گروه: حوادث
شماره روزنامه:3013
تاریخ :1397/05/01 ساعت 09:38:46
تعداد بازدید: 142
زلزله رويدر هيچ مصدومي نداشت
email pdf word plus minus reset color
سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: زلزله صبح يکشنبه در شهر رويدر هرمزگان هيچ مصدوم و خسارتي نداشته است.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرنگار ايرنا، ساعت 9:34 صبح ديروز زمين لرزه اي به بزرگي 5.7 ريشتري، شهر رويدر در استان هرمزگان را لرزاند و بر اساس گزارش هاي دريافتي اين زلزله در عمق 8 کيلومتري زمين رخ داده است.

پير حسين کوليوند، سرپرست اورژانس کشور در اين مورد گفت: تيم هاي ارزياب سازمان اورژانس کشور به منطقه زلزله زده اعزام شدند. بالگردهاي اورژانس کشور نيز براي ارزيابي بر فراز آسمان هرمزگان به پرواز درآمده است و گشت زني هوايي با حضور بالگردهاي ارزياب ادامه دارد.

وي ادامه داد: کانون زلزله در مرز دو استان فارس و هرمزگان است. 12 روستا در منطقه رويدر وجود دارد و ميزان جمعيت اين منطقه حدود 10 هزار نفر است. بر اساس اعلام روابط عمومي اورژانس کشور کوليوند افزود: با توجه به ارزيابي انجام شده در شهر رويدر هرمزگان، شهرستان لار و دو روستاي دوقبايي و هرمود عباسي هيچ گونه خسارتي در اين زمين لرزه تاکنون گزارش نشده است اما ارزيابي ها ادامه دارد. مديرعامل جمعيت هلال احمر استان هرمزگان گفت: کانون اصلي زمين لرزه امروز در منطقه حفاظت شده هرمود شهرستان لار استان فارس بوده که به اشتباه بخش رويدر هرمزگان اعلام شده است. علي اعما روز يکشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: با توجه به اين که زلزله در منطقه خالي از سکنه و محدوده حفاظت شده لار رخ داده هيچ گونه خسارت جاني و مالي در بر نداشته است.

وي ادامه داد: با توجه به هم مرز بوده هرمزگان با فارس و در پي اعلام اين زلزله در بخش رويدر شهرستان بندر خمير 2 گروه امداد و نجات به منطقه اعزام شده که در نتيجه مشخص شد اين زلزله در منطقه حفاظت شده لار بوده است. اين زمين لرزه در 48 کيلومتري رويدر هرمزگان ، 53 کيلومتري درز و 57 کيلومتري مزايجان در استان فارس رخ داده است.

منطقه حفاظت شده هرمد (هرمود) درجنوب شرقي استان فارس و 40 کيلومتري شرق لارستان و در جنوب رشته کوه هاي زاگرس قرار گرفته است. اين منطقه بين دو استان فارس و هرمزگان واقع شده و مرز غربي و جنوبي اين منطقه جاده لار ـ بندرعباس است.

بنا بر گزارش مرکز لرزه نگاري کشور اولين زمين لرزه امروز در ساعت 9 و 34 دقيقه و 46 ثانيه به بزرگي 4 و 7 دهم ريشتر در عمق 22 کيلومتري زمين روي داد. دومين زمين لرزه نيز در ساعت 9 و 37 دقيقه و دو ثانيه به بزرگي 5 و 7 دهم ريشتر در عمق هشت کيلومتري زمين روي داده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3013
تاریخ :1397/05/01 ساعت 09:38:46
تعداد بازدید: 142
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی