گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2961
تاریخ :1397/01/28 ساعت 09:09:40
تعداد بازدید: 22
بیش از ۷۸۰ هزار هکتار از مراتع هرمزگان تحت پوشش حفاظت مشارکتی قرار گرفت
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در سال گذشته بیش از ۷۸۰ هزار هکتار از مراتع هرمزگان تحت پوشش حفاظت مشارکتی قرار گرفت.

عکس اصلی خبر

امید ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، اظهار داشت: به استناد ماده ۱۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی که دولت را مکلف به افزایش ضریب حفاظتی از جنگل‌ها و مراتع کشور نموده است اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان با برنامه‌ریزی و مطالعات لازم نسبت به اجرای پروژه حفاظت مشارکتی با تشریک مساعی مرتع‌داران که دارای مدارک مثبته شامل قرارداد اجرای طرح مرتعداری و یا پروانه چرا و در نتیجه حق بهره‌برداری از مراتع استان را دارند اقدام نموده است .
وی افزود: در این پروژه پس از برگزاری جلسات آموزشی بمنظور تشریح هدف از اجرای طرح و تبیین شرایط و چگونگی اقدام نسبت به ارزیابی میزان پوشش گیاهی شامل گیاهان علوفه‌ای و درختان محدوده سامان عرف مرتعداران نسبت به تبادل تفاهم‌نامه مربوطه اقدام و درنهایت کارت مرتع‌بانی صادر می‌گردد .
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تاکید کرد: دارندگان کارت مرتع‌بانی بعنوان همکاران و همیاران ضابطین خاص دادگستری که همان کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری می‌باشند نسبت به مراقبت و محافظت از منابع‌طبیعی و اطلاع‌رسانی به موقع به یگان حفاظت منابع طبیعی با سامانه تلفنی ۱۵۰۴ اقدام می‌نمایند .
وی افزود: در 12 ماهه سال 96 این اداره کل با مشارکت قابل توجه مرتع‌داران استان موفق به تبادل 124 تفاهم‌نامه حفاظت مشارکتی در سطح ۷۸۳ هزار هکتار گردید
ذاکری گفت: بیشترین  تعداد تفاهم‌نامه حفاظت مشارکت مبادله شده در سال مذکور به ترتیب در شهرستان‌های حاجی‌آباد، بشاگرد، رودان و بندرلنگه قرار دارد
از سال شروع این پروژه یعنی سال 94 تاکنون بیش از 2 میلیون هکتار به عبارتی 50 درصد از مراتع استان تحت پوشش این پروژه قرار دارد .
ذاکری در پایان تاکید کرد: از مشارکت فعال و موثر مرتع‌داران عزیز در حفاظت از مراتع استان تقدیر و تشکر می‌گردد .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2961
تاریخ :1397/01/28 ساعت 09:09:40
تعداد بازدید: 22
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی