گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3137
تاریخ :1397/11/17 ساعت 10:07:29
تعداد بازدید: 2729
وعده اي که اسفند ماه رنگ واقعيت مي گيرد اعلام زمان برپايي نمايشگاه کتاب هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
وعده هاي روز معارفه مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان عملي مي شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش نداي هرمزگان، استان هرمزگان همواره سال هاي گذشته در ماه هاي دي و بهمن ميزبان نمايشگاه بزرگ کتاب بوده است. از اين رو مردم اين استان خود را پاي ثابت اين نمايشگاه مي دانند.

امسال نيز طبق روال گذشته در ابتداي بهمن ماه انتظار داير شدن نمايشگاه کتاب مي کشيدند که به دليل شرايط حاکم بر فرهنگ و ارشاد اسلامي و عدم معرفي مديرکل جديد برگزاري اين نمايشگاه در هاله اي از ابهام قرار گرفت تا جايي که گفته شد نمايشگاه کتاب امسال در هرمزگان لغو شده است. زمزمه هاي عدم برگزاري نمايشگاه  با توجه به نزديکي زمان هر ساله نمايشگاه، مطالبات عمومي را بالاتر برد بطوريکه همين موضوع جلسه معارفه مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي را تحت تاثير قرار داد. رضا کمالي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان در اين مراسم يکي از خواسته هاي اصلي خود را برپايي نمايشگاه کتاب در هرمزگان عنوان کرد و گفت: ضمن اينکه پيگيري لازم براي برپايي اين نمايشگاه تا پايان سال خواهم داشت از مسئولان نيز مي خواهم در اين زمينه همکاري کنند.

اين موضوع باعث شد تا اميدها براي برپايي نمايشگاه کتاب سال 97 هرمزگان پرنگ تر شود که طبق خبري که خبرگزاري مهر به نقل از مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان منتشر کرده، شانزدهمين نمايشگاه سراسري کتاب هرمزگان 8 الي 13 اسفند در بندرعباس برگزار مي شود. رضا کمالي زرکاني در اين ارتباط گفت: امسال به دليل برخي مشکلات نمايشگاه کتاب هرمزگان لغو شده بود که با پيگيري هاي انجام شده و مساعدت و پشتيباني استاندار هرمزگان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اين رويداد مهم در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وي افزود: نمايشگاه سراسري کتاب جدي ترين و مهمترين مطالبه مردم هرمزگان در حوزه فرهنگ مي باشد و به يمن استقبال خوب مردم ، رتبه هرمزگان در کشور در صدر مي باشد.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان به تعداد ناشران اشاره کرد و اظهارداشت: هنوز ليست قطعي ناشران بسته نشده است و بر اساس روال گذشته امسال نيز شاهد حضور بيش از 500 ناشر و نمايندگي فروش خواهيم بود.

کمالي زرکاني يادآور شد: در نمايشگاه امسال تمهيداتي براي حضور انجمن هاي مختلف فرهنگي- هنري در نظر گرفته شده است تا از اين طريق مردم با عملکرد و فعاليت هاي آنها آشنا شوند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3137
تاریخ :1397/11/17 ساعت 10:07:29
تعداد بازدید: 2729
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی