گروه: خانواده
شماره روزنامه:3018
تاریخ :1397/05/11 ساعت 11:20:03
تعداد بازدید: 10014
آيا کودک من افسرده است؟
email pdf word plus minus reset color
افسردگي در کودکان و بزرگسالان معناي مشابهي ندارد و نشانه هاي هر کدام متفاوت است . گاهي اين اختلال علائم جسمي دارد گاهي علائم رواني . افسردگي ميتواند از آغاز زندگي يعني نوزادي هم پديد آيد. مثلا زماني که نوزاد به مرحله ايي از رشد مي رسد که مادر خود را ميشناسد (6تا7 ماهگي) جداشدن از مادر موجب بروز حالات افسردگي در طفل ميشود.

عکس اصلی خبر

کودک افسرده فاقد انرژي لازم و احساس خستگي مي کند. از لحاظ ظاهري نيز رنگي پريده دارد. تمرکز حواس پايين و احساس بي ارزشي، افتت تحصيلي، سر درد، سرگيجه، دل درد و علائم رفتاري مثل دروغگويي ، دزدي و تمايل به کار خلافق از علائم افسردگي در کودکان مي باشد.

وجود محيطي سرشار از عشق و محبت و روابطي سالم و صميمي براي اين کودکان ضروري است. اجازه دهيم کودک صحبت کند و احساس خود را بيان کند . همچنين گاهي نيز لازم است محيط کودک را تغيير دهيم.

سيده يلدا طيبي کارشناس روانشناسي عمومي مرکز مشاوره ي آرامش فرماندهي انتظامي استان هرمزگان

مرکز مشاوره ي آرامش اماده ي ارائه ي خدمات مشاوره اي در زمينه هاي خانوادگي،روانشناختي،ازدواج،تربيتي و اعتياد به عموم شهروندان عزيز به صورت رايگان مي باشد.

up email pdf word plus minus reset color
گروه: خانواده
شماره روزنامه: 3018
تاریخ :1397/05/11 ساعت 11:20:03
تعداد بازدید: 10014
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی