گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 09:06:33
تعداد بازدید: 27
صید «تُن ماهیان» در آب های ساحلی جاسک آغاز شد
email pdf word plus minus reset color
معاون صید اداره شیلات جاسک گفت: صید «تُن ماهیان» ( هوور، زرده و گیدر) در آب های ساحلی این شهرستان آغاز شده و تا شهریور ماه امسال ادامه دارد.

عکس اصلی خبر

اکبر حیدری نژاد درگفت و گوبا خبرنگارما در جاسک افزود: امسال بیش از سه هزار و 500 صیاد با استفاده از 180 لنج صیادی و 400 قایق با روش های تور گوشگیر (انتظاری)، پرساین (محاصره ای) و قلاب صید «تن ماهیان» را از صیدگاه توچک تا راس میدانی به وسعت 120 مایل طولی و به عمق 15 مایلی انجام می دهند. وی با بیان این که درسال گذشته نیز شش هزار تن ماهی از آب های ساحلی جاسک صید شد پیش بینی کرد با توجه به وضعیت جوی، نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش صید ایجاد شود. حیدری نژاد گفت: هر کیلو ماهی تن در جاسک 55 هزار ریال از صیاد خریداری می شود.

وی ادامه داد: بیش از 90 درصد «تن ماهیان» برای تبدیل به کنسرو به کارخانه فرآوری تولید کنسرو در هرمزگان و سایر استان ها از جمله سیستان وبلوچستان (چابهار)، فارس، اصفهان، کرمان و خوزستان انتقال می یابد و 10 درصد دیگر نیز وارد بازارهای ماهی فروشی استان می شود.

معاون صید شیلات جاسک یاد آور شد: این شهرستان رتبه دوم صید «تن ماهیان» کشور را پس از چابهار در سیستان و بلوچستان دارد.

حیدری نژاد خاطر نشان کرد: صید «تن ماهیان» در آب های دور جاسک نیز که از شهریور سال گذشته آغاز شده است در انتهای اردیبهشت 97 به پایان می رسد.

شهرستان جاسک بواسطه نزدیکی به دریای عمان و اقیانوس هند یکی از قطب های مهم تولید و استحصال «تن ماهیان» در جنوب کشور است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 09:06:33
تعداد بازدید: 27
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی