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3142
تاریخ :1397/11/30 ساعت 08:57:12
تعداد بازدید: 76
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی