گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3412
تاریخ :1399/03/18 ساعت 11:15:08
تعداد بازدید: 110
در رده سنی نونهالان مبینا پلالک ؛ زهرا دارابی و یسنا جبالبارزی بر سکو های اول تا سوم مسابقات جودو کشور ایستادند
email pdf word plus minus reset color
فاطمه نگهداری دکترای مدیریت ورزش ، مدرس دانشگاه ، نایب رییس هیات جودو استان و رییس انجمن جودو دانشجویان هرمزگان می باشد و به صورت تخصصی در رشته های آمادگی جسمانی ،کاراته،دفاع شخصی ، جو دو،ورزش های بومی محلی و گلف فعالیت دارد . وی مدیری ست پر تلاش ؛ توانمند و برنامه ریز که از سوی سرهنگ مصطفی کشاورز رییس موفق هیات جودو استان هرمزگان به عنوان نایب رییس این هیات انخاب شده است . دکتر نگهداری به سبب گذراندن مراحل علمی ورزش و انجام کار های اجرایی در ورزش استان تجربیات بسیار خوبی را در کارنامه ورزشی اش دارد که این تجربه گران بها را در پیشرفت ورزش جودو استان هرمزگان به کار گرفته است از این رو با این مدیر کار آزموده در باره این رشته المپیکی گفت و گویی را انجام دادیم که به استحضار خوانندگان عزیز می رسد.

عکس اصلی خبر

لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟           

فاطمه نگهداری دکترای مدیریت ورزش ، مدرس دانشگاه ، نایب رییس هیات جودو استان و رییس انجمن جودو دانشجویان استان هرمزگان هستم .

در باره سوابق علمی ورزشی خود توضیحاتی را بیان کنید ؟                                                 

اکثر رشته های ورزشی را در دانشگاه های مختلف تدریس کرده ام ولی به صورت تخصصی در رشته های آمادگی جسمانی ، کاراته ، دفاع شخصی،جودو ، ورزش های بومی محلی و گلف فعالیت داشتم ضمن این که ، کارشناس استعدادیابی بسیج استان ، عضو کارگروه تخصصی ورزش بانوان در اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان ، عضو هیات اندیشه ورز ورزش بسیج ، عضو اتاق فکر معاونت سیما و کارشناس برنامه های ورزشی صدا و سیما نیز می باشم ؛ ،کسب عنوان مربی برگزیده کارآفرینی ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان و وزارت علوم تحقیقات و فناوری،درج مقالات علمی ورزشی متعدد در مجلات مختلف و همایش ها ، تالیف و ترجمه کتب ورزشی ، همکاری در طرح های پژوهشی اداره ورزش ،گزیده ای از سوابق علمی ورزشی بنده می باشد

از چه سالی به عنوان نایب رییس هیات جودو استان هرمزگان انتخاب شدید ؟                                           

سال 1394 از سوی سرهنگ مصطفی کشاورز رییس هیات جودو استان هرمزگان به عنوان نایب رییس این هیات انتخاب شدم .

زمانی که به سمت نایب رییس این هیات انتخاب شدید وضعیت چگونه بود؟                                               

با طرح موضوع توسعه جودو بانوان در جلسه  هیات رییسه و موافقت رییس هیات ، جودو بانوان راه اندازی شد و با یاری خدا و تلاش اعضای هیات در  مدت زمان کوتاهی قهرمانان کشوری و بین المللی در حوزه بانوان  داشته ایم .

شما  قبل از این که به سمت انتخاب شوید با کدام هیات  همکاری داشتید ؟                     

من به عنوان مشاور استعدادیابی در حوزه بانوان با هیات ووشو  استان همکاری  می کردم .  

آیا  در سال گذشته کلاس های داوری و مربیگری  برگزار گردید ؟                       

بله با حضور رییس کمیته داوران استان آقای مجید محمدی اروجه  هر فصل یک دوره داوری در سه رده  مربیان ؛  تیم های منتخب و هنرجویان استان برگزار گردید جمعا 4 دوره داوری داشتیم و برنامه مربیگری درجه سه نیز با دعوت از سرمربی تیم ملی جودو در یک  دوره و همچنین دعوت از مربی قزاقستانی به تعداد مورد نیاز  مربی درجه سه آموزش داده شد .

امکانات موجود جوابگوی نیاز های بانوان جودو کار می باشد ؟                        

با توجه به هنجارهای جامعه و محدود بودن فعالیت بانوان در فضای باز نیاز به باشگاه های بیشتر خاص بانوان داریم.

در باره استعداد یابی چه برنامه ای را انجام داده اید ؟                                       

سه نفر از مربیان جهت دوره آموزش استعداد یابی به استان قم اعزام شدند و استعداد یابان با هماهنگی معاونت تربیت بدنی آموزش  و پرورش به مدارس استان اعزام خواهند شد .

در بخش بانوان چند مربی فعال دارید ؟

حدود 10 مربی جودو  و 15 مربی دفاع شخصی فعال داریم .

آیا رده سنی پایه مربی خاص خودش را دارد یا با دیگر مربیان کار می کنند ؟                                                   

مرکز در مرکز استان مربی برای سنین پایه در نظر گرفته شده است ولی در سایر شهرستان ها هنوز به این مهم دست پیدا نکرده ایم ولی در آینده ای نزدیک در شهرستان ها نیز شاهد آموزش در سنین پایه  به صورت مجزا خواهیم بود .

در باره موفقیت های کسب شده  استانی ، کشوری و برون مرزی بانوان جودو کار در گر وه های سنی مختلف توضیح دهید ؟                 

در رده سنی نوجوانان مرضیه کمایی سه سال متوالی قهرمان کشور ؛ منتخب تیم ملی ؛ همچنین قهرمان و فنی ترین جودو کار بسیج کشور  شناخته شد ؛ ضمن این که وی  7 دوره به اردوی تیم ملی دعوت شد و به همراه تیم ملی جودو بانوان به مسابقات آسیایی چین تایپه اعزام گردید . مرضیه کمایی جز 4 نفر نوجوان اعزامی به مسابقات برون مرزی بود .

در رده سنی نونهالان نیز مبینا پلالک مقام نخست مسابقات نونهالان کشور را کسب کرد ؛ زهرا دارابی بر سکوی دوم ایستاد و یسنا جبالبارزی هم عنوان سومی کشور را به خود اختصاص داد .

میزان رضایت مندی تیم مدیریتی جودو بانوان از رییس هیات استان هرمزگان درچه اندازه ای ست ؟                              

سرهنگ مصطفی کشاورز رییس هیات جودو استان یکی از معدود مدیران ورزشی  موفق  استان می باشند و همواره حمایت همه جانبه ای نسبت به جودو بانوان داشته اند و مدیریت بانوان موفقیت های این حوزه را مرهون راهنمایی و حمایت های او می داند .

این رشته المپیکی و پر تحرک در کدام یک از  شهرستان های استان فعال است ؟                                       

جودو بانوان در شهرستان های بندرعباس . جناح . بستک . رودان . میناب . جاسک و در بخش های روستایی حاج خادمی میناب  و درگیر ایسین فعال می باشد .

برگزاری  مسابقات به طور مستمر چه نقشی را می تواند در پیشرفت ورزشکاران ایفا نماید ؟                             

مسابقات محل آزمون اراده هاست  و هر مسابقه تقریبا معادل سه ماه تمرین محسوب می شود . مسابقات باعث هیجان و ایجاد انگیزه و شور و اشتیاق بیشتر و شناخت بهتر هنر جویان از عملکرد خودشان می شود .

برگزاری مسابقات باعث می شود که مربیان و کمیته فنی و اعضای هیات به نقاط ضعف و قوت خودشان واقف  و بهتر بتوانند برای هنرجویان برنامه ریزی کنند.

در باره برنامه های فرهنگی هیات توضیحاتی را بیان کنید ؟

در بحث فرهنگی در ماه مبارک رمضان مسابقات حفظ و قرائت قرآن برگزار شد و به مناسبت های مختلف، یادواره ‌های شهدا، زیارت قبور شهدا توسط اعضای هیات جهت تکریم مقام شهیدان و مسابقات شعر خوانی با هدف  توجه  هنرجویان به ادبیات وحفظ فرهنگ کشور ؛ مسابقات خوشنویسی با مضمون بزرگداشت ورزش باستانی و پهلوانی  ، دیدار با  خانواده های شهدا از  برنامه‌ های فرهنگی هیات می باشد .

به نظر شما چرا بنگاه های اقتصادی از ورزش هرمزگان حمایت مالی نمی کنند ؟

اولا بنگاه های اقتصادی مشکلات و چالش های اقتصادی خودشان مانند هزینه های سربار و اضافی را دارند و مساله سود آوری این بنگاه ها هم تابع شرایط اقتصاد کشور است که در این اوضاع چندان مناسب نیست هم چنین  اهمیت ورزش و نقشی که ورزش می تواند در پیشبرد اهداف شان داشته باشد به خوبی تببین نشده است

یکی از دلایل عدم حمایت  بنگاه‌های اقتصادی از ورزش‌ نداشتن آگاهی کافی از  اثرات مثبت ورزش بر اقتصاد کشور است                                                                                                                                                       

برای عقب ماندگی این روزهای ورزشکاران « همه گیری ویروس کرونا  »  چه تمهیداتی را اندیشیده اید  ؟         

از زمان  شروع بحران کرونا  آموزش تکنیک در درجه اول ویژه مربیان در فضای مجازی اراٸه شد و مربیان در  گروه های مجازی به تداوم آموزش ها به  هنرجویان خود پرداختند.بخشی از آموزش ها نیز به صورت  هنرجو محور اراٸه شد به این صورت که تکنیک توسط هنرجو تجزیه و تحلیل و به عنوان یک مدرس در فضای مجازی آموزش و اراٸه کردند. در بحث داوری نیز  آموزش مجازی از طریق ارسال ویدٸو ، مطالب به  مربیان و هنرجویان ارائه شد .

آیا تشکیل اتاق فکر در هیات می تواند در پیشرفت ورزش راه گشا باشد؟ 

 اتاق فکر  در صورت برگزاری جلسات مستمر و نظامند قطعا با ایجاد محتوا تولید شده مبتنی بر اندیشه می تواند دست آورد های مهمی داشته باشد و  در ایجاد گفتمان غالب ورزش و اثرات مثبت آن می توانند به تصمیم گیران و تصمیم سازان در عرصه های مختلف و ایجاد فعالیت های مولد نقش اساسی داشته باشند و اهمیت آن در هر هیات یا سازمانی بر کسی پوشیده نیست ؛ هر برنامه‌ای که بدون تفکر و استفاده از اندیشه و نظرات دیگر  اعضا انجام شود و کار گروهی و تصمیم گیری و خرد جمعی در آن نباشد نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد لذا هیات جودو با تشکیل اتاق فکر در همه زمینه ها مخصوصاً روش آموزش در  رده های پایه به برنامه‌ ریزی‌ های دراز مدت میان مدت و کوتاه مدت می پردازد .

سخن پایانی ؟

  از مدیر کل ورزش و جوانان استان، معاونین اداره کل و کلیه دست اندر کاران امر ورزش استان ، دکتر میر اسماعیلی ریاست فدراسیون جودو ؛ سرهنگ کشاورز ریاست هیات جودو استان و کلیه  اعضای هیات ، خصوصاً بانوان که تمام تلاش خود را در جهت توسعه و پیشبرد اهداف این هیات انجام می دهند تا شاهد جودوی  رو به رشد و هدفمند  باشیم تقدیر و تشکر می‌کنم و انتظار دارم که  اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان ساخت خانه جودو در مرکز استان و تجهیز خانه تخصصی جودو اکارون را هر چه سریعتر در دستور کار قرار دهند ضمنا از مسوولین و گروه ورزشی روزنامه وزین ندای هرمزگان به خاطر زحماتی که جهت ارتقا ورزش استان به خصوص جودو متحمل می شوند هم تشکر ویژه ای می نمایم .up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3412
تاریخ :1399/03/18 ساعت 11:15:08
تعداد بازدید: 110
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی