گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:15:25
تعداد بازدید: 85
ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی به کتاب‌فروشی‌ها در هرمزگان خسارت زد
email pdf word plus minus reset color
رئیس اتحادیه نوشت افزار بندرعباس گفت: امسال که آموزش و پرورش کتب درسى را در مغازه‌هاى نوشت افزار توزیع نکرده و به صورت اینترنتى ثبت نام را انجام داد براى این صنف و مردم مشکل ساز و این صنف هم خسارت‌هایى را متحمل شد.

عکس اصلی خبر

چندین سال از دورانى که با اشتیاق فراوان در شهریورماه براى خرید کتب درسى و لوازم التحریر به مغازه نوشت افزار مراجعه می‌کردیم گذشته است اما همچنان حس خوبى را که از کتاب‌هاى درسى می‌گرفتم و با اشتیاق به آنها نگاه می‌کردم را فراموش نکرده‌ام.این درحالى است که امسال کتب درسى دیگر در کتابفروشى‌ها توزیع نشد و دانش آموزان و والدین آنها باید با ثبت نام اینترنتى که توسط آموزش پرورش انجام گرفته، کتاب‌ها را از مدارس تحویل می‌گرفتند، طرحى که در ابتدا تنها براى کتب درسى دوره ابتدایى، فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش بود، امسال براى تمام مقاطع تحصیلى در نظر گرفته شده است .

توزیع کتب درسى از راه ثبت نام اینترنتى، معضل بزرگى براى خانواده‌ها شد

در این رابطه، رئیس اتحادیه نوشت افزار، کتاب، روزنامه و محصولات فرهنگی بندرعباس در گفتگو با تسنیم، گفت: در سال‌هاى گذشته کتب درسى در اختیار کتابفروشان گذاشته می‌شد تا در تاریخ مشخص به فروش برسد این کار باعث می‌شد تا هنگامى که ارباب رجوع جهت تهیه کتب درسى به کتابفروشى‌ها مراجعه می‌کرد، به همراه کتاب‌ها، لوازم التحریر مورد نیاز خود را هم تهیه کند و این مسئله هم به نفع فروشنده و هم به نفع مردم بود .

حسین نمازى ادامه داد: امسال که آموزش و پرورش کتب درسى را در مغازه‌هاى نوشت افزار توزیع نکرده و به صورت اینترنتى ثبت نام را انجام داد و توسط مدارس هم توزیع ‌شد، براى این صنف و مردم مشکل ساز و این صنف هم خسارت‌هایى را متحمل شد .

وى افزود: اینترنتى شدن ثبت نام کتب درسى براى خانواده‌هایى که در خانه دسترسى به اینترنت یا کافى نت دارند، شاید مشکلى به وجود نیاورده اما آن دسته از شهروندانى که در مناطق دورافتاده و محروم هستند و دسترسى به اینترنت نداشتند، دچار مشکلى جدى براى تهیه کتاب‌ها شده‌اند.رییس اتحادیه نوشت افزار، کتاب، روزنامه و محصولات فرهنگی بندرعباس، خاطرنشان کرد: ما پیگیر این موضوع بوده‌ایم اما مسئولین متاسفانه در پشت درهاى بسته تصمیم گیرى می‌کنند و به کسانى که از این امکانات بهره‌مند نیستند، توجهى ندارند .

تعدادى از دانش آموزان در تحصیل به مشکل خورده‌اند

نمازى در این خصوص تصریح کرد: در پى اجراى این طرح، چندین روز است که در کتابفروشى‌ها ارباب رجوع‌هاى بسیارى مى‌آیند که بدنبال کتب درسى هستند چرا که نتوانسته‌اند ثبت نام کنند و اکنون زمان آن هم تمام شده است با این وجود، دانش آموزى که امسال کتاب درسى نداشته باشد مجبور به ترک تحصیل می‌شود چراکه بدون این کتاب‌ها، نمی‌توان ادامه تحصیل دهد.وى اظهار کرد: اداره آموزش و پروش هم در جواب مشکل این خانواده‌ها، می‌گوید که سایت بسته شده و نمی‌توان کارى کرد. به کتابفروشى‌ها هم هیچ سهمیه کتابى داده نشده تا در این مواقع بتوانیم نیاز این افراد را که نتوانسته‌اند ثبت نام کنند برطرف کنیم. رئیس اتحادیه نوشت افزار، کتاب، روزنامه و محصولات فرهنگی بندرعباس، ضمن تاکید بر اینکه این مسئله تبدیل به یک معضل بزرگ براى تعدادى از مردم شده است، بیان کرد: درخصوص توزیع کتاب هم، زمان آن به موقع نبوده و کتب درسى به دست برخى دانش آموزان نرسیده است و حتى عده‌اى مجبور هستند بدون کتب درسی تحصیل کنند و یا در نهایت از تحصیل باز بمانند .

رئیس اتحادیه نوشت افزار، کتاب، روزنامه و محصولات فرهنگی بندرعباس در رابطه با ارتباط این اقدام با شیوع کرونا، ابراز کرد: این اقدام به خاطر جلوگیرى از شیوع کرونا نبوده است و قطعا به دلایل دیگرى بوده چراکه این دلیل با وجود اینکه سال تحصیلى جدید به دستور آموزش و پرورش حضورى آغاز شده درحالى که خطراتى زیادى به همراه دارد، منطقى نیست.به گزارش تسنیم، این اقدام آموزش و پرورش تنها بار اضافه‌اى براى کارکنان خود به وجود آورده و وظایف آنها را از ارتقاء کیفیت آموزش به سمت کارهاى یدى برده است، درحالى که به راحتى می‌توان این کار را به دست کتابفروشان سپرده تا آنها هم دچار خسارت نشده و مردم هم با چنین مشکلاتى مواجه نشوند.همچنین بهترین فرصتى که دانش آموزان هرساله می‌توانند وارد فضای فرهنگی کتابفروشی‌ها شوند از آنها گرفته شد چرا که دانش‌آموزان می‌توانستند به همراه خانواده‌ها به کتابفروشی‌ها رفته و ملزومات‌شان را تهیه کنند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:15:25
تعداد بازدید: 85
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی