گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3397
تاریخ :1399/02/21 ساعت 12:18:49
تعداد بازدید: 474
سیریک شهرستان بدون کرونا
email pdf word plus minus reset color
در حالیکه کرونا تاکنون در تمام نقاط کشور شیوع یافته اما شهرستان سیریک با تلاش و همکاری مردم و مسئولان تاکنون درگیر این همه گیری نشده و جزو شهرستان های بی خطر است.

عکس اصلی خبر

به گزارش مهر، با وجود اینکه چند ماهی از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و بیش از ۱۰۰ هزار نفر در کشور به این ویروس منحوس مبتلا شده اند اما شهرستان سیریک با وجود اینکه یکی از شهرستانهای گردشگر پذیر در استان هرمزگان است و حتی شهرستان‌های اطراف و نزدیک به بیماری کووید -۱۹ مبتلا شدن، با تلاش و همراهی مردم از ابتلای فراگیر به ویروس کرونا تا کنون در امان مانده اند.

کروناویروس تاکنون بیش از چهار میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده است، اما شهرستان سیریک از شهرستان‌هایی است که هنوز درگیر این همه‌گیری نشده است.

شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای گردش پذیر استان هرمزگان است که تا این لحظه بدون کرونا بوده، که البته این مهم حاصل از همبستگی مردم این دیار است. همچنین اجرای کامل دستور العمل های مبارزه با ویروس کرونا و پروتکل‌های بهداشتی که وزارت بهداشت اعلام شده موجب شده تا مردم از شر این ویروس خطرناک در امان بمانند. همه مردم این دیار از همان ابتدای شیوع کرونا با اجرای طرح در خانه بمانید کمترین تردد را در سطح شهر تردد داشتند.

از همان روزهای ابتدایی ورود کرونا به کشور تاکنون این شهرستان طی اقدامات سختگیرانه با ایجاد ایستگاه‌های سلامت در تمام ورودی‌های شهر و روستاها ورود هر مسافری را از دیگر شهرستانهای همجوار ممنوع کرد و تردد در سطح شهرستان نیز به صورت چشم گیری نیز کاهش یافته بود و هر چند که بنا بر مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر رفع ممنوعیت تردد بین شهرستان‌های یک استان، از مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ کلیه ایستگاه‌های سلامت و پست کنترل‌ها در سطح کشور و به تبع آن در سطح استان هرمزگان جمع شد و از تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ بنا بر مصوبه ستاد ملی کرونا، کلیه ترددها در سطح کشور آزاد شد، اما در شهرستان سیریک فرماندار با مسئولیت خود و با هماهنگی سعید ناجی معاون استاندار، ایستگاه‌های سلامت در ورودی شهرها و بعضی از روستاهای سیریک را برقرار نگه داشتند.

مردم نقش اول در قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در شهرستان سیریک داشتند

عامل مهم دیگری که به گفته کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک، موفقیت سیریک برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در این شهرستان بود پیروی مردم سیریک از مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و درمانی بود.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار مهر، با اذعان به اینکه مشارکت و همراهی مردم در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان سیریک قابل تقدیر است گفت: همکاری و هم یاری مردم در پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان سیریک نقش اساسی داشته، که این همراهی قابل تقدیر است.

عباس علیمراد ضمن حمایت همه جانبه از مدافعان سلامت گفت: ششمین روز از هفته سلامت به نام مردم، همیاران سلامت و مشارکت‌های اجتماعی در مقابله با کرونا نامگذاری شد تا از تلاش تمام همیاران و مدافعان سلامت که در پیشگیری از همه گیری بیماری کرونا ویروس، بصورت شبانه روز همراه و همگام با مسئولین بودند قدردانی

 شود.

علیمراد گفت: خوشبختانه با مشارکت و همیاری تمامی اقشار جامعه توانستیم در راستای حفظ سلامت شهروندان، اقدامات مناسبی در خصوص پیشگیری از شیوع این ویروس در شهرستان برداریم که بی شک بدون حمایت‌های مردمی این امر میسر نبود.

وی با اشاره به اینکه در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا که یک موضوع همه گیر است همه آحاد جامعه در این امر مشارکت و همکاری داشته اند، افزود: همواره وجود ظرفیت‌های کم نظیر مردمی در شهرستان سیریک در زمان بروز بلایا و حوادث طبیعی برای کمک به حل مشکلات مردم مثال زدنی بوده که این امر از زمان شیوع بیماری کرونا نیز به صورت خودجوش و مردمی با اقدامات جهادی و خدا پسندانه نمایان شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک با تاکید بر نقش مؤثر مشارکت مردم در شرایط حساس کنونی، خاطر نشان کرد: بر خود لازم می دانم از تمام تلاش‌ها و حمایت‌های مسئولین شهرستانی، دهیاران، شوراها و اعضای شورای شهر و گروه‌های مختلف مردمی از قبیل خیرین، بسیج، نهادهای غیر دولتی، هلال احمر و نیروهای داوطلب مردمی که در ورودی‌های شهرها و روستاها بدون هیچ چشم داشتی اقدام به مشارکت در این امر کردند تقدیر و تشکر کنم.

به گفته وی، با توجه به اینکه هنوز خطر شیوع این بیماری در جامعه وجود دارد، تصریح کرد: همراهی، همکاری و مشارکت مردم در رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و عدم مسافرت‌های غیر ضروری به شهرستان‌های آلوده از مهمترین سرمایه و عامل قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست.

علیمراد به یکی دیگر از اقداماتی که شبکه و بهداشت و درمان شهرستان سیریک اقدام کرده بود اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات غربالگری در ورودی‌ها و خروجی‌های شهرستان سیریک که با همکاری نیروی انتظامی و بسیج و هلال‌احمر صورت گرفته شد.

وی یکی از مهمترین مبانی مبارزه با ویروس کرونا افزایش آگاهی عمومی درباره اقدامات مهمی نظیر شستن کامل دست‌ها است که مردم این موضوع به درستی عمل کردند.

یکی از نگرانی‌های بزرگ فعلی شیوع این ویروس در شهرستان سیریک اینکه مردم این شهرستان برای تأمین خیلی از امورات کاری و اساسی خود با شهرستان‌های همجوار از قبیل شهرستان میناب تردد می‌کنند.

در همین خصوص فرمانده بسیج پایگاه محمد رسول الله (ص) شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بسیجیان در کنار کادر پزشکی در شهرستان سیریک تأمین کننده امنیت سلامت مردم این شهرستان بودند

محمد زرهی زاده اظهار کرد: از آنجاییکه که شهرستان سیریک از شهرستانهای گردش پذیر است در روزهای اول شیوع ویروس کرونا بیش از ۶۰ الی ۷۰ ماشین با پلاک‌های غیر استان هرمزگان برگشت می‌دادیم

زرهی زاده با بیان اینکه غربالگری موجب شد که ویروس کرونا به شهرستان سیریک جلوگیری شود افزود: ایستگاه‌های سلامت در شهرستان سیریک با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان روزانه بیش از ۸۰۰ نفر غربالگری می‌شدند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3397
تاریخ :1399/02/21 ساعت 12:18:49
تعداد بازدید: 474
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی