گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3142
تاریخ :1397/11/30 ساعت 09:03:10
تعداد بازدید: 1083
قدرت ايران هرگز تهديدي براي ديگران نيست
email pdf word plus minus reset color
رئيس جمهور، قدرت دفاعي جمهوري اسلامي ايران را براي حراست از منافع کشور دانست و تصريح کرد: هيچگاه قصد تجاوز به سرزمين يا کشوري نداشتهايم و همه اين 40 سال شاهد و گواه بسيار روشني است که همواره به خوبي از خودمان دفاع کرده و در برابر متجاوز ايستادهايم، اما چشم طمع به ديگران نداشتهايم.

عکس اصلی خبر

حجتالاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني عصر يکشنبه در مراسم الحاق زيردريايي فاتح به نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، با تبريک پيشرفتهاي مهم و سرنوشتساز در راستاي قدرت دفاعي کشور به همه پرسنل، مهندسين و کارکنان نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و فرماندهي معظم کل قوا و ملت ايران، گفت: بيترديد قدرتي که ميتواند صدها مايل دورتر، از منافع کشور حراست و حفاظت کند نيروي دريايي است.

رئيس جمهور اظهارداشت: نيروي دريايي نه تنها از سواحل کشور در خليج فارس، درياي عمان، درياي خزر و دهانه اقيانوس هند دفاع ميکند، بلکه با حضور و اقتدار خود در آبهاي بينالمللي نيز از منافع جمهوري اسلامي ايران و امنيت کشتيراني به نفع ملت ايران پشتيباني کرده و در اقتدار ايران تأثيرگذار است.

دکتر روحاني با تأکيد بر اينکه نيروي دريايي داراي جايگاهي ويژه است، گفت: حدود 40 سال پيش در اوايل سال 58 در اين مرکز با نيروي دريايي و توانمندي آن آشنا شدم و طي اين چهار دهه چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، رشادتها و فداکاريها بويژه حرکت در زمينه خودکفايي توسط اين نيرو براي ملت ايران جاي قدرداني و افتخار است.

رئيس جمهور اظهارداشت: شايد فشار و تحريم دشمنان و  جنگ تحميلي محرک بيشتري بود تا  بتوانيم در صنعت دفاعي و بويژه در صنعت دريايي و ساخت يگانهاي سطحي و زيرسطحي به خوداتکايي برسيم.

دکتر روحاني افزود: اگر سلاح به صورت ارزان و عادي در اختيار ما قرار ميگرفت شايد با اين شتاب و اين انگيزه دنبال بومي کردن صنعت دفاعي خود نبوديم.

رئيس جمهور تصريح کرد: امروز خوشبختانه جمهوري اسلامي ايران در زمين، هوا و دريا کاملاً به خود متکي بوده و هيچگاه قدرت ايران نه تنها در دهههاي اخير بلکه شايد در قرنهاي اخير در اين حد نبوده و چنين توانمندي نداشتهايم بويژه آنکه امروز در کنار ارتش جمهوري اسلامي ايران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي دلاور بسيج هم حضور دارند و اين توانمندي ما را چند برابر کرده است.

وي با بيان اينکه قدرت ايران امروز ميتواند قدرت منطقه باشد، اظهار داشت: امروز ايران و کشورهاي دوست در کنار يکديگر يک قدرت دفاعي سرافراز در آبها، سرزمين و فضاي منطقه هستند و نيازي به متجاوزين و حضور نامشروع قدرتهاي غيرمنطقهاي در اين منطقه ندارند.

دکتر روحاني تصريح کرد: بندرعباس و همه بنادر جنوب ايران، تنگه هرمز و همه آبهاي سرزميني ما شاهد و گواه دفاع نيروهاي مسلح ايران از کشتيراني آزاد در اين منطقه و رسيدن انرژي به سراسر جهان هستند و اين نشان آن است که قدرت ايران هرگز تهديدي براي ديگران نيست.

رئيس جمهور ادامه داد: روشن است که توانمندي و قدرت ايران در برابر آنهايي که چشم طمع به سرزمين ما دارند، بازدارنده است.

دکتر روحاني با اشاره به اينکه صنعت دريايي در واقع صنعت برخي از پيامبران و انبياء بزرگ است، گفت: خداوند به نوح پيامبر فرمان داد که با ساختن کشتي بزرگ آن را وسيله دفاع از مؤمنين و مردان راستين قرار داده و در شرايط خطرناک در برابر متجاوزين بتواند با استفاده از آن از مؤمنين دفاع کند.

رئيس جمهور با تقدير از نيروي دريايي ارتش، سپاه پاسداران و وزارت دفاع و همه پرسنل، کارکنان، مهندسين و فعالان در اين زمينه، خاطر نشان کرد: اينکه امروز هم سازنده ناوچههاي مختلف در کلاسهاي گوناگون بوده و هم انواع زيردريايي در سطوح مختلف ميسازيم، نشان از توانمندي نيروي دريايي است.

دکتر روحاني افزود: ملت ايران، در آغاز پنجمين دهه انقلاب اسلامي، قدردان نيروهاي مسلح خود هستند و در مقابل نيروهاي مسلح نيز با همه توان و وجودشان به مردم قول ميدهند که از سرزمين، آبها و آسمان کشور دفاع کرده و در برابر متجاوزان بايستند همانطور که در طول 40 سال گذشته اينچنين بودهاند.

پيش از سخنان رئيس جمهور، امير دريادار حسين خانزادي فرمانده نيروي دريايي ارتش، دريادار امير رستگاري رئيس سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گزارشي از روند طراحي، ساخت و تجهيز زيردريايي فاتح و اقدامات و برنامههاي راهبردي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ارايه کردند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3142
تاریخ :1397/11/30 ساعت 09:03:10
تعداد بازدید: 1083
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی