گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:21:53
تعداد بازدید: 66
شرايط مناسب براي توليد انبوه محصولات شركت هاي دانش بنيان فراهم شود
email pdf word plus minus reset color
مديران عامل شرکت هاي دانش بنيان و فناوران مراکز رشد پارک علم و فناوري با استاندار هرمزگان ديدار و مشکلات و ظرفيت هاي حوزه خود را با وي در ميان گذاشتند.

عکس اصلی خبر

استاندار هرمزگان پس از بيان اظهارات فناوران خواستار فراهم شدن شرايط مناسب براي توليد انبوه محصولات شركت هاي دانش بنيان شد.

فريدون همتي افزود: رسالت پارك علم و فناوري به عنوان متولي اين عرصه رسيدگي به شركت هاي دانش بنيان است و بايد مشكلات شركت هاي دانش بنيان را به اطلاع دستگاه هاي اجرايي برساند و براي رفع آنها پيگيري هاي لازم را انجام دهد.

وي ادامه داد: مجموعه پارك علم و فناوري بايد سياست گذاري مناسبي جهت رسيدگي و رفع مشكلات شركت هاي دانش بنيان داشته باشد.

استاندار هرمزگان افزود: محصولات خوبي توسط شركت هاي دانش بنيان توليد مي شوند كه بايد به توليد انبوه برسند و در بازارهاي داخلي و خارجي عرضه شوند.

همتي تصريح كرد: بايد محصولات شركت هاي دانش بنيان به سرمايه گذاران معرفي و شرايط لازم براي توليد انبوه آنها فراهم شود.

وي گفت: شركت هاي دانش بنيان با توليد محصولات مبتني بر دانش و همچنين اشتغالزايي، نقش سازنده اي در جامعه ايفا مي كنند و بدون شك بايد حمايت از اين شركت ها بيشتر شود.

برج فناوري بر اساس شرايط فناوران خدمات رساني مي کند

در اين نشست همچنين رئيس پارک علم و فناوري هرمزگان از تامين تمامي شرايط فناوران در برج فناوري شهر بندرعباس خبر داد.

دکتر علي فتي افزود: شرکت هاي دانش بنيان با توجه به نوع فعاليت شان خدمات و کالايي ارائه مي دهند که با توجه ظرفيت هاي موجود استان توليد و عرضه مي شود.

وي خاطرنشان کرد، يکي از دغدغه شرکت هاي دانش بنيان تامين محل استقرار و زمان خدمات رساني است که با توجه به همين دغدغه ها پارک علم و فناوري همه اين موارد را در راه اندازي اين برج مدنظر قرار داده است.

رئيس پارک علم و فناوري هرمزگان در همين ارتباط گفت: با تدابيري که انديشيده شده خدمات رساني در برج فناوري بصورت 24 ساعته خواهد بود.

به گفته فتي، در برج فناوري چهار هزار متر فضاي مفيد وجود دارد که بالاترين استاندارد با تجهيزات روز در آينده نزديک به بهره برداري خواهد رسيد.

 وي در ادامه خواستار تخصيص بودجه استاني به پارک علم و فناوري شد و گفت: اين مجموعه تاکنون از بودجه هاي ملي استفاده کرده است و تعامل استان در تخصيص بودجه هاي استاني براي وزارت علوم بسيار مهم است و به هر ميزاني که بودجه از استان گذاشته شود وزارت علوم عدد بزرگتري کمک خواهد کرد.

رئيس پارک علم و فناوري هرمزگان در عين حال با قدرداني از استاندار و مجموعه برنامه و بودجه استان هرمزگان گفت: خوشبختانه در يک سال گذشته رديف هاي بودجه اي بخش اشتغال و روستايي به پارک هرمزگان اختصاص يافته است.

وي همچنين خواستار استفاده از ظرفيت هاي خالي سوله هاي کارگاهي و آزمايشگاه هاي دستگاه هاي اجرايي به شرکت هاي دانش بنيان و فناوران پارک علم و فناوري شد.

فتي افزود: اين سوله ها و آزمايشگاه ها مي توان با حفظ مالکيت در اختيار فناوران قرار داد و از خاک خوردن آن جلوگيري کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:21:53
تعداد بازدید: 66
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی